چرا پادپرس در زمان قطع اینترنت در دسترس نبود؟

در طی مدتی که گذشت و اینترنت قطع بود، اتفاقات زیادی افتاد. من یاد گرفتم که محصولات دیجیتال داخلی رو حداقل بشناسم!
و راضی بودم که سی کپچا در دسترس بود و خدماتش متوقف نشد.

حالا میخوام بدونم که چرا پادپرس در دسترس نبود؟

آیا به خاطر این بود که سرورهاش در کشور دیگری هست؟
یا چون از دیسکورس استفاده میکنه براش محدودیت به وجود اومد؟

قطع شدن اینترنت تلنگر خوبی بود به همه ما که به محصولات دیجیتال داخلی فرصت دیده شدن و استفاده شدن بدیم تا پیشرفت بیشتری رو شاهد باشیم :thinking:

5 Likes

حالا امیدوارم لاله بتونه دسترسی داشته باشه و دقیق‌تر جواب بده. ولی نکته اینه که با وجود اینکه پادپرس روی سرور داخلی هست اما هنوز از دیسکورس استفاده میکنه و وابسته به نت باقی میمونه. در زمانهایی صفحه اول در دسترس بود ولی نمیشد کار خاصی انجام داد چون باید از طریق دیسکورس عمل میکرد.

4 Likes

این دیدگاهی بسیار خطرناکه و همون نکته انحصار رو در خودش داره. یادتون باشه که مردمی که به اجبار به مسیری میرن به سادگی از اون جدا میشن. در ضمن کسب و کاری که برحسب لیاقت افراد رو جذب نکنه، در نهایت به بی‌کیفیتی روی میاره. اگر قبول ندارین، میتونین صبر کنین و ببینین یا میتونین به تجربه گذشته در مورد خودرو و موارد مشابه نگاه کنین.

6 Likes

حرفت درسته اما دلیل نمیشه به محصولات داخلی حتی فرصت امتحان ‌‌‌شدن هم ندیم!
گوگل از اول خوب بود؟ نه
وقتی خوب شد که مصرف شد. این یه فرهنگ توی کالا و خدمات دیجیتاله.
به این فکر کن که آمریکایی ها همه از نرم افزارهای آمریکایی استفاده میکنن. این یعنی توی انحصارن؟ نه قطعا اما تا وقتی ورژن آمریکایی محصولی وجود داره حداقل اول امتحانش میکنن بعد میرن سراغ خارجیش! فرهنگی که توی ایران توی خیییلی از زمینه ها وجود نداره :thinking:

4 Likes

درسته از این لحاظ قبول دارم.
ولی من فکر میکنم حس بی‌اعتمادی و خشم عمومی دامن همه رو می‌گیره و به نظرم هر چیزی که متصل به ساختار باشه جدا از کیفیت منفور خواهد شد. فضای اینترنت ملی دقیقا اینطور بود: وقتی شما در دسترس بودی ولی کاربر نمیتونه آزادی نسبی نداشته باشه، شما رو همدست این اتفاق میدونه. این رو میشه از فضای کامنتها در سایتهای خبری دید. با این تفسیر من فکر میکنم که در دسترس بودن در طی این مدت، ضربه سختی به اعتبار وارد میکنه و نه لزوما کمکی به ارائه.
امیدوارم این برای شما اتفاق نیوفته، صرفا تحلیلم براساس مشاهدات این هفته بوده!

4 Likes

من اینطور فکر نمیکنم.
در مورد سایت ها و نرم افزارهای بی کیفیت همینطوره و کاربر چه محدود باشه چه نباشه ناراضی و بی اعتماده!
اما در مورد بازی های داخلی آنلاین یا وبسایت های دانلود یا فروم هایی که باز بودن و خدمات خوبی ارائه میدادن سعی کردم با کاربرانشون ارتباط بگیرم و تقریبا رضایت از قابل مصرف بودن اون نرم افزارها حتی در شرایط محدود هم مشهود بود.
کیفیت قطعا بسیار تاثیرگذاره و البته زمانی ارزشمنده که آزادی اختیار و انتخاب وجود داشته باشه و زمانی ارزشمند تر میشه که فرهنگ مصرف داخلی هم وجود داشته باشه

3 Likes

امیدوارم اینطور باشه. شما و گروهتون رو می‌شناسم و مطمئنم توان و لیاقت بازیهای بزرگ رو دارین. بیشتر منظورم اثر روانی در حالت کلی بود. باید منتظر بود و دید. البته یه نکته هم یادمون نره: آینده آبستن اتفاقات سختتری خواهد بود، متاسفانه و سرمایه‌گذاری بلندمدت روی این بستر پرتلاطم تقریبا غیرممکن هست.

4 Likes

مخاطب های سایت به بهبود پادپُرس خوب کمک نمی کنن :joy:
انتظار داشتم پست های نقد پادپُرس پر باشه از نظرهای استفاده کنندگانش تا بتونه روز به روز بهتر بشه :zipper_mouth_face:
مشارکت کمه. نقد درست به نظر تعداد زیادی مخاطب نیاز داره تا تبدیل به نظری تاثیرگذار بشه :confused:

طرح سوال

چطوری این جنس از مخاطب ها که حاضر باشن بازخورد بالایی نسبت به اتفاقات حول یک بستر داشته باشن رو جذب کنیم؟ :face_with_raised_eyebrow:

لاله @lolmol بیا ما رو به راه راست هدایت کن :man_with_probing_cane:

3 Likes

من موافق نیستم چون این تلنگر عمدی و تحمیلی بود و نه اختیاری . و هر چیز با اجباری به شکست میرسه

3 Likes

همین آزادی انتخاب است که باعث می شود این قطعی، فرصتی برای دیده شدن اینترنت داخلی نباشد!
ایرانی به خودی بی اعتماد است برای اینکه خودی های درگیر رانت و با کیفیت پایین را روزانه دارد می بیند و در خیلی از موارد ازشان استفاده می کند (مانند خودرو).
در چنین فضایی تر و خشک با هم می سوزند و راه حل اش هم هرچه باشد انحصار بیشتر و ایجاد فضایی بسته در اینترنت نیست، فرهنگ مصرفی هم اصلاحش به این سادگی ها نیست، باید پای تفکر اجتماعی در میان باشد که در کشور ما وجود ندارد!
با @yousef موافقم!

3 Likes

از در دسترس نبودن پادپرس رفتیم به سوی استفاده کالای داخلی

به نظر من اول باید کالای داخلی باکیفیت رو ترجیح بدیم به حتی با کیفیت خارجی.

یه دوستی دارم که عقیده داره تا زمانی که این مملکت گروگان چند تا خونواده است و هیچ چیزی بر مبنای لیاقت و کیفیت نیست تیم های ورزشیمون هم نباید صاحب افتخار بشن که اینا ازش سو استفاده کنن( این دوست من ظاهرش به فرمانده سپاه میخوره)

ولی چند تا محصول ایرانی با کیفیت رو خودم به شخصه میشناسم و همیشه به کالای خارجی ترجیه میدم
مثل محصولات روشنایی پارس

ولی شما سردوش سوبان رو فرض کن. تلویزیون روزی چند بار داره یه دروغ رو تبلیغ میکنه؟ اصلا چطور یه سردوش میتونه فشار اب رو زیاد کنه آخه

3 Likes