آیا صابون مایع و مایع ظرف شویی به راحتی از روی دستها و ظروف پاک میشوند؟

یه زمانی من از لنز استفاده میکردم و باید موقع برداشتن و گذاشتن لنز دستامو با صابون میشستم. بعد از شستن دستام با صابون مایع یا گاهی وقتا (به ضرورت) با مایع ظرف شویی و گذاشتن لنز روی انگشتم، کف های کوچولویی روی سطح لنز میدیدم. واسه همین باید خیلی خیلی بیشتر از حالت عادی دستامو با آب خالی میشستم تا دیگه اون کف هارو نبینم.
یا جدیدا که دقت میکنم، وقتی با دست خیس و شسته شده با صابون مایع، دستگیره ی در دستشویی رو باز میکنم کفهای ریز رو، روی دستگیره میبینم.
و چیز دیگه ای هم منو به شک انداخت که آیا واقعا این کف ها به راحتی پاک میشن یا خیر؟ تو تبلیغ مایع ظرف شویی میگفت که غلیظه و در عین حال راحت از ظروف پاک میشه!
در حالی که راحت پاک شدن هیچ وقت جزء مزایای یه ماده شوینده مطرح نشده بود یا حداقل من نشنیده بودم. همیشه میگفتن غلیظ و با صرفه.
آیا درست فکر میکنم که شوینده های مایع سخت از سطوح پاک میشن؟
صابون مایع و مایع ظرفشویی

2 پسندیده

در باره این پرسش مسئله تر شوندگی مطرح می شود.میزان تر شوندگی مایع دستشویی با دستان ما و یا ظرف ها و …چقدر است؟ این هرگز بوسیله سازندگان این نوع محصولات بخصوص در ایران اساسا مهم نیست. شاید این سوال یک پروژه تحقیقاتی در فیزیک کار بردی دوره کارشناسی ارشد یا مهندسی مواد و یا شیمی… بشود. اگر کسی آمادگی دارد می تواند با من تماس بگیرد. نتایج آن می تواند تبدیل به دانش فنی و کار آفرینی شود.

2 پسندیده

جدیدا من هم یه خبر شنیدم که نمیدونم چقدر مبنای درستی داره که برای راحت پاک شدن این مایع ها بهتره همراه بشن با سرکه . اما نمیدونم چه اثری داره دقیقا.
اسید+ صابون ؟

3 پسندیده