موقع استفاده از پادپُرس در گوشی به چه مشکلاتی برخوردین؟

ظاهرش روی دسکتاپ یا توی موبایل؟
به ظاهر دسکتاپش نمره عالی میدم. :heart: ولی به ظاهر موبایلش با عرض پوزش نمره ضعیف! :cupid:
اول از چیزای فرعی در مورد ظاهر موبایلیش شروع کنم. جدیدا مرتب سایز صفحات تغییر میکنه و آدم به نظرش میاد که هی تست داره انجام میشه. در حالی که روی نسخه دسکتاپ هیچ وقت چنین تجربه ای نداشتم و از نظرم همه چیز بعد از سنجیدن تمام جوانب و تست های پشت پرده اکران میشه. ستون نوشته ها توی موبایل کمی باریک شده. چند وقت پیش هم گاهی با کلیک روی موضوع، حاشیه دور متن نسبت به صفحه اصلی پادپرس باریک‌تر میشد. و این در مورد برخی نوشته ها ظاهر رو خیلی نازیبا میکنه، مثلا

کادرهایی هم وجود داره مثل کادر آبی بالا که نمیشه روش اسکرول افقی انجام داد.
نوار تاریخ هم نمایش داده نمیشه که برای شخص من مطلوب نیست.
تصاویر رو هم نمی شه زوم کرد.
اما برم سراغ اصل موضوع مشکلم با نسخه موبایلی! و اون نوشتن، چه به صورت پاسخ به نوشته دیگران چه ثبت نوشته جدید هست. من الان توی موبایل ترجیح دادم از حالت دسکتاپ استفاده کنم، با اینکه سرعت نوشتن یه مقدار کنده و کلمات و حروف جا میمونه و هی مجبور میشم به عقب برگردم. ولی وقتی از حالت موبایل استفاده می کنم، تقریبا برای هر کاری مثلا نقل قول کردن، بولد کردن، لینک دادن و … کلی دردسر درست میشه.
مثلا یک نمونه برای بولد کردن، در استفاده از حالت موبایل نوار ابزار پشت هدر کاربری قرار میگیره. یا برای نقل قول، امکان کوچک کردن سایز صفحه نوشته ام وجود نداره تا بتونم حداقل یک خط از صفحه پشت رو ببینم و اسکرول کنم. در حالی که چنین مشکلاتی رو وقتی با گوشی از پیامرسان یا جی‌میل استفاده می کنم ندارم.
پی نوشت: به نظرم این روزها استفاده از گوشی خیلی فراگیر شده. من خودم لپ تاپ رو اکثرا گذاشتم دانشگاه داخل اتاق کارم و توی خونه ازش استفاده نمی کنم. با توجه به نوع کاربری و محتوایی پادپرس هم فکر کنم اکثر استفاده کننده هاش ترجیح میدن از طریق موبایل ازش استفاده کنند. از این جهت، به نظرم آراستن و کاربر-پسند کردن نسخه موبایلی شاید مهم‌تر از نسخه دسک‌تاپ هم باشه.

4 Likes

متاسفم بابت تجربه‌ی سختی که در نسخه‌ی موبایل پادپرس داشتین :heart: . امیدوارم محدودیت‌هامون و در نتیجه اولویت‌بندی که برای بهبود تجربه پادپرس داریم رو متوجه بشین. در عین حال برای بعضی تجربه‌های ناخوش راهکارهایی در دسترسه.

تقریبا ریشه ی تمام مشکلاتی که برای سایزبندی صفحات و چینش محتوا تجربه کردین،‌ از این انتخاب هست. این انتخاب مشابه این هست که بخوایم یه جعبه‌ی بزرگی رو تو یه فضای کوچک جا بدیم، خود به خود سیستم گیج میشه و جعبه مچاله!

image

این موارد رو سریع بررسی و رفع میکنیم. مشکل اصلی در این بوده که از خیلی از این موارد اگاه نبودیم! ممنون که مطرح کردین. بعضی باگ‌های تجربه کاربری به مدل گوشی و یا حتی بروسر بستگی داره.

هر مشکل دیگری هم وجود داره لطفا در همین اتاق #howto:PP و با برچسب #نقد مطرح کنین. اگه از مشکل باخبر باشیم، بسته به اولویت حتما بهش می‌پردازیم.

4 Likes

نه مشکل سایزبندی صفحات در حالت استفاده از نسخه موبایلی اتفاق می افته. (یعنی تمام مشکلاتی که گفتم به جز کند بودن سرعت نوشتن همش مربوط به حالت موبایل بود).

بله ممکنه. اینها رو مطرح کردم تا ببینم بقیه هم تجربه مشابه داشتند یا نه.
و اینکه با توجه به چیزی که توی پی نوشت گفتم، به نظرم می ارزه که تست های زیادی توی حالت کاربری با موبایل انجام بدین.

3 Likes

نمیشه بگیم “جا دادن یه جعبه ی بزرگ توی یه فضای کوچیک، نشدنیه” .
شدنیه و فقط لازمه اش اینه که جعبه، با قوانین دنیای کوچک تر آشنا بشه و بسته به محدودیت ها و توانمندی ها خودش رو تطبيق بده.

به نظر من نقد ها تا حدی درست بود و خود من کاربر موبایلی پادپرس هستم :thinking:

نکته ریزبینانه بزرگ نمایی عکس خیلی خوب بود من خودم همیشه اذیت می شدم و فکر میکردم دسکتاپ هم نداره تازه :neutral_face:

یه نمونه داغ هست که اضافه میکنم به نوشته :joy:

3 Likes

من با نسخه موبایلی مشکلی ندارم.
فقط تاریخ ساخت موضوع رو برای من همیشه 7 روز نمایش میده :thinking:

4 Likes

#به روز رسانی!
بعد از صحبت با @lolmol عزیز، متوجه شدم بخش زیادی از مشکلاتی که گفتم مربوط به عدم انتخاب درست نسخه موبایلی بود! و حالا با تجربه ی جدید از پادپرس در گوشیم روبرو هستم!
من از طریق بروزر گوشی، نسخه موبایل یا دسکتاپ رو انتخاب می کردم در حالی که این تبدیل داخل پادپرس دارای تنظیمات مجزا از طریق منوی اصلیش هست که برای من بدون ِِ اینکه متوجه بشم روی حالت کامپیوتر قرار داشت.
مشکلاتی از قبیل سایز صفحات و نیاز به اسکرول افقی در بعضی از کادرها و عدم نمایش درست نوار ابزار به این دلیل برای من ایجاد شدند.

#پرسش
نمیشه تنظیمات بروزر و تنظیمات داخلی پادپرس با همدیگه همگام بشن؟

4 Likes