یه کیلو خیار در حال خراب شدن دارم. چی کارش کنم؟!

همیشه از خیار خریدن بدم میومده، چون خیلی سریع خراب میشه! تا جایی که یادمه هر بار خیار خریدم، یه مقدارش رو مجبور شدم در اثر کپک زدن بریزم دور. مخصوصا که طبعم طوری هست که نمیتونم بیش از یکی-دو خیار خوردن رو تحمل کنم (فکر کنم طبعم گرمه).

الان یه کیلو خیار خوشگل دارم که در حال خراب شدن هستن! خیلی دوست داشتم قبل رسیدنش به این نقطه به ذهنم میرسید و مثلا خیار میذاشتم تو بشقاب به همسایه ها اهدا میکردم. ولی خب به ذهنم نرسید.

تو فکرم پوست بکنم و رنده شون کنم و مثلا باهاش شربت سکنجبین-خیار درست کنم و به جای آب این روزها بنوشم. دیگه چه کارایی میشه باهاشون کرد؟

6 پسندیده

خیارشور درست کن!
یا اینکه از خیار به عنوان سالاد یا ماست و خیار به همراه گردو استفاده کن
ماسک طبیعی صورت هم میشه

7 پسندیده

نه متاسفانه خیار در حال خراب شدن، خیارشور خوبی نمیشه. به احتمال بالایی کپک میزنه. مگه اینکه دستور ساخت خیارشور متفاوتی سراغ داشته باشین؟

ضمن اینکه خیارا این روزا اون قدر سم خوردن که از تصور پوست نکنده خیارشور درست کردن، اصلا حس خوردن خیارشور از سرم میپره!

ولی درست کردن کمی ماسک طبیعی هم پیشنهاد خوبیه. ممنون :+1:

4 پسندیده

یه ظرف قابلمه آلومینیومی بردارین خیارها رو بشورین بریزین توش و با یه روزنامه بصورت دمکنی بذارین روش و بذارین تو یخچال تا حدود ده الی پانزده روز مثل روز اول میمونه

3 پسندیده

سلام دوست عزیز اول اینکه بنظرم بهتره به اندازه نیازتون خرید کنید یا اگر بیشتر از اندازه نیازتون خرید میکنید روشهای نگهداری طولانی مدت خیار رو یاد بگیرین،و قبل از اینکه خراب بشن استفاده کنید ولی اگر به حدی رسید که دیگه قابل خوردن نیست رنده کنید و با گلاب قاطی کنید و بصورت ماسک برای پوست صورت و بدن استفاده کنید که معجزه میکنه .

1 پسندیده