چه موقعی نیاز به تجربیات کسی دیگه داشتی و در دسترس نداشتی؟

وقتایی که آخ مون در اومده، و فهمیدیم چقد خوبه دسترسی داشتن به تجربه‌های دیگران!

دسترسی نداشتن به تجربیات دیگران

پ.ن. این سوال از طریق بات پادپُرس پاسخ های اولیه را برای بحث و تبادل نظر جمع آوری کرده.

2 پسندیده

وقتایی ک تصمیم گیری سریع لازمه و وب ندارم
یا گاهی ک اتفاق خیلی تخصصی هست

1 پسندیده

هر موقع که داشتم بین چندتا مسیر مختلف انتخاب می کردم

1 پسندیده

اطلاعات افرادی که خودشون کننده کار هستن و قبلا اون راه رو رفتن، بخصوص در مورد بیزینس و یا محیطهای جدید و غریب

1 پسندیده

وقتي داشتم ميرفتم سربازي

1 پسندیده

در مورد اعتقادات و موارد ديني و مذهبي. در واقع دسترسي به سايرين بوده اما بعضي چيزها هست كه هر چقدر سايرين به ادم بگن، تا ادم خودش تجربه نكنه حرف بقيه رو قبول نميكنه. اما پيش اومده لحظاتي كه اگه يك عالم ديني در دسترس نزديكم بوده ميتونسته كمكم كنه و شرايط منو از نزديك ببينه ولي دسترسي نداشتم. البته با وجود دنياي مجازي و اينترنتي امروز تقريبا انسان ميتونه به هر چيزي دسترسي داشته باشه فقط ممكنه مسير سخت باشه.

1 پسندیده

بعضی مواقع که مثلن مدت طولانی مثل چند ساعت در راه یا در یک منطقه بدون آنتن و دور از امکانات ارتباطی بودم

1 پسندیده

موقع شروع كسب و كار نوپا تو ايران

1 پسندیده

یه چندجایی ایناتفاق افتاده:
1- زمان انجام پروژه ارشدم، نیاز داشتیم چندین تست آماری انجام بدیم که متداول نبود و کسی از اطرافیانم باهاش آشنایی نداشت و تو منابع فارسی هم چیز کاربردیی پیدا نکردم. من و هم تیمیم مدت بسیار طولانی طول کشید تا بفهمیم و بتونیم ازشاستفاده کنیم. اما اگر بانکی وجود داشت از پژوهشگرانی که از این روش ها استفاده کرده بودن، خیلی به صرفه بود برامون.
2- برای یه سری امور شما باید مراحل قانونی، ثبتی، اداری رو طی کنید که خیلی وقت گیر هست، خود کارمندای درگیر هم به سختی ترتیبش رو میدونن و در این مورد هم تجربه شیرینی نداشتم و خیلی وقت ازم گرفت و مجبور به رفت و آمد شدم. اینم می شد در ارتباط با یه فرد با تجربه یا با خوندن یه دستورالعمل هزینه کمتری به لحاظ زمانی و… برام داشته باشه.

2 پسندیده

تو یه موقعهایی، بعد از مدت زمان طولانی که صرف کردم به یه نتیجه ای رسیدم اما روند رو ثبت نکردم و چون فراموش کار هستم، دفعه بعد مجبور شدم همه اون مراحل رو مجدد تجربه کنم. این باعث شده بعضی وقتها برای جلوگیریاز این اتفاق روند رو ثبت کنم تا نخوام زمان زیادی بذارم.

یه تجربه دیگه: میخواستم جای فردی مشغول به کار بشم اما اون حاضر نبود تجربیاتش رو دراختیار بذاره. به نظرم تو اینجور مواقع برای افراد قانون ثبت تجربه کاری وضع بشه بدنباشه.

4 پسندیده

اتفاقا من هم مشابه این تجربه رو داشتم، خیلی زیاد!

مدیران زیادی وجود داشتن تا الان در دنیا،
##پرسش
چرا تجربه‌های مدیریتی به خوبی در دسترس نیستن؟

1 پسندیده