اگر شرایط مهیا بود دوست داشتی درباره ی چه موضوعاتی تحقیق کنی؟

من سوالاتی که به ذهن خودم رسیده و گفتم باید درباره اش تحقیق کنم اینهاست:
1.چرا بچه ها اینقدر رو میزهاشون لم میدن؟
من یادمه همیشه معلم مون می‌گفت بشین مگ میزت میخ داره که نمیشینی؟
اما الان مدام باید تذکر بدم که درست بشین.
2. فونت الان کتاب درسی بهتره یا فونت قدیم؟
3. چه کارهایی میشه برای دانش‌آموزی که والد کم سواد یا بی سواد داره انجام داد؟
4. اقدام‌پژوهی برای دانش‌آموز کم توجه

11 پسندیده

تحقیق بیشتر برام یه جور بازی هست و مسئله‌هایی که برام جذابه شاید برای شما فانتزی به نظر بیاد:

1. موقع خوابیدن دقیقا چه اتفاقی میفته و رویا چیه؟ بارها شده به دوستم میگم خوابش رو دیدم، میگه اتفاقا دیشب با فلانی یادت کرده بودیم. دوست دارم کمی حرفه ای درباره ی رویا تحقیق کنم.

2. صدای قار و قورِ شکم افراد به چه فاکتورایی بستگی داره؟ مثلا میشه از رو صدای شکم، تشخیص داد که کی کیه؟

3. مسئله‌ی تله پاتی رو هم خیلی دوست دارم ته و توش رو دربیارم، تایید یا ردش کنم، البته به شکل علمی و بر اساس دیتای تجربی یا آزمایش ذهنی.

4. گله های کلاغا چطور با هم قاطی نمیشن وقتی به هم میرسن؟ (آیا کلاغا قدرت تشخیص تصویر دارن یا صرفا جی پی اس درونیشون هست که باعث میشه مسیر گله‌ی دیگه رو پیش نگیرن؟)

9 پسندیده

این خیلی با مزست :joy:

2 پسندیده

سلام
تحقیق کردن به معنی جستو جوی اینترنتی هم قبوله؟ یه سری چیزا تو لیست من هستن که شاید با سرچ کردن جواب بگیرم و نیاز به شرایط خاصی نباشه (البته میشه راه اون تحقیقو ادامه داد) :

من دوست دارم درمورد رفتار مورچه ها تحقیق کنم

چرا گنجشکا بی وقفه آواز میخونن (جیک جیک میکنم) و کلا صداهای متفاوتی که ایجاد میکنن چه معنی دارن؟

چرا میگن آب جوشیده رو نباید دوباره جوشوند؟ کلا دوست دارم خودم بتونم ساختارای آب رو در شرایط مختلف ببینم

دوست دارم تحقیق کنم که میشه از روی امواج مغزی نوزادا فهمید وقتی یه آشنا نوازششون میکنه یا بغلشون میکنه واقعا اینو دوست دارن یا از همون سن برای رضایت بقیه اینطور نشون میدن؟
و اینکه وقتی به جایی خیره میشن آیا دارن فکر میکنن؟

درمورد باکتری و میکروارگانیزم های تجزیه کننده مواد نفتی (مثل زباله های پلاستیکی) و اثرشون روی اکوسیستم دریاها و اقیانوسا

چجوری میشه جاروبرقی ساحلی ساخت؟ که برای جمع کردن زباله ها از ساحل مناسب باشه؟

فعلا همین

4 پسندیده

چه سوال خوبی .

من دوست دارم راجع به ساختار برنامه نویسی رمز ارز ها تحقیق کنم .

دوست دارم بیشتر و حرفه ای تر فیزیک بخونم مخصوصا اختر فیزیک .

اگه وقتم اجازه میداد حتما راجع به این که چطوری میشه بیشتر دوست پیدا کرد و چطوری میشه یه دوست خوب بود بیشتر تحقیق میکردم . چون به نظرم دوست خوبی برای بقیه نیستم :grin::grin:

دلم میخواست راجع به این که چطوری فکر توی ساختار مغز شکل میگیره و خود آگاهی چی هست بیشتر تحقیق کنم .

