چقدر به فلسفه اهمیت میدین؟

فرض کنین یه نفر پیدا می‌شد برعکس شما به هیتلر ثابت می‌کرد که داره اشتباه می‌کنه…

ولی احتمالا هر کسی بهش رسید طرز تفکر شما رو داشت که من دنبال قانع کردن و اثبات چیزی به کسی نیستم و عقاید همه محترمه…

من با این خیلی موافقم
میتونم بگم تجربه کردم
شاید بگید کلمه ترس هر بار که به گوشتونمیخوره خیلی عادی باشه ولی ترس برای من خیلی معنا و مفهوم هایی داره که برای خودم اونا رو تعریف کردم سنجیدم تست کردم و هی هر بار خودمو رو در برابر چیزی که با ترس برام مهم شده بود فامتحان کنم.اینقدر این ترس رو بررسی کردم و در موردش با خودم و باآدمهایی که سطحی به موضوع نگاه کردند نوشتیم و حرف زدیم تا به عمق موضوع و فهم منن از ترس رسیدم.

ببینید حتی توصیفات متفاوت از هر چیزی میتونی فلسفه خودشو داشته باشه و اینکه ما میتونیم با توضیح های ساده به عمق چیزی دست پیدا کنیم که دنبالش میگردیم.

2 پسندیده

به نظرم مشکل همینه که فلسفه مهجور است چون عمقی در کشور ما نداره. از دوران شکوفایی تفکر در کشور ما چندین قرن متوالی میگذره و فلسفه در جامعه فعلی هم یعنی فلسفه غرب که اینم از دوران مشروطیت با کتابهایی مثل سیر حکمت از آقای فروغی شروع شد (به عبارتی خود فلسفه‌شناسی غرب هم در کشور ما عمق نداره و به نوعی تازه متولد شده)

به همین دلیل «فلسفه برای کودکان» به نظرم کششی در خانواده‌ها ایجاد نمیکنه در حالی که «تفکر برای کودکان» میتونه خانواده‌ها رو جذب کنه. با اینکه یک معنا وجود داره ولی دومی قابل پذیرش‌تر است. بحث تبلیغات میشه!

مگه اینکه در گام اول به عموم خانواده‌ها یاد بدیم که فلسفه چیست که به نظرم حداقل یک قرن باید براش زمان گذاشت و سپس بحث فلسفه برای کودک مطرح بشه و نهایتا فلسفه و هنر فلسفیدن و تفکر بخشی از آموزش بشه.

2 پسندیده

روسيه و فرانسه ايستادن جلو تفكر هيتلر ، وگرنه كه الان بجاي ترامپ هيتلر داشت قلدري ميكرد . بعدم قرار نيست براي كسي تصميم گرفته بشه در فلسفه، چون عملا اين كار رو نميشه كرد . من بزور بيام بگم قليون بده ، همه ميرن يواشكي ميكشن. اين شمايي كه تصميم بايد بگيريد و انتخاب كنيد.
حقيقت يك آيينه شكسته هست كه هر تيكش دست يكي از ماست و بدون نظر هر كدوم از ما كامل نميشه آيينه
خيلي نظريات بودند كه مسخره بنظر ميومدن ولي بعدا يكي از اصول نظري شدن
شما اگر از چراغ قرمز عبور كني بالاخره يه ماشين بهتون ميزنه ، حالا اگر انتخاب كنيد كه قوانين رو رعايت كنيد، خب اتفاقي نميوفته ولي اگر قوانين رو رعايت نكنيد بالاخره اون اتفاق باعث ميشه اگر زنده مونديد رعايت كنيد
جهان مادي اينجوره يا قبل از تجربه مياموزيد كه چطور رفتار كنيد يا اينقدر تجربه ميكنيد كه ياد ميگيريد ولي در حالت دوم تاوان و هزينه بسيار زيادي پرداخت ميكنيد

1 پسندیده

بالاخره هر راهي با قدم اول شروع ميشه

2 پسندیده