برای سئو بهتر به روز رسانی محتواهای گذشته را از کدام محتوا شروع کنیم؟

یکی از راه‌های ساده برای بهینه شدن محتوای سایت در موتورهای جستجو، استفاده از محتوای قدیمی سایت و به نوعی بازیافت این محتوا هست. یعنی بیایم با به روزرسانی این محتوا، اون رو طوری بهبود بدیم که توجه موتور جستجو رو جلب کنه.

این طوری علاوه بر اینکه محتوای قدیمی‌مون رو بهبود دادیم، به نفع سئومون هم یه کار ساده انجام دادیم. مخصوصا که به روزرسانی محتوای قدیمی خیلی راحت تر از نوشتن و یا تولید محتوای جدید هست.

با چه روالی چنین کاری رو شروع کنیم و سراغ کدوم محتواها بریم؟ اساس رو بذاریم روی بازدید این محتواها (مثلا از پربازدید یا کم‌بازدید) و یا روی کلمات کلیدی مرتبط با محتوا که در استراتژی محتوامون هست؟

با توجه به کدوم پارامترها یا جدول ها در کنسول گوگل و یا پنل گوگل آنالتیک این کار رو پیش ببریم؟

دنباله‌ی موضوع چه استراتژی‌های سئویی برای کسب و کار شما به خوبی کار کردن؟

5 پسندیده

من دانشی در این زمینه ندارم اما فکر می‌کنم موضوعات پربازدید نیاز چندانی به بهبود نداشته باشند. در عوض موضوعاتی که توجه زیادی جلب نکرده‌اند، می‌تواند گزینه بهتری باشد.

می‌توانیم تعداد بازدیدها در روز را قبل و بعد از ویرایش مقایسه کنیم.

2 پسندیده

امروز روز جهانی سئوعه؟ چه کلمه سختی :joy:

اگر به سلیقه من باشه محتواهایی که بازدید زیاد داشتن رو بهبود جزئی و محتواهایی که بازدید کم داشتن بهبود اساسی میدم تا هر دو بخش پیشرفت داشته باشه.
اولویت رو میتونیم بر اساس بازدید هم نزاریم اما محتوا برای مخاطب تولید میشه ممکنه مخاطب محتوایی رو بپسنده که تولیدش خیلی با اهداف شرکت و سئو مرتبط نباشه ولی چاره ای نیست طبق نظر مخاطب باید عمل بشه و صرفا برنامه ریزی ها ممکنه اونجوری که باید تاثیرگذار نباشن.
:thinking:

3 پسندیده

2 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: چرا گاهی سوالاتی تخصصی در حوزه خاصی در پادپرس میبینم؟

ببینید این سوال شما خیلی سوال حرفه ای هست
در سرچ کنسول ما میتونیم کلماتی که مردم سرچ کردم و گوگل مارو در نتایج سرچ گوگل به اونها نشون داده و همچنین تعداد کلیک هاشون رو ببینیم.

وقتی یک کلمه زیاد دیده شدیم ولی کلیک کم بوده یعنی چی؟ یعنی کاهش CTR
و کاهش CTR هم یعنی کاهش رتبه SEO که خوب چیز بدیه
راه حل؟ بیاییم صفحاتی که دارن CTR مارو کاهش میدن بروزرسانی کنیم ، آپدیت کنیم ، عنوان هاشون رو بر اساس اصول بازاریابی محتوا تغییر بدیم و …

یک جای دیگه ای که بروزرسانی محتوا واجبه ، وقتی هست که از طریق آنالیتیکس میبینم که یک صفحه از سایت ما هیچ بانس ریت یا نرخ پرش بالایی داره
بانس ریت بالا هم میتونه باعث کاهش رتبه ما و به عبارت دیگه باعث خراب شدن سئو سایت ما بشه

راهکار؟
بیاییم و اون صفحاتی که نرخ پرش بالا دارن رو بروزرسانی کنیم.
مثلا داخلشون ویدیو بذاریم
ویدیو یکی از محبوب ترین انواع محتوا هست که میتونه میزان ماندگاری کاربر در سایت مارو افزایش بده
پس این هم یک جای دیگه برای استفاده درست از بروزرسانی محتوا هست

اما خوب…
ما همیشه همه حرفایی که باید بزنیم رو نمیزنیم
گاهی اوقات کاربر نیاز های دیگه ای هم داره که ما برطرفشون نمیکنیم
براشون صفحه و محتوایی نداریم
اینجور جاها باید بیاییم و محتوای جدید بنویسیم
مثلا این نیاز رو میشه به خوبی از طریق کامنت ها و از طریق تحقیق کلمات کلیدی فهمید
حالا جزئیات تحقیق کلمات کلیدی بمونه برای بعدا چون که خودش یه بحث خیلی مفصله

3 پسندیده

نظر منم اینه که آنهایی که در گوگل سرچ کنسول رتبه بالاتری دارند اول بروز بشوند بهتره

1 پسندیده