قوانین نوشته یا نانوشته کلاس درس شما چیه؟ چه ضمانت اجرایی براش تعیین می‌کنید؟

بیشتر معلم‌ها برای کلاسشون قانون دارن، من بر حسب تجربه و نیاز یه پیش نویس دارم که دربارش با بچه‌ها صحبت کردم، و بهش پر و بال دادم و در بعضی قسمتاش ازشون مشارکت گرفتم:

قوانین کلاس ما

• همه(حتی معلم) به موقع (سروقت یا زودتر) در کلاس هستیم:
    اگر زودتر از معلم در کلاس بودید با آرامش مشغول رفع اشکال گروهی در کلاس باشید، اگر معلم دیرتر از معمول آمد، تمام افراد در رعایت نظم مسوُولند، اگر دیرتر از معلم آمدید اجازه ورود به کلاس را ندارید چه اول صبح چه زنگ تفریح، بنابراین ساعت خواب شب را تنظیم کنید تا به موقع مدرسه باشید، بعد از زنگ تفریح وقت خود را در راهرو یا حیاط یا کلاس‌های دیگر یا دفتر مدرسه نگذرانید.

• غیبت در کلاس مجاز نیست مگر با هماهنگی معلم که اغلب هم اجازه داده نمی‌شود، مگر در موارد خاص که خانواده و مسؤولان مدرسه با معلم هماهنگ کنند.
    در صورت غیبت انتظار نداشته باشید معلم درس را دوباره برای شخص شما تکرار کند، بلکه با مطالعه و پرس و جو درس را یاد می‌گیرید و تکالیف درس را به موقع مانند سایر دانش‌آموزان انجام می‌دهید. در جلسه بعد از غیبتان با دقت بیشتر از سایرین گوش می‌دهید تا اگر اشکال جزئی پیش آمده در جلسه حل تمرین رفع ‌شود. پس غیبت بهانه خوبی برای یادنگرفتن درس نیست. شما با غیبت فقط یک فرصت خوب حضور در جمع ما را از دست داده‌اید، پس برای حفظ حس خوب خود و همه کوشا باشید.

• حتی در یک جمع دو نفره برای آرامش باید یک سری اصول را رعایت کرد، پس در کلاس بیشتر:

• خوب نگاه کردن: چشم در چشم
    • خوب گوش کردن: حذف صداهای مزاحم و تمرکز
    • خوب حرف زدن:
    • فکر کردن درباره آنچه می‌خواهیم بگوییم،
    • ادب و به کار بردن کلمات مناسب و اجازه خواستن و پرهیز از شوخی بی‌جا و پشت سرگویی و توهین
    • صبر و آرامش: برای تمام شدن حرف دیگران
    • بلندی مناسب صدا: نه فریاد نه صدایی که شنیده نشود
  • شنیدن زنگ به معنی پاشدن نیست باید با هماهنگی معلم کلاس رو ترک کنید

• بین کلاس برای ریختن آشغال بلند نشوید و قبل از ترک کلاس جامیز خود را تمیز کنید

• تکلیف یعنی تمرین برای یادگیری بهتر پس چون ممکن است بعضی افراد نتوانند خود را وادار کنند بهتر است فشار جزئی باشد پس وقتی تکلیف تعیین شد و کسی انجام نداد به عنوان جریمه تکلیف افزایش می‌یابد البته درباره علت و روشهای رفع آن‌ها هم صحبت کردیم

• آزمون‌های کتبی کوچک و بزرگ فردی و گروهی داریم

• نوشتن‌ها بیشتر در کتاب و کتاب کار و گاهی وقتی نیاز به جای بیشتر بود دفتر، پس با حفظ نظم در نوشته‌های کتاب، دفتر ۴۰ تا ۶۰ برگ کافیست.

• خوردن آب یا گاهی خوراکی در کلاس فقط در وقت کوتاه استراحت بین درس مجاز است.

3 پسندیده

كلاس هايي كه من برگذار ميكنم خيلي متفاوت از كلاس هاي رسمي هستش
ولي به هر حال واسه خودم يه سري قوانين دارم
١- همه بايد توي كلاس من صحبت كنن
٢- همه بايد اونجا اظهار نظر كنن
٣- دير اومدن توهين به خودشونه نه من، آخه فقط يك بار حرف ميزنم
٤- كسي كه خوابالو و خسته هست بهتره تو كلاس نشينه كه خيلي اذيت ميشه
٥- كاملا از همه تيكه ها و كنايه هاي خلاقانه استقبال ميشه ولي شوخي هاي تكراري توهينه به من و كلاس
٧- كسي كه خودش رو بالاتر از بقيه ببينه توي كلاس هاي من قطعا اذيت ميشه چون من كينه اي هستم :rage:

2 پسندیده

اینا هم جز قوانینمه عملا هم تابعش هستم.
شماره ۷ رو بیشتر برامون باز کنید، شاید به درد منم بخوره.

2 پسندیده

راستش كلاس هايي كه من توش شركت ميكنم مربوط به شركت هاي پخش و پخش دارو هستش
بعضي از شركت ها واسه آموزش نيروهاي تازه استخدام شده از امثال من ميخوان كه اون ها رو با اين بازار و اين فيلد كار آشنا كنيم

از ابتدا بايد اين نيروها رو فرم و شكل داد تا بشه سال ها ازشون توي اين حرفه استفاده كرد
پسسسسس همون اول كار نميخوام و نميزارم چيزي اعتماد به نفس اين تازه كارها رو ازشون بگيره
به محض اينكه ببينم كسي با حس خود برتر و بهتر بيني داره اعتماد به نفس بقيه رو زير سوال ميبره، قطعاااا جلوش رو ميگيرم

3 پسندیده