به جنگ غولها برو چه راهکارهایی برای حل مشکلات پیاده‌روی میشناسید؟

دنباله‌ی موضوع مرحله اول: شناسایی غول های جلوی پیاده روی

1 پسندیده

اگه غول من حس تلف شدن وقت باشه میتونم با یه هندزفری توی گوش، گوش دادن به موزیک، سخنرانی، کتاب صوتی و… این وقت مرده رو زنده کنم!

3 پسندیده

معمولا زنده کردن وقت خیلی با اپ موبایل و آهنگ درست نمیشه. هی قطع و وصل میشه. اما من باشم فکرهامو میزارم تو راه انجام بدم. الآن من یه غول دبگه باس بگم بعد بگم چیکار میکنم؟ :slight_smile:

آره، یک یا چند غول دیگه، ایده بده منم همراهی میکنم

1 پسندیده

باسه هوای بد (نامعلووم یوخ سرد یوخ گرم)، سعی میکنم کیفم خالی باشه تا سر موقع بتونم کاپشن و سریع در بیارم بپوشم یا دربیارم. :slight_smile:

2 پسندیده

هوای سرد رو با این راه حل میشه اوکی کرد، منتها برا تابستون راهکاری وجود نداره، مگه این که مدام با خودت تکرار کنی من گرمای هوارو به خاطر رفع آلودگی تحمل میکنم:blush::blush::blush::blush:

1 پسندیده

یه ایده ی کلی الهام گرفته از ایده های قبلی:

• اول از همه نقطه های پر تردد شهر رو انتخاب کنیم(نود های اصلی شبکه پیاده روی). این نقطه ها برای مثال توی شهر تهران می تونن همون ایستگاه های مترو یا بی آر تی باشن.
  • برای رفتن از هر نقطه به نقطه ی دیگه، یک (یا چند) مسیر پیاده روی پیدا کنیم. مسیرهایی که از نظر کیفیت جاده، شلوغ یا خلوت بودن، امنیت، تنگ یا پهن بودن بهترین حالت رو داشته باشه. (این کار یه مقدار وقت گیره و شناخت بالایی از مناطق شهر رو می طلبه.)
  • یک اپلیکشن طراحی کنیم که این مسیر ها رو داخل نقشه ی شهر مشخص کنه.
  • باید یک سری پوکمون حقیقی سر راه های پیاده روی جاسازی کنیم. برای مثال: یک سری کافه در جای جای مسیر پیاده روی باشن (میشه با کافه های موجود قرارداد همکاری بست) تحت عنوان مثلا “کافه پیاده” ، یا “walking cafe”! مکان این کافه ها روی مسیر داخل اپ با نقطه های قرمز مشخص باشه. طوری که اگه کاربر آنلاین باشه بهش بگه مثلا حدود 1 کیلومتر دیگه معادل 20 دقیقه پیاده روی به یک کافه پیاده میرسی.
  • اپلیکیشن ذخیره می کنه که هر کسی چند کیلومتر پیاده رفته. به ازای هر مقدار مسافت مشخص، یک کافه ی مجانی مهمون میشه و با هر چه قدر پیاده روی بیشتر اعتبارش اضافه می شه و این اعتبار براش ذخیره میشه.

مزایا/معایب:

• در صورتی که اپلیکیشن محبوب بشه، فروشگاه ها و رستوران های دیگه که روی مسیر پیاده روی باشند، برای داشتن اشتراک سفارش میدن. این طوری اپلیکیشن خود به خود فراگیر میشه و می تونه یک برند باشه برای اون فروشگاه هایی که این اپ رو پشتیبانی می کنن. مفاهیمی مثل پیاده روی، حفظ سلامت، کاهش آلودگی، سرزندگی و … می تونه در شعار این برند درج بشه و هر فروشگاهی که اون رو پشتیبانی می کنه، اینجور شعار ها رو که خودشون تشویق کننده هستن جلوی ویترین ملزم بشه که نصب کنه.
  • قیمت مغازه و زمین توی مسیرها با محبوب شدن این اپ افزایش پیدا می کنه و احتمالا رانت ایجاد میشه!
  • کسایی که گوشی هوشمند ندارن نمی تونن ازش استفاده کنن. نمی شه بدون اپلیکیشن، تابلو های راهنمای پیاده طراحی و نصب کرد؟ اما باز هم اندازه گیری تعداد کیلومتر پیاده روی بدون وجود اپلیکیشن ممکن نمیشه…
  • اپلیکیشن امکان استفاده در حالت آفلاین داشته باشه تا کسی که نت نداشت بتونه استفاده کنه.
  • توی مسیر امکانش فراهم بشه که کسی که شارژ گوشیش تموم شد بتونه اون رو شارژ کنه.
  • غول هایی مثل سرما/گرما، وسایل سنگین داشتن و عجله داشتن، حس تلف شدن وقت،… هنوز با این ایده ی خام از بین نمی رن.
    .
    .
    ایده چه عیب های دیگه ای داره؟ عیب هایی که گفتم رو چه طور میشه برطرف کرد؟ کل ایده رو چه طور میشه بهترش کرد؟
    @walk
2 پسندیده

