شماهم به قطعه های پیانو و ویالن مثل من علاقمندین؟

تا حالا از نزدیک کسی برام پیانو یا ویالن نزده
اما تو بعضی فیلم ها چند قطعه اییو دیدم آدم عاشقش میشه
انگار روح آدم پرواز میکنه

شاید من جوگیرم

حالا میتونین چند قطعه بهم معرفی کنین؟
من اسم بتهوون رو زیاد شنیدم فقط

و یه دونه هم تنظیم کننده و آهنگساز ترکیه ایی هست که اسمشو یادم رفته الان

4 پسندیده

سلام. پیانو، مادر ساز ها که عالیه ولی من به ویولون و ویولون سل علاقه دارم البته ویولون هم تمرین میکنم…
اگه به ساز ویولون علاقه داری احتمال میدم از ویولون سل هم خوشت بیاد گروه2cellos خودت برو ببین چجوره ولی کلا قطعه موسیقی زیبا بخوای ؛ مرثیه ای برای یک رویا +فهرست شیندلر + کنسرتو مندلسون+ چشمان سیاه(اهنگ روسیه)+ love story+ liebesleid + و… ویولینست معاصر هم که اگه بخوام بگم ،دیوید گرت و ی یوتیوبر هم هست its money اونم کاور اهنگای معروف رو با ویولون میزنه
اینم بگم که فک نکنم جو گیر باشی چون منم وقتی میبینم که ی قطعه قشنگ پس زمینه ی فیلمی داره پخش میشه اصلا حواسم پرت دیالوگ های شخصیت ها و فیلم میشه و فقط به اهنگ گوش میکنم.
بهت پیشنهاد میکنم شروع کنی به یادگیری ی ساز ،البته ی پیشنهاده👋

3 پسندیده

این که از چیزی خوشتون میاد یا برعکس بدتون میاد برمیگرده به نیازهای روحی تون …
اگر فکر کنید که اون موسیقی داره چه چیزی رو به شما تلقین میکنه متوجه میشید اون نیاز روحی رو دارید

اگر کلمات حماسی ترین آهنگ دنیا رو جستجو کنید به موسیقی بی کلام “مرثیه ای برای یک رویا” مورد علاقه من خواهید رسید

2 پسندیده

ممنون❤️
:wink:پس فکر میکنین علاقمندم و میتونم استعداد داشته باشم؟

1 پسندیده

چرا که نه.
ویولون بنظرم ساز سختی نیست یا هر سازی که دوست داری شروع کنی!

1 پسندیده

ولی میگفتن 3 تا 5سال باید کار کنی تا بتونی قشنگ ویولن بزنی که

1 پسندیده

ویالن ساز ظریفی است. مهارت بالایی میخواد و در یادگیریش دو عنصر عشق و ممارست خیلی مهمه. در عین اینکه نوای خوشی داره ، اصوات به شدت گوش‌خراشی هم میتونه تولید کنه.

در پیانو در کنار بتهوون ، موتسارت و شوپن هم قطعه‌های بشدت زیبایی دارند. نابغه خالص موسیقی بودند (خصوصا موتسارت). که دو نفر آخری یعنی موتسارت و شوپن عمر چندانی هم نداشتند. میشه گفت در جوانی از دنیا رفتند.
قطعه سونات پیانوی شماره 11 موتسارت.
قطعه سونات پیانوی شماره 2 شوپن. معروفه به نام «سرود عزا (یا ماتم)»
قطعه سونات پیانوی شماره 14 بتهوون. معروفه به قطعه یا سونات «مهتاب». که نقل شده که گویا سر سرودن و نواختن این قطعه خود بتهوون واقعا عاشق بوده.

این سه قطعه رو پیشنهاد میکنم گوش کنید. هرکدوم از این سونات‌ پیانوها 25-30 دقیقه هستند.

1 پسندیده

ببین عدد و ارقام رو نمیشه دلیل دونست که همه تو ۵ سال کمتر یا بیشتر نیمه حرفه ای میشن و… ولی خب تجربه خودم اینه که ساز سختی نیست اصلا. (اگه تمرین بشه)البته خب یادگیری و پیشرفت برای افراد متفاوته. میتونی قبل اینکه ی ساز رو حرفه ای شروع کنی قبلش بری ی اموزشگاه و بخوای ی دوره کوتاه از ساز ها رو امتحان کنی … سازتم بر اساس احساساتت انتخاب کن مثلا الان فکر میکنم ادم اروم و مهربونی هستی چون صدای ویولون و پیانو رو دوست داری.

2 پسندیده

اره ولی گاهی راک و جاز هم دوست دارم

نگاه ک میکنم فکر میکنم علاقمندم به همشون حتی تنبک هم جذابیات های خود‌شو داره

گوششون دادم قشنگ بودن
من اهنگسازی های محمود اورهان رو هم دوست دارم
Save me اشو مخصوصن

اره برو شرو کن… ببینم سخته یا نه :joy:
میدونم که بلدی ولی گاهی باید وقت گذاشت مثلا من خودم با 20 دیقه راه می افتادم ولی دوستام با 50 دقیقه…اما اصلا جدا از اسونی هرچی بیشتر تمرین کارت راحت تر… شما نمیتونی تو نصف سال خودت که حرفه ای شدی رو با استادت که واقعا حرفیه مقایسه کنی

1 پسندیده