آیا مالتی تسک بودن اعضا بر روی کیفیت کار و بهره وری تیم تاثیر گذار است؟

نقل قولی هست که میگه

کار با کیفیت بالا حاصل دو موضوع است- مقدار زمانی که شما بر روی کار صرف می کنید و مقدار تمرکزی که شما در طول انجام آن دارید

حالا به نظرتون اگر اعضای تیم دارای تخصص های مختلف باشند و بتونن تسک هایی در زمینه های مختلف رو انجام بدن به افزایش بهره وری تیم کمک می کنه یا باعث از بین رفتن تمرکز افراد میشه؟ به عبارت دیگه به نظرتون بهتره در یک تیم افراد یک تخصص مشخص و منحصر به فردی داشته باشند یا توانایی انجام کار در زمینه های مختلف؟

2 پسندیده

بستگی زیادی به نوع فعالیت تیم و همین طور درجه رشد تیم در کارش داره. مثلا یه تیم ورزشی (مثلا فوتبال) رو در نظر بگیرین، اول کار که هنوز تیم موفقیت خاصی به دست نیاورده و در نتیجه اسپانسرهای قوی نداره، به نفعش هست بازیکن هایی پیدا کنه که بتونن همه فن حریف باشند. یا حداقل پایه ی اصلی تیم لازم است از بازیکن های همه کاره تشکیل بشه.

به مرور که تیم ترقی میکنه و پیش میره، بازیکن های متخصص (به اصطلاح T شکل) بهتر و موثرتر میتونن تیم رو به موفقیت برسونن.

در عین حال، در دنیای رقابتی امروز، به نفع خود افراد هست که در زمینه‌ی مهارت یا استعداد اصلی شون، تا حد امکان متخصص شن.

1 پسندیده

به نظرم مالتی تسک بودن با داشتن توانایی انجام کار در زمینه های مختلف متفاوته. و خودم شخصا تمرکز در یه کار و حوزه مشخص رو عامل موفقیت میدونم. ولی مطمئن نیستم تو کارای استارتاپی که مسیر خیلی شفاف نیست، بشه از حضور متخصص ها بهره برد.

@teamcamp شما در حوزه ی کار تیمی تجربه ی خوبی دارید. ایا میشه یه تیم استارتاپی رو که نیاز به انعطاف و چابکی داره، با متخصص ها بست؟ اگه میشه به نظرتون چند نفر متخصص برای شروع کار یه استارتاپ لازم و کافی هست؟

1 پسندیده