کافه ها قراره از این همکاری چی گیرشون بیاد?

1 پسندیده

براشون مشتری جور میشه. یه جور تبلیغشون هست.

2 پسندیده

آهان ینی جایزه پیاده رونده ها صرفا حضور کافه هاست?

میتونه صرفا حضور تو کافه ها نباشه ! میتونه تبلیغ باشه یعنی تو میدونی اینجا کافه هست سری بعد که این مسیر رو گذر میکردی بخوای جایی استراحت کنی اون جایی میری که میشناسیش ویا کسایی که میشناسی رو میبری اینجور جاها :slight_smile:

1 پسندیده

راهی نداره واقعا

این اپلیکیشنی که میخواین یچیزی مثل گوگل مپه که برای کاربران پیاده باید مسیر ها رو تعیین کنه. پیاده سازیش کلی میتونه با تبلیغات بجا و فرد به فرد پول سازی هم کنیم.

2 پسندیده

همین که اسمشون بین جوونا معروف شه کافیه :slight_smile: تولد و اینا مخصوصا کافه های نو

سلام بچه های پیاده سوار. @walk

در دور همی روز جمعه یه مسیر یه کیلومتری پیاده روی خواهیم داشت، یعنی همه تیم ها قراره این مسیر رو پیاده طی کنن. و ما با اجازه تون میخوایم از ایده تون به نفع دورهمی بهره برداری کوچکی کنیم.

این مسیر ساعت ۱۰ تا ۱۰:۴۵ روز جمعه طی طریق میشه. مقداریش در پارک لاله و مقداریش در خیابون، از پیست اسکیت پارک لاله تا خیابون زرتشت پلاک ۷۳.

در این مسیر یه غذاخوری و دو کافی شاپ و فکر کنم یه سوپری بود. که البته جمعه صبح فقط یکی از کافی شاپ -بستنی فروشی ممکنه باز باشه که شماره ش رو هم گرفتیم.

ما از بعضی نقاط مسیر که خاص تر بودن با مخلفاتش عکس گرفتیم ، تا نقشه ای برا بقیه بسازیم که کسی تو راه گم نشه.

ولی بعدش فکر کردیم که خب شما که دارین رو انگیزه ی چنین چیزی کار میکنین، برا روز جمعه چه جوری میتونین از خدمت تون کمک بگیرین به نفع کار هم نوا ها؟

هم بازی شما تست میشه و هم لذت طی شدن مسیر برا ما بیشتر :slight_smile:
عکس ها و شماره تلفن رو اگه بخواین، بهتون میدم تا مسیر رو بهتر طراحی کنین :wink:

2 پسندیده

میتونین برا تابستونا مسیرهای خنک به کاربرها پیشنهاد بدین :wink:

1 پسندیده

یه مشکل اجرایی وجود داره!:
اگه تعداد زیادی آدم در طول روز یک مسیر معین رو پیاده روی کنن و اعتبار کافی برای یک کافی نوشیدن داشته باشن، اون وقت اون کافه ورشکست میشه! مثلا فرض کنین بیشتر از تعداد عادی مشتری های هر روزش، مشتری مجانی براش بیاد!!
باید شرایط کسب اعتبار رو یه مقدار سختش کرد اما نه اون قدر سخت که کسی انگیزه ی کسبش رو نداشته باشه…
چه طوری؟؟

1 پسندیده

اینا قرار نیست مجانی باشن، قراره?

توی طرح خام اولیه قرار شد که به ازای یه تعداد کیلومتر معین پیاده روی، یک کافی مجانی مهمون بشن…

خوب این خیلی عملی به نظر نمیاد، مگه اینکه یه اعتباری از یه جا داشته باشیم، بین کافه ها تقسیم کنیم تا به ازاش خدمات رو به پیاده رونده ها بدن!

1 پسندیده