اگه 19ساله بودین و انسانی خونده بودین، حقوق یا روانشناسی یا اقتصاد؟

اقتصاد کلا برام جالب بود، اما اینو بگم که فوق العاده تنبلم
توی ایران بعد از ارشد باید استخدامی بانک یا… بری و یا اینکه باید از برای ارشد فاند بگیری بری خارج که آینده شغلی اش هم خوبه

سال اینده بهمون بین 16تا 20 میلیارد ارث میرسه، نمیدونم والدینم مایل باشن و حمایت کنن که برم خارج یا نه

از طرفی روانشناسی و حقوق هم هست اگر روانشناسی و حقوق بخونم باید ایران بدونم حالا روانشناسی رو مطمعن نیستم اما حقوق برای خارج رفتن خوب نیس

و حتی شاید بتونم دبیر زبان بشم و بمونم!

و شغلی هم برای خودم تو ایران پیدا کردم که سخت وابسته به کروناس که بنظر نمیرسه هیچوقت درست بشه ولی درآمد عالی داشت

من چیکار کنم؟

میدونین من خیلی تنبلم اگه ایران بمونم تورم بالاس ولی برای رشدم بهتره

اگه خارج برم امنیت اقتصادی و رفاه بالا هست و قانون سفت و سخت که بهش عادت ندارم اما شاید اینده روشن تری در انتظارم باشه

3 پسندیده

ببین هیچ تضمینی درباره اینده ات چه اینجا و چه خارج وجود نداره
اگر میخوای اقتصاد بخونی بخون اگر به حقوق علاقه داری حقوق و …
فکر اینجا و اونجا نباش چقدر ادم هست که اینجا با وجود هزار تا بدبختی و تورم موفق شدن و چقدر ادم رفتن اونور اب و هیچی نشدن

2 پسندیده

از اونور هم بت نساز برای خودت !
شاید خوبی هایی داشته باشه اما همش خوبی نیست صد تا بدبختی هم اونور اب هست منو و تو ندیدیم

1 پسندیده

بین این سه تا رشته قطعا حقوق

البته اینم بگم فقط حقوق خوندن مهم نیست باید

استعداد و توانمندی ذاتی برای کار حقوقی داشته باشید

چون کار خیلی سختیه مثلا باید قدرت بیان خیلی خوبی

داشته باشید خجالتی نباید باشید شجاع و نترس باید

باشید قدرت استدلال و نوشتن خيلي مهمه

3 پسندیده

نوشتنم خوب نیست اما بقیه اشون اکیه

با اینکه ربطی به بحث نداره
اما اگر بخواین برین خارج از کشور
مثلا کانادا
اونجا مدرک ارشد حقوق شما از ایران رو قبول دارند؟

حتما تقويت كنيد با خواندن كتاب ابتدا براي نوشتن به طور كلي و عمومي و بعد با خواندن كُتُب حقوقي براي نوشتن تخصصي مثلا لايحه با تمام ظرايف و دقايقش

1 پسندیده

بستگي داره كدوم دانشگاه درس خونده باشين براي رشته حقوق دانشگاه تهران و شهيد بهشتي عاليند با توجه به تخصص هاي مختلف رتبه ١يا٢دارند
نهايتا شايد كمي واحد پيش نياز باشه بگذرونيد

1 پسندیده

برای کدوم کشور؟
من کانادا رو نگاه کردم متفاوت بود
و ترکیه هم همچنبن

خب شرايط دانشگاهها دائم تغيير مي كنه من تازگي پيگيري نكردم… بريد سايت شون ببينيد برا رشته من كانادا خيلي جالب نيست برا همين هرگز دنبالش نبودم

برا رشته هاي علوم انساني خيلي ساله كه سخت شده خيلي كشورها

1 پسندیده

من انسانی خوندم
ولی هیچکدوم از رشته هایی که نوشتی رو حتی در لیست انتخاب رشته ام نزدم
چون تست شخصیت شناسی دادم و مطالعه کردم اگر در این شغل قرار بگیرم احساس ارامش و لذت بخشی می کنم یا نه
اگر روانشناسی میخوای بخونی کتاب مخلوقات یک روزه رو بخون. من عاشق رشته ی روانشناسی بودم و حتی دانشگاه اکثر دوستام بچه های این رشته بودند ولی وقتی اون دانشجوها رو دیدم و این کتاب رو خوندم واقعا به درد این کار نمیخورم
رشته ی حقوق هم بچه های انسانی دوست دارند و همه میخوان برن این رشته یک روز ، پیش دانشگاهی بودم، پدرم منو برد دادگستری از صبح تا عصر اونجا نشستم و دفترچه تستمم باهام بود و تست هم میزدم و و قسمت های مختلف را هم سرک میکشیدم و دیدم باز من ادم این رشته نیستم.
اقتصاد رشته ی خیلی خوبیه ولی ابزارهاشو استفاده کنی
من کارشناسی جغرافیا برنامه ریزی روستایی خوندم راستشو بهت بگم هیچ بار علمی به من افزوده نشد بهت بگم دانشگاه بهشتی و با مطرح ترین اساتید ایران کلاس داشتم ولی چون اساتید پیر بودن و با منابع جدید غریبی داشتند و کتاب های 40 یا 50 سال پیش رو درس میدادن
ولی ارشدم هوشمندانه انتخاب کردم رشته ای که جدید و بین رشته ای هست حداقل در دو تا از موارد ان حرفه ای بشی می تونی کار و دارمد و حتی بورسیه های خوبی گرفتش
اول از همه تست شخصیت شناسی رو بده و خودتو جای اینده ی کاری قرار بده روحیاتت با کدوم میخوره
(در اخر اگر رشته ای علاقه داشته باشی و استعداد میتونی درامدهای بالایی کسب کنی حتی در امار ها در ان رشته میزان بیکاری بیشتر هست باز برو چون با بقیه افراد متفاوتی و علت بیکاری جوامع ما بخاطر اموزش مرده ی دانشگاه ها هست و عدم ارتباط اساتید دانشگاه با بازار کار، منابع قدیمی وخود دانشجوها و بی انگیزه جوانان و…)

4 پسندیده

ممنون منم تست ام بی تی ای دادم وISTP ام
شاسد بهترین طراح و برنامه ریز باشم
منم جغرافیا دوست دارم ولی به عنوان مطالعه آزاد

1 پسندیده