تزریق ویتامین و هورمونی که باعث افزایش قد عالی بشه توی ایران وجود داره؟

سلام
من یه دختر 160 تاییه 19ساله ام
که از بچگی افسردگی داشتم و همیشه با غذام بازی می‌کردم

و خب توی فامیل فقط من اینقد متفاوت و ریزه میزه ام
بقیه ی دخترا بین 168 تا 174 هستند

و یادمه که معده ام شیر رو قبول نمیکرد اهل لبنیات هم نبودم متاسفانه

توی مدرسه و اطرافم بودن افرادی که از قدشون راضی نبودن و هورمون رشد یا امپول کلسیم تزریق کردن

من میدونم که مشکل و اختلال خاصی توی هورمون ها یا غده های بدن ندارم اما با این حال دلم میخواست امپولی باشه ک با اون بتونم 5 6 سانت بلند تر بشم و همراه اون رشد عرضی هم توی استخوان هام اتفاق بیوفته

پارسال به متخصص غدد مراجعه کردم و گفتم که بخاطر سبک زندگی و افسردگی که داشتم تحرک نداشتم اهل ورزش نبودم غذا هم نمیخوردم و با غذام بازی میکردم به لاکتوز حساسیت داشتم
شاید باورتون نشه ولی 10ساله که شیر ننوشیدم حتی یه قطره و حالا نتیجه اش شده من

دکتر از من سن استخوانی و ازمایش هورمون رشد gh رو خواستن و بعد از اون گفتن همه چی اکیه شما مشکلی نداری و مرخصی

و توی مطبشون بیمارهاشونو دیدم یه نگا ک می انداختی متوجه میشدی ک توی بیمارا فقط رشد طولی استخوان وجود داشت هیچ رشد عرضی یا قطری نمیدیدم و این اصلا جالب نیست!

توازن نداشتن، فقط مث مداد بلند شده بودن و این غیر عادیه

نظرتون راجب آمپول سوما چیه؟ شنیدم خیلی از ورزشکارا توی ایران تزریق کردن

و اینکه دکتر کار آمدی رو تو این زمینه می‌شناسین؟

یکی از پسرهای 16ساله فامیل رو دیدم که 2سالی میشه اصفهان ویزیت میشه، اون واقعا تغییر کرده

مث جادو میمونه خوشبحالش

کلا با 3سال قبل ک مقایسع اش میکنم انگار دکتر ژنش رو عوض کرده

اما نمیگه که دکترش کیه😑

2 پسندیده

اگه بیماریهایی مثل آکرومگالی تو خونواده موروثی نیست سوماتروپین واقعا عالیه. خیلی هم خوب جواب میده.نمونه ایرانیش هم هست به نام سیناتروپین که خوب جواب میده.

1 پسندیده

ممنون خیلی لطف کردین نه فک نکنم

از نمونه ایرانی ک میترسیم

اما دکتر خوبیو تو اصفهان یا تهران میشناسین تو این زمینه؟

خودم یزد دانشجو بودم اونجا گشتم بهترین متخصص غدد رو پیدا کردم اما گفتن ضرر داره و اینکارو برای افراد سالم انجام نمیدن

1 پسندیده

دکتر که متاسفانه نه
ولی چند نفر از دوستان ورزشکارم استفاده میکنن
نمونه های خارجی تو بازار الان اصل نیستن
پس بیشتر بترسین

2 پسندیده

میگن فک و گوش و اینا رو بزرگ میکنه راست میگن؟
قبلنا ک تحقیق میکردم حتی یکی گفت فکش کج شده
دوستاتون الان قیافه هاشون عجیب غریب نشده؟

1 پسندیده

به این که فک بزرگ میشه آکرومگالی میگن
اگه موروثی نباشه و در سن رشد سوما استفاده کنین امکانش خیلی پایینه

2 پسندیده

ن دیگه 19 ک سن رسد نیست اما صفحات رشدم مختصرن بازن
اما درک نمیکنم ک چرا دکتر عصبی شد وقتی اصرار کردم و دعوام کرد گفت ک خانم شما هیچ مشکلی ندارین و من اینجام ک مشکل بیمارامو حل کنم

