در باب خانه داری و مدیریت منزل

چطوری کارهای خونه از جمله شستشو و رفت و روب و غذا درست کردن و هزینه ها رو مدیریت می کنی؟
برنامه ی خاصی داری؟
چه کارهای ویژه ای در این حوزه انجام دادی؟
چقدر براش زمان میزاری؟

2 پسندیده

من آدم تا حدی تنبل هستم وقتی به کارای خونه میرسه به استثنای خرید مواد غذایی :blush:

معمولا روزهای آخر هفته سعی میکنیم خانه رو تمیز و مرتب کنیم ولی اگر به من باشه تا نقطه بهم ریختگی کامل صبر میکنم!

برای مدیریت هزینه ها، ترجیحم این است که خودم انجام بدهم و تا الان که مشکلی نبوده. چندین سال زندگی مستقل این بخش رو خوب یادم داده.

4 پسندیده

برای هزینه مدیریت با شستو شو فرق داره.
من کارای روزانه رو مثل پخت و پز و شستو شو انجام میدم اما خرید هفتگی انجام میشه پس مدیریتش هفتگیه جز اینکه مهمون بخواد بیاد و سوپرایزی باشه.(ولی جدیدا به خودم میگم نیازی نیس که وقتی مهمون سوپرایزی میاد همچی باشه یه سری چیزا نباشه چی میشه مثلا؟خب هیچی …نکته اخلاقی اینکه هر کسی هم میخاد هر حرفی بزنه بزار بزنه .)
برنامه روزانه دارم بله…مثلا شب ظروف صبحانه رو اماده میچینم رومیز.واگر صبح بخوام جایی برم از شب لباسی که قراره فردا بپوشم و حتی جوراب رو اماده کنار میزارم.
مثلا گردگیری تابستون روزانه و زمستونا 4 روز یه بار.
تایم خاصی مشخص میکنم مثلا اگر صبحی که بیرونم کار داشته باشم ونمیدونم کی کارمم تموم میشه خب شب ناهار رو اماده میکنم و اگر زمان مشخص شده باشه و دست خودم باشه خب یه سری کارا رو انجام میدم و میزارم وقتی برگشتم بقیه ش رو انجام میدم.
پی نوشت:یه بحث در مورد زمان بندی و نحوه استفاده از زمان رو خواهم نوشت براتون به زودی.

2 پسندیده