چرا پلیس فتا شماره تلفنشون رو جواب نمیده؟

زنگ زدم 118 و شماره پلیس فتا رو گرفتم. اما کسی پاسخگو نی! چرا؟!

پاسخگویی پلیس فتا

5 پسندیده

احتمالا حواسشون نیست

زنگ زدم 118، و شمارشونو گرفتم، اما کسی پاسخگو نی

از طرف من عکسی به گوشی خاهرم ارسال شده بود، که من هرگز اونو در داخل گوشیم نداشتم

چچچچچچچچچ کنم

خاک

چ میشود کرد؟

چ نباید کرد؟

و چ باید کرد؟ :slight_smile:

چرایی واقعیش رو لازمه از خود پلیس فتا جویا بشیم. حدس من اینه که خب پلیس فتا بیشتر تو کارهای مجازی و بر پایه وب هست و شاید ارتباط مجازی از طریق ایمیلی رو ترجیح میده به ارتباط تلفنی. چون اکثر وقتا کارمندهاش پشت سیستم نشستن، و تلفن حواس پرت کن هست[1].

اگه به صفحه‌ی تماس با ما در سایت پلیس فتا توجه کنین، می‌بینین که خبری از شماره تماس نیست و فرم اینترنتی گذاشتن.

در خود سایت مکانی برای گزارش تخلفات هست. مثلا این صفحه برای گزارش صفحات متخلف:

https://www.cyberpolice.ir/forms/general-report

1. درباره کسب و کارهای اینترنتی چنین گزینه‌ای معمولا وجود داره که اگه کسب و کاری اینترنتی هست، ارتباط اینترنتی باهاشون بهینه‌تر از ارتباط تلفنی یا حضوری هست. ↩︎

6 پسندیده

دو تا نکته هست که میشه در موردش صحبت کرد:

• کسی به طور غیرقانونی به اسناد خصوصی شما دسترسی پیدا کرده. این یک مسئله نگران کننده به حساب میاد و معقوله.
  • اینکه این حرکت ساده چرا شما رو مضطرب کرده. فرد مقابل شما قاعدتا می‌پذیره که شما هیچ وقت عکسی رو که نمیخواید اون ببینه، خودتون براش ارسال نمیکنید. البته اگر که داستان رو درست فهمیده باشم :thinking:

ممنون
اما بحث سر این عکس نیس
بحث اینجاست، که یک نفر داره به جای من ، به دیگران پیام میده، و خودش رو جای من معرفی میکنه
و الان من نمیدونم گوشیم کلا هک شده یا فقط تلگرامم هک شده

4 پسندیده

گوشیتون حک نشده تلگرامتون هم همینطور.
برید داخل تنظیمات تلگرام
Active session رو انتخاب کنید.
همه session ها رو بسوزونید (حذف کنید)
و فقط اجازه بدید session اصلی گوشیتون باقی بمونه و بعد از اون مشکلتون شاید حل بشه البته ممکنه با نرم افزار های میزبان تلگرام این کار اتفاق افتاده باشه که فکر نکنم session اش اونجا باشه و اگر اینجوری بود delete account کنید و دوباره تلگرام بسازید و مشکلتون حل خواهد شد.

5 پسندیده

برای امنیت بیشتر میتونید از احراز هویت دو مرحله ای هم استفاده کنید برای بعد

3 پسندیده

سلام دوست عزیز و سپاس
با این روش قبلا آشنایی داشتم،اما همه ی سشن هارو که نگاه میکردم، خودم بودم، نه شخص دیگه ای
یکبارش خودم بودم که با وی پی ان از یک کشور اروپایی به تلگرام وصل شدم:slight_smile:
یکبارهای دیگش هم خودم بودم بازم دی :blush:

1 پسندیده

پس تلگرامتون رو delete account کنید تا از روی سایر نرم افزارها مثل تلگرام طلایی برنزی نقره ای و غیره هم پاک بشه اگر فکر میکنید که مورد سوء استفاده قرار گرفته اید :sweat_smile:

2 پسندیده

پلیس فتا کمتر پیش میاد که پذیرنده موارد باشه
تقریبا هیچ وقت اینکار رو نمیکنه
شما باید شکایت یا دادخواستتون رو تنظیم کنید
اونها در زمینه جرائم رایانه ای دسته بندی میکنند اگر مرتبط باشه و به واحد مربوطه که میتونه بخشی از پلیس فتا باشه ارجا میدن
@Fatemeh-law درسته؟

1 پسندیده

بله درسته! با تلفن نه پرونده اي تشكيل ميشه و نه به جريان ميفته. به هرحال بايد ثبت بشه درخواست شما و امضا بشه. شما مدعي هستيد و بايد ادعاتون رو اثبات كنيد. مسائل اي چنيني اين روز ها به دليل پديده ي شبكه هاي اجتماعي خيلي زياد شده و در مواردي كه سوءاستفاده ي قابل ملاحظه اي شده باشه قابل پيگيري هست.

در واقع هر مشترك شبكه مجازي هم بايد احتياط هاي لازم رو بكنه.

هر مورد به طور كاملا جداگانه و با تمامي شرايط و اوضاع و احوال خودش بررسي ميشه. حكم كلي نداره.

5 پسندیده

من حتی عضو افتخاری خواستم بشم
توی سایت ثبت نام هم نشد بکنم
ازشون خیلی دلخور شدم