ن فک نمیکنم بعدم ادم درشت هیکل ک قشنگه

اما اینکه چقد فک رشد کنه یا دماغ بستگی داره و کج شدن ک افتصاحه حالا دماغو میشه عمل کنی ولی فک سخت میگذره

تو نت نوشته دکتر ازماش میکنه و میفهمه ک طرف اکرومگالی داره یا ن

1 پسندیده

65 درصد از جمعیت بشر بعد از کودکی لاکتوز اینتولورنت میشن فقط شدتشون باهم فرق میکنه.
من هم سال هاست که با خوردن شیر یا فراورده های لبنی اذیت میشم و این طبیعیه.

میتونید به عنوان جایگزین از منابع گیاهی سرشار از کلسیم استفاده کنید مثل سویا، حبوبات، برخی از سبزیجات و…

خوب این خبر خوبیه
من پیشنهاد میکنم در ادامه با یک متخصص تغذیه و یک متخصص حرکات اصلاحی (یا فردی که دانش علمی ورزش داره) مشورت کنید. ورزش کردن و تغییر رژیم غذایی نه تنها به تناسب اندام کمک میکنه که میتونه در بهبود سبک زندگی و وضعیت روحی هم بسیار مفید باشه.

سلامتی در همه افراد الزاما به یک شکل نیست.
هر لاغری مریض نیست، هر پری قوی نیست و…

قطعا من مخالف استفاده خودسرانه از هر گونه دارویی هستم. داروهایی هورمونی که دیگه بدتر.
15 سال گذشته رو من تو رشته های مختلف ورزش کردم، تجربتا میگم ورزشکارها توی ایران کار اشتباه زیاد میکنن و بعدا هم خیلیاشون پشیمون میشن.

در مورد جزییات این که چه درمانی میگیرن(یا اصلا میگیرن؟) بیشتر تحقیق کنید چون تو ایشون درست در شروع سن رشدشون هستن و این طبیعی هست که نسبت به سه سال پیششون رشد قابل توجهی کرده باشند.

2 پسندیده

مدتهاست در پادپرس پاسخی ننوشتم. اما از این موضوع نتونستم راحت رد بشم.
امیدوارم عرایضم رو حمل بر نصیحت نذارین. اگر هم گذاشتین، مشکلی نیست. چون بهرحال همسن فرزند خودم هستین :slightly_smiling_face:
پس اجازه بدین از زبون یک «پدر» حرفهایی رو برای «دخترم» بنویسم:

1. بعید می‌دونم ربط مستقیمی به «شیر» داشته باشه. اگه شما 10 ساله شیر نخوردین، من از 46سال عمرم، 40ساله که لب به شیر نزدم! (قدم 186 هست) پس در مورد نخوردن شیر خودتون رو سرزنش نکنین.

2. قد 160 برای یک دختر ایرانی، مطلقاً (تاکید مجدد: مطلقاً) قد کوتاهی محسوب نمیشه و اصلاً هم واجد عنوان ریزه میزه (طبق گفته خودتون) نیست. یادم نیست کجا شنیدم که متوسط قد هنرپیشه‌های خانم ایرانی زیر 160 هست.

قد بلند و رشد طولی و عرضی زیاد اگر برای مردان یک مزیت محسوب میشه (که نباید بشه) اما برای خانمها چندان جالب نیست. در این مورد بهم اعتماد کنین. :slightly_smiling_face:

درنهایت امیدوارم روزی به این نتیجه برسین که آقا پسر 16سالۀ فامیل شما، با نگفتن اون اسم دکتر چه خدمت بزرگی بهتون کرد.

5 پسندیده

چرا!
خب من دوست داشتم یه دختر 174 تایی باشم که بسکتبال بازی میکنه
حالا 165 تا بشم عقلا
واقعا بهم سخت میگذره

1 پسندیده

منم در طول دوره رشد هرگز نه شیر و نه لبنیات مصرف نکردم
چیزی که بنظرم بیشترین تاثیر رو داره خواب باشه
اونم در کنار ورزش منظم
و البته تغذیه مناسب

2 پسندیده