فعلا فکر کنم همینا یه 3 - 4 سال سرگرمم میکنه . :smile:

4 پسندیده

اگه همه جوره شرایط فراهم بود احتمال زیاد وارد موضوعات تحقیقی باستان شناسی می‌شدم.

اگه شرایط زندگی این اتفاق رو مهیا میکرد مسلما الان در حوزه باستان شناسی تحصیل و کار و تحقیق میکردم و همیشه کنج ذهنم بود که محقق و باستان شناسی مثل ایندیانا جونز بشم :grin:

6 پسندیده

چقدر حوزه علوم شناختی برای همه جذابه!!!

من چند تا موضوع هست که خیلی دوست دارم خیلی تخصصی بهشون بپردازم
۱. فهمیدن آشوب، یا حتی یه کم کاربردی تر بررسی مسئله تلاطم
۲. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، درست کردن ربات های هوشمند
۳. مسئله ذخیره سازی انرژی، درست کردن یک وسیله یا راهی برای ذخیره سازی هر چه بیشتر انرژی
۴. مسئله یادگیری در موجودات زنده، یا کلن بررسی سیستم عصبی
۵. پیدا کردن جوابی برای فهمیدن حیات، زنده بودن یعنی چی؟
۶. رویا و خواب دیدن برام خیلی جالبه
۷. هر چیزی که بشه به صورت شبکه پیچیده دید، و بررسی سیستم از نظر علم شبکه
۸. کلن شبیه سازی هم خیلی دوست دارم، با ابزار محاسباتی بررسی کردن هر چیزی که بتونم، از اتم تا جسم صلب، سلول زنده، فرآیند های پیچیده و تعامل شبکه های مختلف با هم، و حتی تحول کهکشان و حتی ساختار های درشت مقیاس تر
کلن طبع ام خیلی وسیعه :grin:
دوست دارم از هر چیزی سر در بیارم

البته بگم که حوزه های دیگه هم برام جذابه، مثلن کشاورزی، متالورژی، مصرف آب، توی این حوزه ها اطلاعات تخصصی آکادمیک کمی دارم برای همین خیلی جزییات در مورد این ها نمیگم، ولی اکثر چیزایی که در این زمینه ها به ذهنم میرسه در راستای بهینه سازیه، مثلن بهتر کردن تولیدات کشاورزی، بهتر کردن رویه مصرف آب در کشاورزی، صنعت، و … پیدا کردن راهی برای اینکه خوردگی فلزات در شرایط مختلف رو کم کنیم
امیدوارم وقت کنم در مورد همه این چیزا بخونم، حتی اگه نتونم کار تخصصی ای انجام بدم

7 پسندیده

تحقیق درباره مسائل انرژی که بیشتر انرژی های سبز رو بکار بگیرم و گسترده درباره ش تحقیق کنم.اینکه با هر تحقیق به شاخه های دیگه هم وصل میشم مثل اقتصاد و کشاورزی…این سه مورد خیلی برام مهمه.
مورد بعدی درباره سفر و مناطق جغرافیایی که همراه با فرهنگهای مختلف تلفیق شده.
مورد بعدی تحقیق درباره اینکه چطور بنویسم؟…نوشتن در قالب کتاب یا مقاله های علمی و اجتماعی و تخصصی.
مورد بعدی تحقیق درباره هنر و نقاشی هستش.

4 پسندیده

من دوست دارم بیشتر در مورد تاریخ بخونم. این که در حقیقت چه رخ داده؟

چیز دیگه که برام خیلی جذابه اینه که در آینده دنیا چجوری تغییر میکنه مثلا دانش چه معنایی در آینده داره؟ تحصیل به چه صورت انجام میشه؟ آیا ممکنه دنیا به این سمت بره که افرادی که امروز با سواد هستن در آینده هم با سواد شناخته میشن؟

3 پسندیده