عمر مفید ساختمان به چه عواملی بستگی داره؟

عمر مفید یک ساختمان با بازدهی مناسب را چه عوملی تعیین می کنند؟

%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86

عمر بناها در ایران به مرور زمان در حال کاهش بوده یا افزایش؟
آیا همه تخریب‌ها و ساخت مجدد به دلیل فرسودگی است یا تبدیل به ساختمانی با سوددهی بیشتر؟

2 پسندیده

عمر بنا به موارد خیلی زیادی ربط داره، مثل کیفیت مصالح ساخت، کیفیت و درستی طراحی داخلی و خارجی، عوامل محیطی که باعث تخریب یا فرسودگی بنا میشن.
اما در مورد تخریب و ساخت مجدد، من فکر می کنم که دلیل تخریب خیلی از ساختمان ها (حداقل شهری ها) به دلیل ساختن ساختمانی با سود دهی بالاتر است وگرنه خیلی از ساختمان ها قابل استفاده هستند و حتی در روز های قبل از تخریب نیز به خوبی و با کارایی قابل قبولی در استفاده صاحبان شون بوده

1 پسندیده

خونه ای که بچه کوچیک توش نباشه به نظرم خیلی عمرش بیشتره :face_with_raised_eyebrow:

ما یه خونه داشتیم سقفش خیلی صاف و یک دست بود . بعد یه مدت یه مستاجر اومد طبقه بالا ما خونه گرفت 2 تا بچه کوچیک داشتن . اینقدر بپر بپر کردن که سقف خونه ما بعد از یه مدت ترک برداشت . یه کم دیگه که گذشت گاهی خاک هم از سقف میریخت . ما که ازون خونه رفتیم بیرون منتها فکر کنم اگه هنوز اون بچه ها اونجا بایش الان دیگه ساختمان به کلی کلنگی شده .

2 پسندیده

فکر کنم مشکل شما به مصالح برمیگرده، الان مصالح خوبی وجود داره که هم مقاومت خوبی دارن و هم میتونه عایق صدای خوبی باشه

3 پسندیده