جواب سئوال «چه خبر؟» در معاشرتهای روزمره چیه؟

جواب سوال چه خبر؟ در معاشرت های رو در رو، تلفنی و چتی چیه واقعا؟ جواب همشون سلامتیه یا واقعا خبرای جدیدو داد؟ این سوال چه معنی ای میده؟ آیا کاربردش فقط برای ادامه ی زمان گفتگو هست؟

در زبانهای دیگه، جایگزین این سئوال چیه؟

5 پسندیده

در زبان انگلیسی فکر میکنم what’s up معادلش باشه و برای شروع گفت و گو استفاده میشه بعضا

من همیشه میگم سلامتی مگر اینکه مریض باشم یا اتفاق بدی افتاده باشه که بخوام بگم
البته به کسی هم که باهاش ارتباط گرفتم ربط داره قطعا که چه جوابی بگیره از من :thinking: دوست صمیمی، خانواده، فامیل، کسبه محل، مشتری و… هر کدوم میتونن جوابای متفاوتی دریافت کنن ولی قالبش به قول شما همون سلامتیه
کلا سعی میکنم در تعاملات و گفت و گو هام برای طرف مقابل آرزوی سلامتی بکنم :thinking:

3 پسندیده

عه! مگه میگن چه خبر؟ ما میگیم سلامتی، این سلامتی، منظورمون ارزوی سلامتی یا خبر سلامتی برا خودشونه؟

1 پسندیده

معمولا میگم سلامتی یا بیخبر، شما چه خبر؟
البته اگر کسی رو بشناسم و بدونم دقیقا سوالاش از من حول چه محوریه تو جواب چه خبر، هرچی میخواد بدونه رو میگم. مثلا هنوز مقاله م چاپ نشده.درگیر دفاعم و اینا.

1 پسندیده

من همیشه میگفتم معمولی ام :grin:

3 پسندیده

همونطور که می‌دونید, چه خبر معمولا برای اینه که یه بحثی بیوفته وسط تا گفتگویی حولش شکل بگیره.
من تا اونجایی که بتونم در جواب چه خبر “سلامتی” نمیگم.
موضوعات روز رو پیش می‌کشم و اجازه میدم طرف اونو تاجایی که آروارش میکشه تحلیل و تجزیه کنه. (راستش خیلی اهل دیالوگ نیستم و تا زمانی که مجبور نشم حرفی نمیزنم)

3 پسندیده

نه
من معمولا از سلامت باشید زیاد استفاده میکنم و حسم هم واقعا سلامتی طرفم رو خواستاره وگرنه اگر سلامتی کسی رو خواستار نباشم نمیگم :sweat_smile:
خوشبختانه سلامتی همه رو خواستارم :ok_hand:

1 پسندیده

من می گم: “هیچی. خبری نیست. مثل همیشه” مگر اینکه اتفاق تازه ای افتاده باشه که به شخص مورد نظر ربط داشته باشه یا اطلاع داشته باشه و براش مهم باشه.

2 پسندیده

جملاتی که من بعضا استفاده میکنم در پاسخ به این پدیده …
سلامتی
بی خبر
سلامتی رهبر معظم انقلاب
خبری نیست جز دوری شما
همش بیخبری
یهو شروع میکنم اخبار سیاسی میدم ، سوریه ، عراق ، یمن ، و و و
به تو چه ( اینو به ممد زیاد گفتم )
چی بگم… ( مواقعیه که خیلی رو فرم نیستم )
خبری نیست ، شما چه خبر؟ ( این واسه فامیل هست بیشتر )

واقعا جواب های این سوال خیلی محدود هست الان که فکر میکنم

7 پسندیده

نتونستم با یه لایک قضیه رو تموم کنم. خیلی خوب بود
:rofl::rofl::rofl::joy:

3 پسندیده