اسم افراد چه تاثیری در شخصیت و منش شون داره؟

بیشتر اوقات وقتی به افراد و اسم هاشون فکر میکنم، به این نتیجه میرسم که واقعا اسم فرد بهش میاد و متناسب روحیات و شخصیت اشه.مثلا خیلی ها به من گفتن تو واقعا فرشته ای :star_struck: :wink:
اما واقعا اسم فرد چه تاثیری بر وی داره؟ اگر صاحب فرزند هستید، چه ملاک هایی در انتخاب اسم فرزندتان داشتید؟
آیا اسم تون رو دوست دارید؟ اگر خودت می تونستی اسم تو انتخاب کنی، چه اسمی رو انتخاب میکردی؟
آیا اسم خوب و بد داره؟ اسم خوب چه اسمیه؟ اسم بد چه اسمی؟

3 پسندیده

من فکر می‌کنم آدم‌ها اسم‌ها را زیبا می‌کنند و اسم تاثیری در شخصیت ندارد.

اگر روزی صاحب فرزند شوم یک اسم ساده با تلفظ راحت را برایش انتخاب می‌کنم. مهم است که اسم معنای بدی نداشته باشد.

اسم من خیل راحت تلفظ می‌شود. به خاطر همین دوستش دارم. اگر حق انتخاب داشتم شاید اسم آرش یا بهرام را برای خودم انتخاب می‌کردم.

2 پسندیده

آیا تا به حال درباره تاثیر کلمات بر آب چیزی شنیده اید؟

من مطالعه ای داشتم که در اون روی آب تحقیقاتی شده بود و روی دو بطری آب کلماتی رو نوشته بودند، روی یکی کلمات زیبا و خوب و روی اون یکی کلمات نامناسب و هر دو در شرایط یکسان نگهداری شدند. بعد از چند روز آبی که روش کلمات نامناسب بود حالت کدری پیدا کرده ولی اون یکی همچنان زلال مونده.

من احساس میکنم وجود آدمی هم همچین ظرفیتی داری و به مرور به آنچه که زیاد خطاب میشه شبیه میشه و یا روش اثرات مثبت و یا منفی میذاره. دقیقا مثل شما اینقدر فرشته خطاب شدید که یه خصلتای فرشته گونه پیدا کردید.

البته این نمیتونه کلیت هم داشته باشه. ولی اونچه که مهمه گذاشتن نام نیکو و بامعنای خوب بر فرزندان هست و همین طور نامی که تلفظش راحت باشه. متاسفانه این روزا نام های سخت زیاد میبینیم.

من اسمم رو دوست دارم و اگر میتونستم عوضش کنم بازهم همین اسم رو انتخاب میکردم.

مرضیه: مورد رضایت پرودگار :blush:

1 پسندیده