تا حالا از قلم نوری استفاده کردید؟ برای چه کاری؟ از کیفیت کارش راضی بودید؟

چه کاربردهایی از قلم نوری سراغ دارید؟
خودتون تجربه استفاده از قلم نوری داشتید؟
برندها و قیمت‌های مختلف قلم نوری چه طور و چه مدت کارآیی دارند و برای چه کارهایی ضرورت داره؟
من گاهی فیلم‌های آموزشی جذابی دیدم که به نظرم اومده از قلم نوری برای نوشتن استفاده شده. چند سال پیش هم استادی دیدم که با قلم روی صفحه نمایش لب تابش مینوشت و به برد منتقل می‌شد؛ نیاز نبود خودش پای برد و پشت به ما بایسته!
تا حالا نشده ازین امکان استفاده کنم، نظرتون در مورد استفاده از قلم نوری در آموزش چیه؟

unnamed

1 پسندیده

من از Galaxy Note سامسونگ استفاده کردم که قلم رو خودش داره و تقریبا مشابه هست البته تا حدی متفاوت. من برای یادداشت نوشتن و محاسبات از اون استفاده کردم. به جای صفحه لمسی میتونین قلم رو فعال کنین و بنویسین و بعد حتی میتونین نوشته رو به شکل فرمال کامپیوتری تبدیل کنین. خوبی که داره اینه که اگر عادت کنین دیگه دغدغه استفاده از کاغذ برای یادداشت رو ندارین. ولی مشکلاتی هم داره:

• انواع معمولی چندان خوشدست نیستن و نوشتن با اونها خیلی متفاوت هست با نوشتن با خودکار. بنابراین حداقل برای مدتی راحت نخواهید بود.

• نیاز به ابزار داره. توی محل کار یا جاهایی که مشکل شارژ نیست، مشکلی پیش نمیاد ولی برای یادداشت برداری در محلهایی که ابزار قابلیت شارژ رو ندارن، قابل کاربرد نیست.

هنوز فکر میکنم که میتونه بسیاری از کارها رو انجام بده ولی به دلایلی که گفتم نمیتونه جایگزین روشهای معمول بشه.

2 پسندیده