چرا اتلاف مصالح ساختمانی در ساخت یه ساختمون در ایران بالاست؟

من یه مدتیه تو یه کارگاه ساختمونی به یه عنوانی مشغول به کار شدم. توی این مدت یه موضوع خیلی من رو اعصبانی میکنه و باعث میشه هزینه های تولید خیلی خیلی بالا بره. شاید هیچ کس حتی باور نشه ککه مثلا وقتی داره پول یه خونه رو میده و میخره یه بخش غیر قابل صرف نظری از این هزینه مربوط به پول اشتباهات کارگر بنا و یا حتی مهندس ناضر هست که با اشتباهاتشون هزینه های تولید رو بالا بردن و یا مصالح ساختمانی زیادی رو نابود کردن.
چند وقت پیش همین موضوع رو در یه کارخونه تولید سنگم دیدم که چطور قطعه سنگهای ساخت ما چقدر اتلاف داره و حتی چنینا ضایعات مرمر صورتی ما رو میخرن و برن باهاش زیورالات خوشگل درست میکنند.
چطور میشه این ضایعات ساختمانی که باعث بالا هزینه ساخت به ساختنمان میشه رو کم کرد؟
ایا شما هم تو روند تولید محصول دیگه ای همچنین هزینه های نا پسندی رو سراغ دارید؟

2 پسندیده

بله متاسفانه . نخاله های ساختمانی زیاده. بدتر از اون وقتیه که اینا رو می برن بیرون شهر تخلیه می کنند. بیشتر میشه وقتی که برج سازی اتفاق می افته انگار اینطور وقتا که کار زیاده، بدون پیش بینی مصالح می خرن

نه ما دو نوع نخاله ساختمانی داریم. یکیشون اونیکه حاصل از تخریب و دومی اونیکه حاصل از اشتباهات محاسباتیه معمار و بنای ساختمان هستش.
یه نکته خیلی مهم در مورد این نخاله هایی که اطراف ناشی از تخریبم هستش هم باید گفت. این نخاله های بعضا داریا گچ یا سمیانن و یا اهک که این سبب میشه خیلی از زمینهای مرغوب کشاورزی از الوده بشه و کیفیت اونها رو کاهش میده.

1 پسندیده