طوفان فکری برای چالشی مربوط به آب

تو مشورتهایی که از افراد متخصص در حوزه مارکتینگ و طراحی کمپین گرفتم پیشنهاد شد که در حین برگزاری میزگرد مجازی نوآ 007 افراد رو دعوت به انجام چالشی مربوط به این موضوع بکنیم و ازشون بخوایم بقیه دوستانشون رو هم به اینکار دعوت کنن. اینکار میتونه از طریق شبکه های مجازی اتفاق بیوفته.
به نظرم اومد قبل از شروع نوآ007 جامعه پادپُرس رو دعوت کنم به ایده پردازی راجع به طرح این چالش!

به نظرتون چه چالشی رو میشه طراحی کرد که هم جذاب باشه و هم مربوط به «نقش من در دیرتر تموم شدن آب»؟

#ایده پردازی_آزاد

ایده پردازی

3 پسندیده

ساده ترین چالش میتونه این باشه که در طول این هفته که اتفاقا آخر تابستون هم هست، یه تعهد ساده بخوایم از افراد:

مثلا این هفته ما هر کدوممون یه تخمینی بزنیم موقع حمام چقد آب مصرف میکنیم و اون رو تا اخر هفته کم کنیم.

یا تو طول هفته ظرف ها رو به محض اینکه کثیف شدن بشوریم که با آب کمتری پاک شن.

یا اگه ماشین داریم این هفته همه مون با یه سطل آب تمیزش کنیم.

@ghanbarzadeh شما در ایده پردازی قوی هستین. بازی دست شما :slight_smile:

مثلا یه چیزی مثل اون “چالش سطل آب یخ” که برای ایجاد آگاهی در مورد اون بیماری (که اسمش یادم نیست) بود؟ جوری که مثلا به جای هدر دادن آب سطل مثلا هوا بریزیم رو خودمون؟ :))
به نظرم پیشنهاد جالبیه که بتونیم همچین چالشی ایجاد کنیم که روی بستر شبکه های اجتماعی هم استقبال بشه ازش

2 پسندیده

به نظرم جالبه. می تونه نمادی باشه از این قضیه که اگه آب نباشه حتی نمی تونیم با بیماران ALS همدردی کنیم.

1 پسندیده

چالش لذت نوشیدن یک لیوان آب خنک در زمان تشنگی و این موضوع که اگر آب نباشه از چه لذت گرانبهایی محروم خواهیم شد

1 پسندیده

چالش یک هفته، یک راه حل! وراه حل هم حتما لازمه از دل تجربه ی شخصی مون در بیاد. یعنی دنبال راه حل هایی که درش دیگران لازمه نقش ایفا کنن نباشیم.

مثال بزنم که شفاف شه: من برا آب دادن به گلدونام از آب باقی مونده از آب شستن برنج استفاده میکنم، حالا بیام یه کاری کنم که بقیه هم تشویق شن چنین کاری کنم. مثلا راه حلی که ارائه میدم میتونه یه پست تلگرامی در وصف خواص آب برنج شستن باشه و روشی برای به اشتراک گذاری بالای این پست.

صرفا یه سری فنتزی ذهنی! :

• چالش به چشم زدن عینک آبی :face_with_monocle:: یه عینک تخیلی/شایدم واقعی که وقتی به چشم می زنیم به آب حساس تر می شیم. یعنی بزرگنمایی این عینک روی آب تنظیمه. مثلا وقتی آدم این عینک رو به چشم بزنه، موقعی که میخواد داخل کتری آب بریزه، حواسش جمعه که به اندازه آب بریزه یا موقع دوش گرفتن وقتایی که نیاز به آب نداره سریع آب رو می بنده… اگه چنین عینکی داشتین که آب رو در چشمتون بزرگنمایی می کرد، چه قدر مصرف آب ِتون کمتر می شد؟
  • چالش بازی کردن ورزش های آبی بدون آب! : مثلا می تونین توی یه استخر بدون آب شیرجه برین؟!
  • چالش رکوردزنی در مصرف آب ، مثلا موقع مسواک کردن. یه لیوان آب بردارین، قبل از مسواک سطحش رو علامت بزنین و بعد از تموم شدن دوباره یه علامت دیگه. چه قدر می تونین این علامت ها رو به هم نزدیک کنین؟
  • چالش آب طلا! : فکر می کنین نوشیدن یه لیوان آب که بابتش 50 هزار تومن داده باشین چه حسی داره؟ 50 هزار تومن می دید و یه لیوان آب به همراه نی! به شما داده میشه تا این حس رو تجربه کنین! البته این پول منهای هزینه ی آب! خرج ِ یک پروژه عام المنفعه (مثلا) میشه.
7 پسندیده

ایده ی “چالش آب طلا” به نظر من کاملا مناسبه و قابلیت توسعه و پخته شدن و بعد اجرا شدن رو داره.

2 پسندیده

@bgolshaee شما سابقه ی خوبی در پیشنهاد کمپین دارین، گزینه پنجوم، اسمون بالای سر شما چه شکلیه؟، … . نظر شما چیه؟

مثلا طراحی یک قلک قطره های آب به صورت یک bot تلگرام برای اینکه هر وقت حواسمون بود و اندازه یک فنجون آب کمتر مصرف کردیم و یا یک دقیقه زودتر شیر آب رو بستیم، یک کلیک روش بکنیم. بعد از یک هفته تعداد کلیک ها شمرده بشه و به همه اعلام بشه که در این هفته همه با هم مثلا اندازه 300,000 فنجون آب یا مثلا اندازه یک استخر به بزرگی 9 متر مکعب، آب ذخیره کردیم.

2 پسندیده

یک چالش آبی در ویدئوی زیر: از آدم‌هایی که درخواست آب می‌کنن می‌خوان که 6 ساعت صبر کنن…