خودافشایی مفیده یا مضر؟

تا حالا خودافشایی کردی؟ تو چطور موقعیتی و در برابر چه کسی/کسانی؟ فایده ای برات داشته؟ ضرر چطور؟ چه حسی قبلش داشتی؟ بعدش حست به چه صورت بوده؟

از تجربه ت بگو!

خودافشایی مدیریت شده

سوالای زیر از متمم میتونه مفید باشه:

• در مقایسه با دوستان‌ و نزدیکان‌تان، فکر می‌کنید خودافشایی شما در چه سطحی است؟

• در چه حوزه‌هایی خودافشایی بیشتر و در چه حوزه‌هایی خودافشایی کمتر دارید؟

• تا چه حد در مورد اینکه چه چیزی را بگویید یا نگویید، فکر می‌کنید؟ آیا این رفتار به صورت کاملاً اتوماتیک و درونی شده انجام می‌شود؟ یا بخشی از ذهن شما را به خود اختصاص می‌دهد؟

• آیا خودافشایی شما در مورد یک موضوع خاص، در فضای فیزیکی و آنلاین، تفاوت دارد؟

• آیا از خودافشایی به عنوان یک ابزار استفاده می‌کنید؟

• آیا میزان خود افشایی طرف مقابل، به قضاوت شما در مورد زیرکی یا سادگی او و نیز قابل اعتماد بودن یا نبودن او، تاثیر دارد؟

4 پسندیده

خود افشایی در مرتبه ای خوبه و دیگران از دیدگاه و ذهنیتت با خبر میشن دوست دارم بعضی تجربه های درونی مو با افراد بخصوصی در میون بذارم ولی کسایی که گوش شنوا و اشتیاق کافی و حس مشترک و ذهنی پویا و بی تعصب داشته باشند

1 پسندیده

من خیر، علاقه‌ای هم ندارم به دلیل اینکه حس میکنم دیدگاه اجتماعی ما در ایران، با خصوصیات معمول انسان بسیار ناسازگاره. یعنی شما خودِ انسانی تون رو به کسی نشون بدین، خیلی بعیده که شماتت یا حتی فرار نکنه.

اگر در محیطهای ناشناس جز این مسئله به حساب میاد، مثلا در گپهای مجازی که لزومی به افشای هویت نیست ولی میشه که خود واقعی رو با هویتی غیرواقعی افشا کرد، بله گاهی اینکار رو انجام دادم.

1 پسندیده