استفاده از goodreads

آیا از وبسایت گودریدز برای کتاب خوانی استفاده می‌کنید؟
اگر پاسخ‌تان مثبت است، چرا؟
اگر پاسخ‌تان منفی است، چرا؟

5 پسندیده

بله استفاده می‌کنم، برای این کار چند تا دلیل دارم:

• می‌تونم کتاب‌هایی که توی سطح اینترنت بهشون بر می‌خورم رو علامت بزنم که سر فرصت پیداشون کنم و بخونم.
  • می‌تونم با نظرات دوستایی که روی گودریدز دارم در خصوص کتاب‌هایی که می‌خونم‌، با کتاب‌ها و موضوعات عجیب غریبی که هرگز فکرش رو نمی‌کردم یه روز بخونم آشنا بشم.
  • می‌تونم میزان پیشرفتم توی مطالعهٔ یه کتاب رو علامت بزنم (برای آدم کم خوانی مثل من‌، باعث می‌شه بیشتر شوق خوندن داشته باشم).
  • و مهم‌تر از همه اون امکان تعریف گل کتاب خوندن سالانست. مثلا اول سال با خودم شرط کردم که امسال ۱۰ تا کتاب بخونم، الان که وسطای سالیم‌، بهم می‌گه که مثلا ۳ تا از قراری که با خودت گذاشتی تا الان جلوتری.

یه جورایی تو مسیر مطالعهٔ بیشتر کمکم می‌کنه.

7 پسندیده

بله. هم به صورت کاربری که عضو شده در گودریدز و هم به صورت کسی که از گوگل بهش میرسه.

موقعی که ثبت نام کردم دانشجو بودم، یکی از دوستان دوران مدرسه دعوتم کرد اون موقع تو هیچ فضای مجازی نبودم به انتخاب خودم، با دوستانم ارتباط مجازی نداشتم، و چون گودریدز یه جور ارتباط بر اساس محتوا بود خوشم اومد و عضو شدم. و تقریبا در حد عضو بودن فقط چند ماه ازش استفاده کردم. بعدش یادم رفت و چیزی برم نگردوند توش.

هر موقع میخوام ببینم کتابی خوبه یا نه، گوگل میکنم. یکی از انتخابا گودریدز هست و معمولا نقدهای موجود درش رو میخونم.

برای پیدا کردن نقل قول ها هم خیلی مسیرم به گودریدز افتاده، ولی هیچ وقت نفهمیدم نقل قول چه ربطی به گودریدز داره! :slight_smile:

3 پسندیده

چون توی گودرید یه عالمه نقل قول هست! و این سایت برای گوگله و کلیک خور و بازدید زیادی هم داره طبیعتا رنک بالایی در نتیجه سرچ خواهد داشت

سلام:blush:

سایت goodreads رو می شناسید؟ یک سایت خیلی خوبه برای ثبت کتاب هایی که خوندید.

میتونید کلی کتاب خوب که پیشنهاد خوب از جانب سایت یا دوستاتون دریافت کنید و یا در مورد کتابا نظرتون و بگید و موضوع بحث در موردشون راه بندازید! :thinking: :heart_eyes:

کلی قسمت های جالب داره و هر سال میتونی تو چالش کتابخونی شرکت کنی و پیش بینی کنی امسال چند تا کتاب میخواهی بخونی و خلاصه این که حتا اگر نخوای یه کرم کتاب میشی تو این سایت :bug::books::open_book:

پیشنهاد میکنم حتما عضو شید، راستی اینم لینک گودریدزِ منه خوشحال میشم با هم تبادل کتاب داشته باشیم! :wink: