این گوی و این میدان شما مدیر پروژه هستید چه قدم هایی باید برداشت؟

فرض کنید که شما مدیر پروژه ای هستید برای حل بخش کوچکی از بحران آب.

• شما یک شرکت توانمند و باسابقه اجرایی خوب و موفق در زمینه توسعه پایدار هستید
  • طرحی به دولت دادید که پذیرفته شده
  • یه قرارداد حسابی و پر پول و مایه با دولت بستید برای انجام این پروژه
  • کاملا قدرت اجرایی بالا و اختیار عمل دارید برای انجام پروژه

ولی:

• برای هر مرحله از اجرا باید شرکای پروژه رو در جریان بذارید و از نقش اونها هم استفاده کنید: یعنی ایجاد یک فرایند ارتباطی فعال و موثر با شرکا که می تونه شامل مردم عادی، سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی و غیره باشه.!

سئوال

1.هسته کاری پروژه ای که قبول می کنید چیه؟ (یعنی علاقه مندید در چه بخشی عمل کنید؟)
2. چه قدم هایی باید بردارید؟
3.یکی از قدم های پیشنهادی خودتون رو باز کنید و راجع بهش توضیح بدید.

فانتزی های ذهنی هم می شه گذاشت. فرض می کنیم فعلا توی این پست نیازی نداریم نگران عملی بودن و نبودنش باشیم :slight_smile:

7 پسندیده
  1. در قسمت اجتماعی و آگاه سازی وارد عمل میشم. فکر میکنم این قسمت نیاز به خلاقیت زیادی داره، ضمن اینکه نیاز به شناخت انسان و روانشناسی داره و این خیلی هیجان انگیزش میکنه.

2. برای انجام یه کار فرهنگی موثر، در زمینه آب، لازمه چند تا چیز رو مشخص کنیم: چه زمان هایی - چه مکان‌ هایی - کدوم مخاطب ها رو - با چه محرک هایی میتونیم موثرتر تحت تاثیر قرار بدیم؟
    قدم ها:

1. این کارها نیاز به مطالعه، نظرسنجی و تحقیق میدانی در جامعه داره.
    2. بعد از تحقیق کافی، طراح ها و روانشناس ها لازمه وارد عمل شن و به آماده سازی اجزای مختلف این کار فرهنگی بپردازن.
    3. اجرا در مقیاس کوچک
    4. بررسی تاثیر و در صورت موفق بودن گسترش
  3. مثلا یکی از پیشنهادهام این هست که در مکان های تاثیرگذاری مثل استخر و یا حمام که آدم ها متوجه اهمیت وجود آب میشن، از بعضی حرکت های سمبلیک استفاده کنیم:
    اگه دزدی ایده نباشه، در استخر ها فلامینگوهایی با رقص نور ایجاد کنیم و هر نیم ساعت یک بار، با صدای یکی از گوینده های رادیو دیالوگی تاثیرگذار راجع به خشک شدن دریاچه ارومیه و رفتن این فلامینگوها از این منطقه پخش شه.

5 پسندیده

من خیلی به ساختن سیستم علاقه مندم، یه چی که درش روی خرد و شعور و فرهنگ انسان حسابی باز نکنیم. و هر کی با هر خرد و شعوری واردش شه، کار درست انجام بشه.

1. روی همین سیفون ها یا مخزن هایی برای آب خاکستری که اینجا مطرح شده کار میکنم. به نظرم به اندازه کافی ساده و موثر هست.

برا قدم های بعدی فعلا پیشنهادی ندارم، چیز زیادی راجع به تولید نمی دونم :sweat_smile:.

1 پسندیده