چطور بازی پوکر رو آنلاین بازی میکنن؟

تا حالا پوکر آنلاین بازی کردین؟ تجربه ش چه طور بوده؟

مهم‌ترین فاکتور بازی پوکر انتقال احساس اشتباه به طرف مقابل هست. با این حساب به نظرم بازی پوکر آنلاین نباید چندان جذاب باشه. ولی یه نگاه ساده به ترند گوگل و مقایسه پوکر آنلاین با شطرنج آنلاین چیز دیگه میگه:

اگه از بازی پوکر، بلوف و حس بلوف زدن رو حذف کنیم، چی ازش میمونه؟
تو بازی پوکر آنلاین میتونن حس رو منتقل کنن؟‌ چطوری؟ [1]

دنباله‌ی موضوع چجوری پوکر فیس باشیم؟

1. اگه حس به شکل انلاین در بازی پوکر منتقل میشه، میشه ازش الهام گرفت برای انتقال حس در سایر تعاملات آنلاین مثلا انتقال لحن و حس در چت دو نفره در پیام رسان ↩︎

6 Likes

من تجربه بازی آنلاین پوکر رو داشتم. البته همراه بودم ولی مشارکت داشتم در بازی. با نرم‌افزار ولی خیلی بازی کردم.

بلوف و حدس بلوف، ربطی به دیدن طرف مقابل نداره، در واقع با بالا بردن ناگهانی (rise) میتونه این القا بشه. این نیاز داره که در دورهای مختلفی به نحوه بازی بازیکنها، نحوه بالا بردن یا واکنش به دستهای مختلف، و احتمالا میزان بلوفی که میزنن، نگاه کنید. توصیه میشه که در مقابل بازیکن حرفه‌ای‌تر بلوف بزنید، چون احتمال زیاد ریسک کمتری میکنه. به همین خاطر باید بدونید بازیکنان چقدر حرفه‌ای هستن. بلوف میتونه به این شکل اتفاق بیوفته :point_down:

برای مثال، وقتی روش بازی تگزاس هولدیم (Texas hold 'em) باشه، یعنی دو ورق دست شماست، و پنج ورق (توی سه مرحله) روی زمین میاد. وقتی با اومدن یک ورق خاصی، افزایش ناگهانی بدید، این حس به طرف منتقل میشه که ممکنه دستتون با اون ورق ارزشش خیلی بالا رفته، بویژه اگر برگه‌های روی زمین چینش ممکن برای استرایت (straight) رو داشته باشن، یا سه برگه همرنگ بیاد که احتمال فلش (flash) بره بالا. نکته مهم اینه که باید روی چیزی بلوف بزنید که احتمال وقوعش خیلی کم باشه.

حدس بلوف، میتونه وقتی اتفاق بیوفته که حداقل یک نفر دیگه، تسلیم بلوف نشه و برگه‌ها رو بشن. در این صورت توی ذهن بازیکنها، اثر بلوف برای دورهای بعد از بین میره. این هم توی بازی مهمه، چون هدف بلوف فراری دادن طرف مقابل هست، و اگر ترس بقیه ریخته باشه، به راحتی میتونن بازی رو ادامه بدن و ببرن.

فقط از طریق روند بازی هست که میتونه این اتفاق بیوفته. واسه همین فکر نکنم خیلی برای هدف نوآوری در زمینه چت مفید باشه.

3 Likes

به قول بزرگی : poker is a hard way to make easy money :blush:
در مورد پوکر میتونم ساعتها صحبت کنم ولی در مورد سوال شما باید بگم راهای زیادی هست ولی برای درکش اول باید قواعد بازی رو کاملا بلد باشین :blush:

2 Likes

یه نقل قول دیگه از بزرگان میگه یادگیری پوکر چند ساعت زمان میبره ولی حرفه ای شدن در پوکر یک عمر زمان میبره!

1 Like

یه مثال کوچیک میزنم
زمانی که شما دست خیلی خوبی دارید و مطمعنید که برنده هستید میتونید با یه کلیک روی ماوس مبلغ شرط رو بالا ببرید ولی اگه خیلی حرفه ای باشید و بخوایید طرف رو به اشتباه بندازید اینکارو نمیکنید و تایم بانک یک دقیقه ای تون رو فعال میکنید که یعنی نیاز به فکر بیشتر داریدو حریفتون بصورت آنلاین اینو میبینه و میفهمه که شما مشکوک به بالا بردن مبلغ شرط هستید و این یعنی که دست ضعیفی دارید و اون احتمالا سعی میکنه بهتون بلوف بزنه و با این حرکت همه پولشو به شما میبازه!

3 Likes