عکس از من، داستان از ما!

یه عکس می‌ذاریم و درباره ش به شکل گروهی و دنباله‌دار داستان‌پردازی می‌کنیم. ۲-۳ تا قانون برای ایجاد فضای مناسب‌تر برای خلاقیت و رقابت:

• هر کسی ۱-۵ جمله می‌تونه بذاره.
  • جملات باید در ادامه‌ی جملات نفر قبلی باشن.
  • برای هر عکس، ۵ مرحله بازی رو ادامه می‌دیم، یعنی نهایتا تا ۲۵ جمله.
  • بعد از پنجمین ورودی، نفر بعدی جملات نفرات قبلی رو پشت سر هم میذاره، و به همراه اسم و عکس اون رو تو یه پست میذاره تا افراد بخونن و راجع بهش کمی گپ بزنن و بحث کنن. بعد از پایان گپ می‌تونیم عکس و داستانک بعدی رو شروع کنیم!

دنباله‌ی موضوع من میگم، تو بهتر از من ادامه بده! (۱)

راند اول

5 پسندیده

لحظه نباید باشد،
امتداد دارد!
خیال نیست،
حسش می‌کنم!
. . .

2 پسندیده

سَردَرگُمَم!
اَگَر خیال باشَد چه؟
دُنیایِ دَرونَم با دُنیایِ مردُم بیرون تَطابُق نَدارَد،هیچ چیزَش!
کُجا رَفته اَم؟!
به کُجا دارَم می رَوَم؟!

قول میدم آخر بازی مامان(لاله) جایزه بده :wink:مگه نه؟
@lolmol

2 پسندیده

شاید هم کجا به من می آید
این خود منم
هرچه که باشم، غرق شده در خود، تهی شده از دیگران
در امتداد لحظه ای کش آمده و اغراق آمیز

3 پسندیده

من گنجایش جهانی را دارم
با نگاه های ممتد جهان را در خودم به بند میکشم.

3 پسندیده

۵

«با عقل خود گر جفتمی من گفتنی‌ها گفتمی
خاموش کن تا نشنود این قصه را باد هوا»

2 پسندیده

2c4662c3dd4c30447097515d9cefe9180f1d1004_2_281x500

لحظه نباید باشد ،
امتداد دارد!
خیال نیست ،
حسش می کنم!
سردرگُمَم!
اگر خیال باشد چه؟
دنیای درونم با دنیای مردم بیرون تطابق ندارد ، هیچ چیزش !
کجا رفته ام ؟!
به کجا دارم می روم ؟!
شاید هم کجا به من می آید
این خود منم
هرچه که باشم ،
غرق شده در خود ، تهی شده از دیگران
در امتداد لحظه ای کش آمده و اغراق آمیز .
من گنجایش جهانی را دارم
با نگاه های ممتد جهان را در خودم به بند میکشم .

با عقل خود گر جفتمی من گفتنی ها گفتمی
خاموش کن تا نشنود این قصه را باد هوا…

نه! خوبه …جایزه لاله چی میتونه باشه؟ :relieved:
از ریتم خوندن مشکلی نداره؟ :thinking:

6 پسندیده

@Azar

:face_with_peeking_eye: لاله منتظره یکی صحبت کنه بعد من عکسو بدم… شما صحبت کن :slightly_smiling_face:

جایزه نظری ندارم. پیشنهادی داری؟

داستانک پرلحظه ای شد! :grin: شما داستان سرایی، نظرت چیه؟ هم محتواش و هم ریتم خوندنش و هم باقی چیزا؟ کمی فیدبک بده تا ما هم یاد بگیریم … .

