برای تشویق افراد به پیاده‌روی، چه پاداش‌هایی میشه برای افراد در نظر گرفت؟

خوب اولویت اول ما فاصله های کوتاه و قابل قبوله که اصولا مردم سواره طی|اش میکنن.

مرکز تهران مسیرهای دلخواه تو رو زیاد داره، برای منم جذابه، کل خیابون ولی عصر، جمهوری و انقلاب و تقاطع هاشون، سواره طی کردن این مسیرها خیلی وقتا به صرفه نیست چون ترافیک سنگین دارن، ترغیب کردن آدما برای پیاده روی تو این مسیرها فک میکنم راحت ار باشه

3 پسندیده

من خودم وقتایی که عجله دارم یه قسمتایی از مسیرایی رو که اتوبوس و تاکسی مجبورن دور بزنن مستقیم پیاده میرم تا اون قسمت دورزدنا و تو ترافیک موندنا رو دور زده باشم خوبه میصرفه تو زمان.

امروز سر یه کلاسی بودم، یه نفر به برای توضیح یه چیزی این مثال رو زد: یه سری چیزای پوشیدنی (مثلا ساعت طور) باب شده که یه چیزایی مثل ضربان قلب و تعداد قدم های برداشته شده و این جور چیزا رو نمایش میده و ذخیره یا انتقال میده (مثلا با بلوتوث به اسمارت فون در ارتباطه و …) گویا یه شرکت بیمه یه جایی از دنیا با شرکت سازنده همچین چیزایی دارن این ایده رو عملی می کنن که بر اساس داده هایی که این ابزار انتقال میده (مثلا تعداد قدم ها) هزینه بیمه اون فرد رو کاهش میده،
فک کنم پاداش خوبیه این که پول بیمه آدما کمتر شه :blush:

2 پسندیده

«یک اپلیکیشن روی گوشی موبایل تعداد قدم های فرد هنگام راه رفتن را می شمرد و در ازای هر ده هزار قدم، یک دلار بیت‌واکینگ ($BW) - معادل یک دلار آمریکا - به کاربر می دهد. هر کاربر می تواند از این وجه برای خرید در بازار آنلاین اپلیکیشن استفاده کند یا این که آن را با پول نقد با کاربرهای دیگر معاوضه کند.

بنیانگذاران این پروژه، نیسان باهار و فرنکی ایمبسی، برای شروع توانسته اند ده میلیون دلار سرمایه اولیه جذب کنند که این سرمایه گذاری عمدتا از سوی شرکت های ژاپنی بوده . برنامه های تشویقی برای زندگی سالم در ژاپن بسیار جدی است و احتمالا به همین دلیل شرکت های ژاپنی جذب این پروژه شده اند.»

3 پسندیده

ایا افرادی که پدومتر یا همچین ابزارهای قدم شماری استفاده میکنن واقعا بیشتر راه میرن؟

2 پسندیده

تجربه شخصی خودم اینه که اولش اره اما بعدش نه :slight_smile: شاید برای بقیه اینطور نباشه.
این ابزاراها و ابزارهای مشابهش، با اوردن اطلاعات و کمی کردنشون جلوی چشم ادم، یه حالت خوداگاه پیش میارن برات که بهت الارم میده که ببین امروز کم راه رفتی یا زیاد خوردی
اما اگه مثل من ادمی باشی که ایگنور کنی و اولویتهای زندگیت چیزهای دیگه باشند، در نهایت اینا رو فدای اولویتهات میکنی

2 پسندیده

یه جورایی یعنی اگه “بخوای” که پیاده روی کنی، این ابزارها به آدم کمک می کنه و بیشتر میکنه یا حداقل همون میزان ثابتو حفظ می کنه. ولی اگه “نخوای” (یعنی در اولویت ِ آدم نباشه)، این ابزار عملا کمکی نمی کنه.

