شهری برای کوتاه قامتان چه خصوصیاتی دارد؟

دیروز که سوار اتوبوس واحد بودم یه خانمی که دچار کوتاه قامتی بودن، می خواستن سوار اتوبوس واحد بشن اما به سختی سوار شدن، داشتم فکر می کردم که اتوبوسها چطوری طراحی بشن که این دست از شهروندان ما هم راحت تر زندگی کنند؟

با این مورد قبلا هم مواجه بودم توی دانشگاه، یکی از بچه ها خیلی مشکل داشت، توی ازمایشگاه وقتی با میکروسکوپ می خواست کار کنه یا وقتی می خواست از تلفنهای عمومی استفاده کنه.

وسایل روزمره و سیستم حمل و نقل عمومی رو چطوری طراحی کنیم که شهروندان مختلف با تفاوتهای فیزیکی متفاوت بتونند به راحتی ازشون استفاده کنند؟

شهری برای کوتاه قامتان

دنباله‌ی موضوع مکالمه بین افراد عادی و ناشنوا

3 پسندیده

در دنیای امروز،همزمان با رشد سریع تکنولوژی بروز حوادث گوناگون من جمله حوادث جاده‌ای و هوایی و نیز جهشهای ژنتیکی باعث میشود که آمار انسان هایی از این دست مثل معلولین،کوتاه قدها ،روشن دلان و… رو به فزونی گذارد.گام نخست مبارزه با از بین بردن عوامل ازدیاد جمعیت این گونه انسانهاست.قدم بعدی فرهنگ سازی در تعامل آحاد جامعه با این قشر از انسانهاست.گام سوم تشکیل کمیته کارشناسی در مدیریت شهری برای ارائه ی راهکار در جهت ارائه ی سرویسهای مناسب در تمام موضوعات خدمات شهری و شهرنشینی است.

با سلام ، میشه برای آنها در قسمت وسط اتوبوس پله ایی طراحی کرد که برای سوار شدن چنین افرادی این پله توسط راننده باز شده و بسته شود به طوری که این پله به سطح زمین نزدیک باشد

اصلا نیازی به فکر کردن نیست
نیازی به دادن ایده نیس
چن لحظه فک کنیم یکی از نزدیکان ما
دچار چنین مشکلی هستش ؛
کسانی که این ماشین ها رو طراحی کرده و
اونا رو میسازن اگر یه کم به فکر اینگونه افراد
ناتوان جامعه باشن اصلا براشون کاری نداره
که یه سیستمی رو برای این افراد طراحی و
آماده کنن تا اونها هم بتونن راحتر زندگی کنن.

1 پسندیده

1 نوشته به موضوع قبلی اضافه شدند: اگر قرار بود پیاده روهای شهر را برای روشن دلان طراحی میکردید چه تغییراتی می‌دادید؟