تحلیل‌تون از بازی امشب ایران-مراکش چیه؟

بردیم ولی متاسفانه با گل به خودی مراکش! البته شاید اگه هد نمی‌زد باز هم گل می‌شد.
به نظرم پا‌سکاری‌های ایران می‌تونستن قوی‌تر باشن با توجه به پتانسیل بچه‌ها… چه نقدهای دیگه‌ای به بازی وارده؟ کدوم قسمت‌های بازی رو دوست داشتین؟

3 پسندیده

بهترین قسمت بازی ورود قدوس بود. یک حرکت بدون توپ داشت که خطا گرفت.

موقع ضربه آزاد، خیلی خوب بودن. قبل از ضربه، جمع شدن پشت محوطه، بعد حرکت کردن. این باعث به هم ریختن دفاع مراکش شد. واقعا توی این صحنه حرفه‌ای بود ایران.

اول بازی خیلی استرس بالائی داشتن. به راحتی سه گل نخوردن! البته تا حدی طبیعی بود، چون بازی اوله.

3 پسندیده

من جنگندگی تیم رو به خصوص دقایق پایانی نیمه اول دوست داشتم.
امید ابراهیمی عالی بود.
مهار توپ بیرانوند.

نکته طنزش اینجا که: تا یک ساعت بعد گل به خودی مراکش داشتم به صحنه گل می خندیدم و خودم رو در جایگاه آدمای مختلف میذاشتم و مطلب طنز تو ذهنم میساختم و می خندیدم. من اگر جای بازیکنای ایران بودم یار دوازدهم رو با خودم می بردم رختکن. برای خودش هم بهتره بنده خدا. خیلی گل زیبایی بود…:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: خیلی وقت بود اینقدر از فوتبال لذت نبرده بودم.

بچه ها مچکریم تو این اوضاع وانفسا

3 پسندیده

تحلیل من اینه که بازی عااااالی بود.
خیلی بد بازی کردیم اما فکر کنم بهتر بشیم. این بازی برای ما مثل بازی تدارکاتی نداشته بود.

3 پسندیده

اره واقعا خوب کار کرد. خوبیش اینه که از بازی بعد عزت الهی هم میاد و هافبک دفاعیهای ایران بهتر میتونن بازی کنن.

البته بازی اسپانیا-پرتغال خیلی خفن بود. رحم ندارن نامردا :scream: ولی خوبه قسمتی از این بازیهای سخت بودن. به نظرم بهتره دیگه لذت ببریم از بازیها، جدا از نتیجه.

3 پسندیده

رونالدو ترسناک بازی کرد!: )) وحشت کردم.
نتیجه چی میشه به نظرتون؟ 3 تا گل از اسپانیا میخوریم؟: ی خیلی هماهنگن، چطوری؟!
تیم ما خیلی استرس داره، کللی فرصت رو از دست میده.

2 پسندیده

من فکر میکنم استرس کمتری خواهند داشت ولی احتمالا از اسپانیا 3-4 بخوریم. استاد ایسکو و دیگو کاستا شوخی ندارن. ولی شانس بیشتری توی بازی با پرتغال داریم. البته بهترین حالت اینه که مراکش-پرتغال مساوی بشه. شاید شانس خیلی بره بالا.

2 پسندیده

من به بازی پرتقال امید دارم، فک میکنم میتونیم ببریم بازی رو،
خوب فضا ها رو پر میکنیم، البته بازی اول بود و مشکلاتی هم داشتیم اما خدا رو شکر بیرانوند هم خوب گرفت

2 پسندیده

بعد از تعویض قدوس، وقتی انصاریفرد رفت هافبک، خیلی خوب فضا رو گرفتن. نمیدونم چرا از اول اینکارو نمیکنه. بازی پرتغال جالبه. هیچ کدوم علاقه ای به مالکیت ندارن.

2 پسندیده

پرتغالی ها که قشنگ همه دنبال رونالدو میگشتن، و میخواستن توپ سریع برسه به رونالدو
رونالدو کلیدشونه، شاید بشه برای گرفتنش برنامه ریخت، دوره قبل با مسی هم همین کار رو کردن
البته رونالدو الان خیلی خوبه، اخر بازی که افتاد من خدا خدا میکردم به بازی ایران نرسه و مصدوم شده

اما اسپانیا رو نمیشه پیچوند، یکی دوتا نیستن، من فکر میکنم بازی اسپانیا خیلی سخت تر از بازی پرتقاله

2 پسندیده

فوتبال خنده داری بود که بر اساس ایشالا پیش میرفت، اگه بازی پرتقال-اسپانیا بعدش نبود احساس نمیکردم دیروز فوتبالی دیدم! نمیفهمیدم بازیکن‌هایی مثل حاج صفی یا سردار آزمون که هی دستش با پاش قاطی میشد، نقششون تو زمین چی بود. رامین و امید خوب و جنگنده بودن و همین طور جهانبخش.

هول بودن تیم فنی

کی‌روش یه سوتی داد (یا شاید سوتی از آن گزارشگر بود)، در لحظه‌ی تعویض جهانبخش که یهو تصمیم به تغییر یار تعویضی گرفت و چند لحظه تیم ۱۰ نفره بازی میکرد! این نشون از استرس و عدم تمرکز حواس خود کی‌روش و تیم فنی داشت. در حالی که تیم فنی‌ به نظر بی‌تجربه نمیاد.

پاس‌کاری عجیب با تیم حریف

کلافه‌کننده‌ترین صحنه که تو کل بازی تا آخر تکرار شد این بود که هیچ کدوم از پاس‌های ایران به یارهای خودی نمیرسید. و با این وجود اصرار خیلی زیادی به پاس‌های بلند داشتیم! اینجاس که میگم بازی بر اساس ایشالا چیده شده بود، میزدیم زیر توپ، ایشالا که به یار خودی برسه.

به قول فردوسی‌پور توپ میومد دست ما، تا یه صفحه آهسته نشون میداد تلویزیون، توپ از دستمون خارج میشد.

3 پسندیده

فکر کنم توی تعویض ابراهیمی بود که اول میخواست منتظری رو بیاره، بعد پشیمون شد و حسینی رو آورد.

خوب سبک کاری کی‌روش مثل مورینیو، براساس مالکیت مفید و انتقال سریعه. یعنی توپ رو بزارید دست حریف باشه بخصوص وقتی بیرون یک-سوم دفاعی تیم هستن. بعد که توپ دستتون اومد، سریع منتقل کنید به حمله، یا جائی نزدیک محوطه حریف، تا موقعیت ایجاد بشه یا ضربه آزاد گیر بیاد. البته ایران هم کند و هم بی دقته. ولی فکر نکنم حفظ توپ توی جام جهانی به درد ایران بخوره.

این خیلی با پاس دادن به حریف در هر لحظه و هر مکان از زمین بازی (حتی نزدیک ۱۸ قدم دروازه‌ی خودی) فرق داره!

پ.ن. گل نهایی ایران، هم یه جورایی از پاس ایران به بازیکنای مراکش حاصل شد :joy:

1 پسندیده

خوبه مربی فوتبال نشدید وگرنه بازیکنها نابود میشدن :grin:. من هنوز فکر میکنم این اشتباه طبیعیه. دلیلش هم به این برمیگرده که وقتی توپ دست تیم میاد، میخواد با سرعت عمل کنه، این امکان اشتباه رو میره بالا. مختص ایران هم نیست، به خیلی از تیمها نگاه کنید هم اتفاق میوفته. ولی توی فوتبال مدرن، سرعت خیلی مهمتره، چون دفاعهای تیمها هم خیلی سریع هستن.

1 پسندیده