مورچه ها با چه هدفی مسیرشون رو انتخاب میکنن؟

ﻭﻗﺘﯽ ﺍﻧﮕﺸﺘﺖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮ ﻣﻮﺭﭼﻪ ﺍﯼ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﯼ، ﻣﻨﺘﻈﺮ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﺍﻧﮕﺸﺘﺖ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺩﺍﺭﯼ، ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮﺵ ﺭﺍ ﻋﻮﺽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

چرا مورچه ها این قدر راحت میتوانند به از پس مانع ها برآیند؟

3 پسندیده

به نظر من یک دلیل مهمش اینه که مورچه‌ها ساده فکر می‌کنند. فقط رسیدن به هدف برایشان مهم است و جزییات مسیری که در رسیدن به هدف طی می‌کنند برایشان مهم نیست. ولی پستانداران پیچیده‌تر فکر می‌کنند و جدا از هدف نهایی به مسیری که باید طی کنند هم فکر می‌کنند.

بقا!

مثلا اگه روی مورچه ها آب بریزی، :smiling_imp:، اولویتشون اینه که از آب بیان بیرون.

احتمالا اگه بود و نبود انسان ها هم همین قدر با فعالیت هایی که انجام میدن پیوند خورده بود، همین قدر در رسیدن به هدف پیگیر میشدن.

کامنت

تصور کنید دارین راه میرید و ناگهان یه جسم گنده رو به روتون ظاهر بشه" مثلا یه صخره بزرگ و یا یه هواپیما. کار عقلانی چیه؟ منتظر می مونید اون جسم از اونجا بره و شما ادامه مسیر بدید یا اینکه دور می زنید مانع رو؟ من اگر بودم دور می زدمش.

با چه هدفی مسیر رو انتخاب می کنن؟ باید دید هدفشون چیه موقع راه رفتن؟ پیدا کردن غذا؟ مسیر لونه؟ چی؟ ابزار کمکی ما آدما چیه موقع یافتن مسیر؟

سلام
مورچه ها مثل زنبورها زندگی گروهی دارن و مهم ترین نکته در زندگی های گروهی بخصوص برای بقاء هکاری و در واقع کمک کردن به همدیگس !
طبق تحقیق هایی که انجام دادن هر مورچه میاد مسیری رو انتخاب میکنه که داخل اون مورچه های قبلی موفق شدن غذا پیدا کنن

1 پسندیده