کیک گوشت خوبه؟

فرض کنین گشنه هستین و دوست دارین یه چیز سرپایی بخورین
خیلیا میگن کیک بخوریم
کیک شیرین که سرشار از قنده
ولی به این دقت کردین چرا از گوشت بجای قند استفاده نشه در ترکیب کیک؟
قند سریع قند خون رو بالا می‌بره و سریع هم قند انسان پایین میاد
ولی کیکی که گوشتی باشه اینجور نیست
کیکی که گوشتی باشه رو میخرین یا کیکی که شیرینه؟

4 پسندیده

همممم :thinking: اول می‌خوام کلاه منتقد بذارم سرم و کمی اطلاعات باهاتون رد و بدل کنم:

کاری که قند با بدن میکنه، پروتئین نمیکنه. از یه طرف هر کدومشون به میزانی برای بدن نیازن. و البته هر کدومشون در شرایط متفاوتی نیازن. قند خیلی سریع تر میتونه به سوخت مورد نیاز سلول ها که ATP هست تبدیل شه، توجه کردین مثلا وقتایی که فشارتون میفته و یا یه فعالیت سنگین میکنین، هیچی بیشتر از یه لیوان شربت شیرین و یا حتی آب-قند بهتون نمیچسبه و نمیتونه اون قدر سریع شارژتون کنه؟

کیک ماهیتا چنین کارکردی داره برا افراد، یه جور هیدرات کربن خوشمزه که میتونه سریع شارژتون کنه و بهتون جون بده. هر چند جونش خیلی موندگار نیست و به زودی بعد خوردن کیک دوباره بدنتون نیاز به سوخت پیدا میکنه.

کلاهم رو با کلاه ایده‌پردازی جایگزین میکنم: :bulb: فکر بانمک و خارج از چارچوبیه! کیک + گوشت …؛ انگار یه چیزی مثل کتلت به عنوان میان وعده ی روزانه :yum: خوشمزه و تحریک کننده س. البته من بودم از اسم «کیک» استفاده نمیکردم، چون آدم به کیک که فکر میکنه یاد یه چیز شیرین میفته، و ممکنه کیک گوشت چنین حسی در مخاطب القا کنه :nauseated_face: :stuck_out_tongue_winking_eye:

راستی قیمتش چه جوریاس؟! قند و گوشت خیلی از لحاظ قیمتی قابل مقایسه نیستن، یکی کیلو ۴-۵ تومن و اون یکی بالای ۱۰۰ تومن!

3 پسندیده

فكر كنم من عاشقش بشم، چون به گوشت خيلي خيلي علاقه دارم تو هر شكل و ظاهري كه باشه
تازه با لباس هام هم مهربون تر برخورد ميكنه و مثل شيريني كاري نميكنه لباس هام قهر كنن و ديگه تنم نرن😢

2 پسندیده

دقت کنین که من قصد حذف کیک شیرین رو ندارم. محاله :)))
یه دسته جدید که بصورت کارگاهی تولید بشه (امکان سنجی)
کیک شیرین قند ساده داره که بسرعت قند رو بالا می‌بره و به همون سرعت هم پایین
این کیک از چربی (که دیرسوزه و انرژی بیشتری داره) و پروتئین (که جزو خواص گوشت محسوب میشه) درست شده؛ ینی از نظر تغذیه‌ای ارزش بالاتری داره و دیرتر گشنه میشین
از نظر قیمتی هم در حد کیک های متداول بازاره