1 پسندیده

جمع بندی راه کار تا اینجا؛ مستند شده توسط @SaHar :

هدف

ایجاد اشتیاق در افراد برای پیاده روی بیشتر، و در نتیجه کاهش استفاده از خودرو در مسیرهای ممکن و کاهش آلودگی هوا

یکی از راه حل های سریعی که در رابطه با ترویج پیاده روی به ذهنمون رسید طراحی اپی بود به همراه یه بازیسازی ساده که باعث ایجاد شوق در افراد برای پیاده روی بیشتر میشود، تقریبا مشابه کاری که بازی پوکمون گو در کاربرهایش انجام داد.

پیاده برو جایزه بگیر!

این اپ بخش های مختلفی داره. مهم ترین بخش، نقشه است که در آن مبدا و مقصد رو مشخص میکنی و برنامه مسیرهای مختلفی رو برای پیاده روی بهت نشون میده و تو حق انتخاب داری که از کدوم راه بری.

کافه ها، رستوران ها مراکز تفریحی، درخت ها و فضای سبز مسیر هم نشون داده میشه که میتونن حاصل از تجربه های خود پیاده رونده ها باشن. ترافیک انسانی هم نمایش داده میشه. بعد از رسیدن به مقصد شما تایید میشین و تعداد قدم ها، کیلومتر طی شده، میزان اعتبار بدست اومده، میزان کالری سوزانده شده و… نشون داده میشه.

بخش دیگه اعتبار؛ شما مقدار اعتبار دریافتی تون رو میبینین، شما در اینجا میتونید این اعتبار رو به درصد تخفیف برای کافه ها و سوپرمارکت های تعیین شده، تبدیل یا برای مصارف مجازی مثل خرید اپ های دیگه و دانلود موزیک استفاده کنید و یا به یه مبلغ قابل پرداخت برای خیریه ها.

بخش فایل های صوتی هم شامل کتابه های صوتی، مجموعه سخنرانی،موزیک و … است که با دانلود اون در طی مسیر پیاده روی تون میتونید ازش لذت ببرید.

بخش دیگه نظراته که میتونید نظراتتون رو در مورد مسیرهای مختلف گزارش بدید و یا پیشنهادات و انتقادات رو مطرح کنید. علاوه بر این مسیرهایی رو که خودتون تجربه کردید و در اپ ما وجود نداره، رو با ما درمیون بذارید.

ابتکار جمعی برای افزایش پیاده روی

ممنون از @ghanbarzadeh که یاداوری کردن بابت گم شدن این جمع بندی :wink:

2 پسندیده

ایده ای مشابه این ایده در یک-دو سال پیش در حال طی کردن مسیر اجراییش بوده و الان توصیف مدیریتی خوبی ازش در آدرس زیر در دسترس هست:

پلت فرم پیاده …

2 پسندیده

عههههه چه جالب!!.. چه همزمان هم بوده! اسمش هم دقیقا اپلیکیشن پیاده است! :roll_eyes::roll_eyes:
این سایت ایده‌هاب هم چه‌قدر جالب به نظر می‌رسه… :innocent:

2 پسندیده

من همیشه در این مورد یه ایده داشتم :slight_smile:

یه جمع از افراد عاشق پیاده روی در فضای شهری باشن که درگیر یه بازی گروهی بشن. بازی به این شکل باشه که به نوبت هر یک از اعضاء یه چیز خاص (کتاب، بدلیجات، پیکسل، دی وی دی و…) رو یه جای شهر جا بذارن. مکانی که برا جا گذاشتن انتخاب می‌‌شه باید یه جای خاص باشه که رسیدن به مقصد پر از کشف و هیجان باشه. مثلا:

• زیر صندلی یه کافه متفاوت
  • وسط شمشادها و یا بین شاخه‌های درخت پارک
  • پشت کنتور برق داخل یه کوچه که دو سمتش رو پیچک‌‌ها پوشوندن
  • داخل سطل زباله یه مرکز خرید کم رفت و آمد :laughing:
    با این بازی افراد در کنار سر کشیدن به فضاهای متفاوت شهرشون به پیاده روی هم تشویق می‌شن و از این گذشته از رخوت و روزمرگی در خواهند آمد. علاوه بر این فرهنگ واگذاری و هدیه دادن بین اعضاء جا می‌افته و در نهایت آدم‌های بیشتری با هم آشنا می‌شن
    حالا کی میاد از این بازی‌ها کنیم ؟ :yum:
2 پسندیده