2 پسندیده

حس میکنم باید از کلماتی ک بیشتر معنی رو میرسونن استفاده کنیم… … انگار زیاد با عکس جور در نمیومد … و انگار اون دختر داره داخل باتلاق فرو میره و غرق میشه که ما برعکس نشون دادیم… شایدم درست درکش نکردیم انگار که با دقت نگاه نکردیم که البته فکر میکنم ما به جای نگاه کردن به عکس فقط نوشته نفر قبلی رو دیدیم که شاید نیاز به اصلاح هم داشته :woman_shrugging:t3:
داستان ریتم ادبی گرفته و مصلا(من کیبوردم س سه نقطه نداره) جالب نیست که جمله حِسَش می کنم رو حِسِش میکنم بخونیم . با جمله هامون لحن داستان کامل ادبی شده و با لهجه نباید خوندش !
…چرا داستانک قشنگ شد اما انگار به تصویر نمیاد؟

کتاب بده بهمون :sweat_smile:

عکس رو بذارم؟

4 پسندیده

چرا این نوشته ها و نوشته های دیگر پادپرس رو (مثل خاطرات و طنزها و راه حل های موضوعات چالش برانگیز) کتاب(پی دی اف) نمیکنید؟
به نظرم ایده قشنگی هست برای جایزه دادن!

3 پسندیده

:star_struck: تو فکر بودم ولی من بگم کسی گوش نمیده :face_with_head_bandage:

1 پسندیده

نظراتتون رو دوست داشتم. ممنون که فیدبک گذاشتین :v: باعث شد دوباره به تصویر و داستانک نگاه کنم. راستی داستانکمون اسم نداره. یادمون باشه برای بعدی اسم هم بذاریم … .

اوه اوه! جایزه حقیقی منظور بود!!!‌ مشهدیا الفراااااار! :running_woman:

پ.ن. شانس آوردم بازی به ۵ جمله محدود شده بود، وگرنه احتمالا جایزه سکه و اینا میشه!!!‌ :grin:

من نمیدونم الان مخاطب سوال کیه؟! ولی چرا خودتون نمیکنین؟

من نمیکنم چون همین جا دارم لذتش رو میبرم و نیازی نمیبینم حتما در قالب پی دی اف خودمون رو بخونم (به نظرم هویت تعاملات ما یه صفحه وب هست نه چیز دیگه و این هویت رو دوست دارم/پذیرفتم). اگه بخوام به کسی هم خودمون رو نشون بدم ادرس سایت رو میدم. برام جذابتر از ارسال یه فایل پی دی اف هست. حالا شما چرا این کار رو نمیکنین؟ کمک لازم دارین یا قانونی هست که دست و بالتون رو بسته یا مثل من دلیل خودتون رو دارین؟

عکس رو بذارم؟

بله حتما. البته بذارین این گپ کوچولو بین من و شما و آرمان تموم شه بعد راند بعد رو شروع کنین خب دیگه راند قاطی با چت نمیشه.

4 پسندیده

خب من بلد نیستم راستش!
در ضمن اگر کتاب بشه (با کمی چاشنی نویسندگی و نه فقط جمع آوری صرف) ،خیلی خوب و جذاب تر میشه.

3 پسندیده

اونو من خودم بهت هدیه میدم…ولی مشکل من اینه که هروقت هدیه دادم پولشو هم گرفتم… :no_mouth:

3 پسندیده

خب دیگه چت تموم

اگه داستان پردازی باشه حتما نباید عکسا پیچیده و درهم باشه بالاخره یا باید مغزت عکسو ساده کنه یا عکس ساده باشه پیچش بدی! :relieved: :sweat_smile:
میدونم خیلی اسونه.

5 پسندیده

در پیچ و خم این تار و پود میدرخشم

4 پسندیده

من دوست دارم ادامه بدم خطوط قبلی رو، ولی ذهنم یاری نمیکنه. @x_teddy_bear_x میتونی تسهیل کنی یا کمی ادامه بدی تا شاید نفر بعدی بتونه چیزی اضافه کنه؟

2 پسندیده

وای ببین به کی میگه اسونش کن کسی که حالش خوب نیست و مغزش درگیره :sweat_smile:
فکر کنم من این دور نباشم .

2 پسندیده

درخشان شدن راهم را بهتر نشان می دهد.
انگار قسمت هایی کم رنگ و نازک هستند و آن قسمت ها همان نخ های کشیده شده ای هستند که نباید پایم را می گذاشتم.
حالا انگار از اشتباهاتم درس گرفته ام و تنبیه من کشیده شدن نخ ها بود…
همان نخ های کشیده درسی شدند که دیگر از راه غلط نروم.

3 پسندیده