از چه درسی بدتون میاد؟

آخ گفتین :grimacing:

1 پسندیده

مسلما دو دلیل عمده داره 1-نفهمیدن درس بعلت ضعف پایه 2- عدم توانایی ارتباط موثر با معلم
اهمیت تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست ولی در فضای تعلیم و تربیت از گذشته تا اکنون یادگیری اولویت اصلی نبوده و نیست.البته آمارها به ما میگوید که تعداد افراد باسواد روز به روز بیشتر شده که خودش باعث افزایش مشکلات میشود.
من خودم درس ریاضیم خوب بود ولی زمانی به اهمیت ریاضی پی بردم که دیدم یک بنای بیسواد چطور با یک تکه نخ برای موزاییک کردن کف حیات توانست به زیبایی تمام یک زاویه قائمه ایجاد کند. آن بنای بیسواد نه زاویه مکمل و متمم میدانست نه از انواع زاویه و مثلث چیزی میدانست ولی با استادی تمام به زیبایی و دقت اینکار را انجام داد.
دوازده سال ادبیات را از معلم های گوناگون شنیدم ولی از یک کارتن خواب دوره گرد درست خواندن و اهمیت شعر و عشق شورانگیز عطار و مولانا را آموختم.
نمی گویم معلمان شعر را درست نمی خواندن بلکه آنها نتوانسته بودن اهمیت ادبیات را به من بیاموزند.
شیمی را با نمره عالی میگذراندم ولی نمی فهمیدم هر چه در باره عدد آووگادرو از معلم و از دیگران می پرسیدم همه مثل هم و همان گفته کتاب را تکرار میکردن ولی جواب خود را از کتابی درباره زیست شناسی و از مطالعه آزاد یافتم
گاهی اوقات در یک مطلب گیر می کنی و تا آن مطلب را نفهمی بقیه کتاب مثل یه حرف مزخرف برایت جلوه میکند اینجا یه معلم خوب میتواند گره از کار فروبسته ات بگشاید.
خودم در خانه انواع و اقسام مواد شیمیایی داشتم و تمام آزمایشات کتاب شیمی را انجام میدادم یه بار از معلم شیمی پرسیدم اگه کاربیت(کربید کلسیم) رو بندازیم تو اسید کلریدریک چی میشه؟ گفت بوم منفجر میشه ! گفتم من انداختم فقط کف کرد .او با خنده گفت کاربیتت آشغال بوده!
ولی من به این نتیجه رسیده ام که حتی اگر درسی نفرت انگیز باشد با علاقه نشان دادن و پی گیری میتواند به درسی موردعلاقه تبدیل شود.

1 پسندیده

در دوره راهنمایی فقط از ریاضی خوشم نمی اومد هر چند نمره هام بالای 15 بود از خشک بودن درس و جدی بودن کلاس اکثرا خوشم نمی اومد. ولی سال دوم راهنمایی بخاطر استاد خوبمون کمی علاقه مند شدم.
در دوره دبیرستان هم تقریبا از ریاضی خوشم نمی اومد غیر از درس آمار که خیلی عکس داشت و مفاهیمش به نسبت ساده تر بود .از فیزیک هم به همین دلیل خوشم نمی اومد ولی خب فیزیک چند تا مطلب هم در کنار فرمول ها داشت که گاهی دلپذیر میشد.
نسبت به شیمی خنثی بودم ولی معلم اول دبیرستانمون انقدر جذاب درس داد که نمیتونستم این درس رو دوست نداشته باشم.البته الان از مفاهیم ریاضی و فیزیک بصورت ملموس مثلا در تشکیل رنگین کمان یا امواج یا معادلات عینی برای یافتن مجهول و… خیلی خوشم میاد ولی خب بحث اون فرمول ها جداست .

یادمه همیشه از ریاضی بدم میومد و وقتی معلمم بهم گفت تو هیچی نمیشی از یادم نرفت و از لج رفتم ریاضی :joy:
سال اول 19ونیم سال بعد 9ونیم :joy: :broken_heart: و بعدم ادامه ندادم :upside_down_face: