اگه ماشین زمان داشتید به کدوم زمان می رفتید؟با چه کسی ملاقات می کردید؟چرا؟

فرض کنید همین الان جلوی درتون یک دلورین با قابلیت سفر در زمان بود.

image

و میتونستید به راحتی در زمان سفر کنید. به کدام زمان می رفتید؟ با چه کسی دیدار می کردید؟؟؟

چرا؟؟

عاقلانه تصمیم بگیرید چون فقط سه بار میتونید در زمان سفر کنید :wink: حواستون به سوختتون باشه :grimacing:

9 پسندیده

خیلی سوال خوبیه و تو بچگی بهش زیاد فکر کردم :blush:

معیار من اثرگذاری روی توسعه ایرانه و نیازه که با کسی صحبت کنم که لااقل تا حدی درک کنه، قدرت داشته باشه و این دغدغه رو داشته باشه برای همین این نفرات رو انتخاب میکنم:

1- امیرکبیر: سعی میکردم براش توضیح بدم که مسیر خوبی رو شروع کرده (آموزش و مدرسه دارالفنون) و باید سرمایه گذاری سنگین روی زیرساختها بکنه. کاری که بعدها ناصرالدین شاه تا حدی و رضاشاه کردند. با اینحال وضعیت سیاست بازی دربار رو هم برای برکناری از قدرت در نظر بگیره و شاید یکم سبیل بعضیا رو چرب کنه.

2- محمدرضاشاه (سال 1340): بعقیده من شاه سابق یک فرصت طلایی بزرگ برای توسعه رو از دست داده و اگر میدیدمش براش توضیح میدادم که چه اشتباهاتی کرده البته شاید اثرگذاری کسی مثل من روی شاه کم بوده. ازش میخواستم توی قدرت چندان دخالت نکنه به قانون اساسی پایبند باشه.

نفر سوم رو برای علاقه شخصی نگه میدارم :wink:
3- ابن سینا: هم دانشمند هم وزیر بوده و با توجه به هوشش باید آدم جالبی بوده باشه. بعلاوه دوست دارم شرایط جایی که امروز ایران مینامیم رو اون زمان ببینم.

5 پسندیده

ای بابا
یعنی بر نمی گردید؟
پیش ابن سینا می مونید واقعا؟؟؟
البته دو سفر اول شاید تاثیر گذار باشه اما وقتی تاثیش رو نمیبینید چه فایده!؟؟؟

2 پسندیده

بار اول می رفتم بالا سر اسکندر و سریع کارش و تمام می کردم
بار دوم می رفتم بالا سر چنگیز و اونم خلاص می کردم
بار سوم هم می رفتم بالا سر بابا بزرگه بابازرگم و …

وقتی هم بر می گشتم به احتمال زیاد با صحنه های بدتری روبه رو میشدم ، ولی حداقل ارزش تست کردن و داشت.

4 پسندیده

من دوست داشتم به آینده صفر کنم . حداقل 500 سال آینده .

برام هم اصلا مهم نبود کیو ببینم . چون صد در صد انسان 500 سال دیگه از نظر سطح فرهنگ و تکنولوژی و هوش برای ما مثل خدا میمونه …

3 پسندیده

1- مصر سال 1500 قبل از میلاد مسیح (یک سفر سیاحتی)
2- سال 1768 میلادی فیلادلفیا. دنبال بنجامین فرانکلین میگشتم تا کمی باهم گپ بزنیم. اگه جفرسون رو هم پیدا میکردم خوب میشد ولی نیت اولم دیدار فرانکلین هست.
3- سال 2150 میلادی. یه سفر کاملا سیاحتی برای اینکه ببینم اصلا انسان توانسته به بقا ادامه بده یا نه و اینکه چقدر تونستن زندگی تخیلی بسازند و آیا وضعیت فضایی انسانها مثل جنگ ستارگان شده یا نه !!

4 پسندیده

اونقدر به عقب بر میگشتم تا ببینم نقطه ی آغازش کجاست!

1 پسندیده

اون موقع بازگشتی برای شما در کار نبود :wink:
برای حفظ جان خود و سلامت روان عزیزانتان لطفا به ماشین زمان نزدیک نشوید…

1 پسندیده

بعضی وقتا باید از خیلی چیزا بگذری برای اینکه چیزی رو بدست بیاری.

سفر در زمان قوانینی داره که باید به درستی از اون پیروی کرد.

1 پسندیده

دقیقا چه چیزی رو به دست می آورید؟ اصلا دستاوردی که کاربرد و نتیجه ای نداشته باشد به چه کار می آید؟

فکر کنم یه مسافر زمان پیدا کردم… کمی بیشتر برامون بگید.

1 پسندیده

اروپا - ایتالیا - سال 1510. بقیه زندگیم رو توی اون فضا و دوران سپری میکردم. دوست داشتم از نزدیک برخی شخصیتهای و اثار معماری در حال خلق شدن رو ببینم.

3 پسندیده

چیزی که بدست میاریم فکر خدا هست و چی از این بهتر که بدونیم تو فکر خدا مون میگذره.

نتیجه ی این کار خیلی خطرناکه و اگر هم تا به الان برای سفر در زمان دستگاهی ساخته شده باشه به شدت از اون محافظت میکنن تا محرمانه باقی بمونه، کمااینکه من راهی میدونم که این کار رو ممکن میکنه اما نیاز به انرژی برابر با انرژی یکساله برق مصرفی کل جهان هست، قضیه اونطور که ساده فکر میکنید نیست و پیچیده تر از این حرفاست و اینطور نیست که شما یه دکمه و رو فشار بدید و در زمان سفر کنید ، قوانینی برای خودش داره، مثلا اینکه وقایع در جهان زمان و برای ما رقم میزنه و اگر ما در زمان گذشته کاری انجام بدیم که باعث تغییر وقایع بشه به کل سرنوشتی که بوده تغییر خواهد کرد، این تازه اول ماجراست و این قانون تنها زمانی درست خواهد بود که تعاریف سفر در زمان در بعد اصلی خود ما باشه چون نظریه های متفاوتی برای سفر در زمان به گذشته وجود داره که تصمیم گیری رو در این خصوص مشکل میکنه، ممکنه با سفر به گذشته در بعدی دیگه برید و در این صورت قوانین عوض میشه و… ملی چیزه دیگه که تصوراته خیلی ها عجیب و یا حتی غیر ممکن به نظر برسه

3 پسندیده