چیدمان مناسب در پلتفرم پادپُرس محرک های بحث در پادپُرس چیا هستن؟

کسب_و_کار

(یوسف ) #21

شاید اضافه کردن دکمه ای مثل پیام به شخص کنار جوابها مفید باشه! اگر امکانش باشه یه نوع بندی هم مفید باشه. یعنی کسی که جواب میده تعیین کنه که مثلا چیزی که می نویسه جواب به سئواله یا عدم درک سئواله یا … . اگه سیستم براساس این نوع بندی جوابها رو بیاره ادما اول جوابها رو میبینن بعد … . یه جوری هر کسی خودش کمک میکنه به مرتب شدن مباحث!

ps: من حس میکنم ادما اینجا تند (aggressive) برخورد میکنن! به همین خاطر خیلی وقتا از مشارکت توی مباحث پشیمون میشم! ایا این درسته؟

در مورد پرخاشگری کاش میشد بیشتر بگید.
چون بالاخره این شبکه که هنوز کوچک هست یه روز بزرگتر میشه و لازمه که یکی بره روی رفتار در شبکه های اجتماعی مطالعه کنه. ادمها همه با بالغ درونشون اینجا حاضر نمیشن. خود من گاهی با کودکم جواب میدم گاهی با والدم یا با یکی از جانورهای دیگه وجودم :دی. اینا ممکنه یکی رو برنجونه مثلا

اگه مثال بزنید خوب میشه. مثلا کجا خواستید صحبت کنید اما فکر کردید ادامه دادنش کسی رو ناراحت می کنه ؟
چرا میگم مثال زنید؟ چون می خوام روشن بشه که دقیقا چی باعث چنین برداشتی شده. چون خودم توی خیلی بحثها شرکت نمی کنم یا اصلا نمی خونم خیلی چیزها رو وقت ندارم یا علاقه و اینا …

مثلا خیلی جاها من علامت تعجب میذارم. لاله چند بار برداشتش از علامت تعجب این بوده که توش تمسخر داره د اما خودم واقعا تعجب کردم یا همچین چیزهایی که بهتره مطالعه بشه
یا همین اسمایلی ها که برعکس ظاهر ساده شون کلی حرف پشتشون هست و نباید سر سری گرفته بشن.

(یوسف ) #23

نمونه اش توی همین پست هست اگه دقت کنید.

ps: خیلی وقتا مثل همین الان بهتر از پیام استفاده بشه تا اینجا شلوغ نشه. ولی من به شخصه حس خوبی در مورد پیام ندارم برای کسی که نمیشناسم!! این میتونه مرتبط باشه با همین بحث

(لاله ملا) #24

ترجمه ی لایک هایی که زدم: در هر دو پاسخ اطلاعاتی بود که کمکم میکرد کاربر رو بفهمم.

پ.ن. این هم یه بحثه! و نشون میده که گاهی تعامل از طریق ایکون ها کافی نیست و کاربر/در حال حاضر من، رو مجاب میکنه موضوعی خارج از بحث بنویسم.

(پادپُرس) #25

پست به موضوع جدیدی منتقل شد: چه محرک هایی برای مطرح کردن موضوعاتی خارج از بحث در یک تاپیک در سایت پادپرس وجود دارد؟

(یوسف ) #26

فکر کنم جواب سئوال توی خود همین روند اینجا هست اگه حوب ارزیابی بشه!

(لاله ملا) #27

با چیزی که مطرح شده بود خیلی موافق بودم و حیفم اومد که پاک شد .

شاید دلیل این که پاک شد این بود که خارج از موضوع چیزی مطرح نشه، (شاید) . اگه چنینه فکر کنم راهش پاک کردن نیست. یعنی لازمه ابزار رو طوری بسازیم که چنین تعامل هایی هم به راحتی توش زیست کنن . طوری که افراد به راحتی در معرض mindset های مختلف باشن و بتونن بعضی طرز فکر کردن ها رو یاد بگیرن.

الان این موضوع مثلا تلاشی هست در همین رابطه: بهبود ابزار . و تبدیلش به جایی که بدون مجبور کردن افراد به خودسانسوری/کشتن سوالا و پیشنهادای اولیه ی ذهنشون؛ بشه درش به بحث همگرا و گفتمان حول مسئله های مختلف پرداخت.

(یوسف ) #28

بازیابی شد. چون توی جمع بندی (که همزمان اومد و من بعدا دیدم) همون مفهوم بود.

(یوسف ) #29

فقط باید دقت کنید که انتخاب های شما به طور تلویحی نشون میده پادپرس مدیر داره یا رئیس.
رئیس یعنی چهارچوب دقیقی وجود داره و میخواید اونا دقیقا رعایت بشه: 11 و 12 - 6-8-3
مدیر: چهارچوب کلی وجود داره و فقط در موارد خاصی برای حفظ تعادل و بقا وارد عمل میشه: بقیه موارد.

