بازاریابی دروغین قیمت کالاهای سایت دیجی کالا

امروز اتفاقی این محصول رو دیدم و برام قیمتش جالب بود اما وقتی جستجو کردم اتفاقات جالب تری افتاد، محصولات این مارک رو کمی مقایسه کنین توی دیجی کالا و این سایت، به نتایج جالبی می رسید.

البته این بار اول نیست که من به این نتیجه رسیدم در سایت دیجی کالا ولی این اختلاف بیشترین اختلاف بود. درسته الان بعد تخفیف قیمت مناسب شده اما چرا مردم رو با این تفاوت قیمت زیاد گول می زنید و تحریک به خرید می کنید؟

2 پسندیده

مشابه چنین کلک بازاریابی رو راجع به نرم افزارهای تاکسی تلفنی انلاین شنیدم: ماشین های زیادی رو (الکی) دور و برت نشون میده که بهت این حس رو القا کنه که گزینه های زیادی به عنوان راننده در دسترس داری. و خیالت راحته که حتما ماشین گیرت میاد.

این کلک ها ضرر مستقیمی به کاربر نمیزنه، ولی روی احساس اعتمادش به محصول تاثیر خوبی به نفع صاحب محصول داره. ولی صاحب محصول اگه به اندازه کافی زرنگ نباشه، مشابه اتفاقی که برای دیجی کالا افتاده، کاربر به کلکش پی میبره و این خودش یه ضد-اعتماد میشه! و تماما به ضرر صاحب محصول.

3 پسندیده

این اتفاق جدیدی نیست که از سمت دیجی کالا در حال رخ دادنه، دیجی کالا از همون ابتدای کار تمامی قیمت هاش متفاوت بود نه از سر اینکه محصولاتش با کیفیته بلکه سیاست کاریش به این شکل بوده چون تمامی محصولاتش هم از تمام افراد بازاری در رشته های مختلف تهیه میشه و زیاد تفاوت خاصی نداره.

این سیاست ها باعث میشه افراد در بحث های آنلاین ، خرید و فروش ها و بحث های بازاریابی های اینترنتی همیشه دو به شک باشند و چون زمان این پیگیری ها و پرس و جوها رو ندارند و وقتی می بینند که یه عده ای هجمه اوردن بر روی سایتی در حال خرید هستند به دنبالش افراد دیگه هم می رن و بدون اینکه در نظر بگیرند چه اتفاقاتی در حال رخ دادنه خریدهاشون رو انجام میدن و وقتی به خودشون میان می بینند که چقدر بیشتر از اون چیزی که در بازار وجود داشت قیمت هاشون بالا بوده و سرشون یه جورایی میشه گفت کلاه رفته.

به نظرم این روش ها افراد رو نسبت به فضای آنلاین بد بین می کنه و به نظرم این طوری نباشه خیلی بهتره چون واقعا یه جواریی هم نامردی میشه .

2 پسندیده

این تخفیف پیشنهادی به تنهایی گویای احوال هست:

1 پسندیده

این نوع حرکت های غیر حرفه ای ایرانی پسنده متاسفانه
به اصطلاح شعور مخاطب رو زیر سوال میبرند
یادمه برای کسی خواستم کتاب چاپ کنم ناشر گفت میزنیم ۵۰۰۰ هزار نسخه ولی ۲۰۰ تا چاپ میکنیم :neutral_face: این حرکت واقعه غیر اخلاقیه