(Maryam) #30

نمیدونم الان از جوابی که میخوام بدم ایرادی، مشکلی چیزی در میارید یا نه ولی من دلم میخواد در پاسخ دادن و سوال پرسیدن راحت باشم چون خودم به اندازه کافی برای جواب دادن به خودم سخت میگیرم.
چیزی که به ذهنم رسید اینه:
بعضی از سایتا برای جوابهایی که به سوالا داده میشه رتبه میذارن و این رتبه بندی توسط کسایی که درگیر اون سوال بودن تعیین میشه. یعنی مثلا من جواب سوالی که مطرح کردم رو در یکی از پاسخ ها گرفتم به اون امتیاز میدم و پاسخی که امتیازش بیشتره جلوتر از پاسخ های دیگه نمایش داده میشه. یه چیز دیگه هم هست شاید ایده پخته ای نباشه ولی بد نیس روش فکر بشه. برای یه موضوع دو جا برای پاسخ در نظر بگیرید. دو دسته بندی در واقع.
1- من راجع به جواب، چیزایی میدونم و فکر میکنم به حل مسئله به صورت مستقیم کمک میکنه پس اونو تو دسته "پاسخ "قرار میدم.
2-من سوالی از خود سوال یا تصویر و یا جوابای داده شده دارم. اونو تو دسته “حاشیه پاسخ” قرار میدم.

یه چیز دیگه هم بگم که من با قرار دادن قانون های زیاد و دستو پا گیر مخالفم و فکر میکنم هر چیزی هست باید تا حد امکان تو خود برنامه تون حل بشه.

(لاله ملا) #31

ممنون و نگران ایراد های یه ملا مباش!

چیزی که دنبالش بودم این بود که دنیای اینجا از دید یه پادپرسی چه شکلیه :wink: و وی در این دنیا به چه سمتی سوق داده میشه. رفتار خودم رو بررسی کردم، ولی یه نفر کمه برا فهم دنیا. و گفتم بذار از بقیه هم بپرسم.

برداشتم از پاسخی که دادی: چیدمان از طریق امتیاز سوالا و دسته بندی برای پاسخ ها به دو صورت پاسخ و حاشیه پاسخ میتونه کمک کنه بحث جهت مند اتفاق بیفته. به جمع بندی اضافه شد.

(پادپُرس) #32

یک پاسخ به پرسش جدیدی منجر شد: چه ارزش های افزوده ای میتوان از طریق پادپُرس به پادپُرسی ها ارائه کرد؟

برای کسانی که معتاد شدن(مثل من) یه راه حل اینه که تا راجع به یک موضوع اظهار نظر نکردم قابلیت دیدن پست های بعدی رو نداشته باشم

(Emad) #35

برای تشویق کاربر به ارائه پاسخ های بهتر و ایجاد همگرایی بیشتر یک ابزار تعامل سریع بین کاربر ها که بهینه سازی شده باشه برای این هدف میتونه خیلی تاثیر گذار باشه
برای مثال من الان اگر از یک تایپیک خوشم بیاد فقط میتونم یه لایک بهش بدم
ممکنه من از اطلاعات ارائه شده خوشم اومده باشه
ممکنه من از چالش جدید مطرح شده خوشم اومده باشه
ممکنه من اونرو یک پاسخ مستقیم به حل مسئله بدونم
ممکنه از فراغتی که او پاسخ در رویه پرسش ایجاد کرده خوشم اومده باشه
و مسائل بسیار

ابزار های تعاملی برای دریافت نوشته های بهتر باید افراد رو به بهتر خواندن و بهتر نوشتن تشویق کنه
از همینرو فکر میکنم ابزار تعامل سریعی که در اینجا برای تعاملات بین کاربران انتخاب میشه نقش موثری در بهتر خواندن و بهتر نوشتن افراد میتونه داشته باشه
برای درک بهتر مثالی میزنم از اینکه این ابزار های تعامل سریع چه شکلی میتونن باشن.
به این صفحه سر بزنید
کمی اسکرول کنید و بعد از بخش محصولات مرتبط روی نظر مشتریان کلیک کنید.
اونجا میبینید که به یک محصول از جهات مختلفی امتیاز های مختلفی داده شده
این عیار محصول رو در موارد مختلف به گویا ترین شکل ممکن در یک نگاه توضیح میده.

آیا نمیشه به پرسش ها بصورتی جزئی تر و تخصصی تر امتیاز داد؟ این فرد امتیاز دهنده رو مجاب میکنه تا بهتر پرسش یا پاسخ هارو مطالعه کنه و همینطور برای افزایش یک پارامتر خاص که براش مهم هست سعی میکنه به نوشته خودش جهت بده
این میتونه در پروفایل افراد هم اطلاعات جالبی رو منتشر کنه
مثلا من عماد چقدر از پاسخ هام در راستای حل مسئله بوده و چقدر از اونها به ارائه آمار برای کمک به یافتن پاسخ مناسب بوده و چه درصدی از سوالات من صرفا عامل ایجاد فان،چالش یا واگرایی در پرسش ها بوده