آیا موافق برگزاری کلاس آنلاین محتوانویسی هستید؟

با سلام!
بعد یه دوره طولانی نویسندگی و کسب یه سری مهارت تو تولید محتوای سایت ها به نظرم اومد می تونم یه سری از دانسته ها و نکات رو برای بچه های پادپرس به اشتراک بذارم تا نوشته هاشون چه در پادپرس و چه در سایت های دیگه در سرچ ها بالا بیاد! شاید هم کسایی به محتوانویسی علاقه مند شدند. اگر 10 نفر خواهان این موضوع باشند با طرح 10 موضوع در این مورد بهشون کمک می کنم :slight_smile:

12 پسندیده

کمی گنگ هست و نیاز به شفاف سازی داره. میتونید با یه مثال عملی نشون بدید که دانسته‌ها کار میکنه؟

2 پسندیده

هر کسی دانش محتوانویسی انلاین داشته باشه این درباره اش کار میکنه که بدون کلک زدن به گوگل نوشته ها در سرچ های مرتبط بالا بیاد نمونه کار من در سایت آجیلو کاملا به من ثابت کرد که اگر بلدباشیم خوب بنویسیم و واقعا خلاق باشیم و درست از قوانین مورد توجه گوگل پیروی کنیم سایت پیشرفت می کنه!

2 پسندیده

این طور که متوجه شدم یعنی شما میخوای با طرح 10 موضوع در پادپُرس درباره‌ی سئو و نوشتن با رعایت قوانین گوگل، تجربه و دانشت راجع به سئو رو به افراد علاقه مند منتقل کنی.

و برای این که چنین اتفاقی بیفته، کافیه ده نفر مایل به یادگیری چنین تجربیاتی باشن. یعنی مثلا اگه من علاقه‌مندم، کاری که ازم برمیاد اینه که سایر افرادی که ممکنه علاقه‌مند باشن رو هم به این موضوع دعوت کنم تا علاقه‌مندای کافی جمع شن.

درست متوجه شدم؟

2 پسندیده

بله دقیقا :slight_smile: (بابا این چیه پادپرس گیر میده بیش از بیست تا باشه)

2 پسندیده

این عالیه :heart_eyes: . حالا نمیشه با هفت علاقه مند شروع کنیم؟

من یکی از دوستان که علاقه مند نوشتن هستن رو هم دعوت میکنم به این موضوع @Ali_Shakeri . فکر کنم میشیم هشت تا!

حتی در موضوعاتی که میذارین میتونین تمرین ها یا قدم های ساده ای بهمون پیشنهاد بدین که در موضوعات و پاسخ های خودمون پیاده ش کنیم و از بازخورد هم برای یادگیری بهتر کمک بگیریم.

5 پسندیده

پس دوره، پیش نیاز داره:

آیا برای هر کسی که در پادپرس مینویسه لازم یا مناسبه؟ منظورم اینه که وقتی کسی در پادپرس مینویسه شاید به فکر بالا اومدن مطلب در گوگل نباشه، و فقط دیده شدن و پاسخ دادن و گرفتن در پادپرس براش مهم باشه.

2 پسندیده

نکته ظریفی بود، نظر خودم برا این پرسش:

اگه فرد هدفش دیده شدن پاسخش و کمک کردن به افراد باشه، خب اگه پاسخش متناسب با نیاز گوگل هم باشه، میتونه به افراد بیشتری کمک کنه (چون مخاطبان گوگل رو هم پوشش میده).

اگه فرد هدفش پاسخ گرفتن سوالش باشه، اگه محتواش متناسب با نیاز گوگل باشه احتمال اینکه افراد متخصص بیشتری در اون حوزه سوالش رو ببینن میره بالا و باز هم زودتر به هدفش میرسه.

نکات مورد نیاز گوگل چیزهای عجیبی نیستن، چون گوگل موتور جستجوش رو بر اساس نیاز انسان‌ها ساخته، یعنی فقط محتوایی شانس برد دارن که برای سایر انسان‌ها خوب باشن. و چه بهتر که محتوای پادپُرس هم به چنین استانداردی نزدیک‌تر شه.

4 پسندیده

بالا اومدن در گوگل = دیده شدن و پاسخ گرفتن از کسانی که عضو پادپرس نیستند اما مرتبط با موضوع شما سرچ می کنند :))

2 پسندیده

سلام
متشکرم بابت موضوع خوبتون
مشتاق شنیدن تجربیاتتون هستم
و حتی اگه اعضا کانال تلگرامی در این باره مطرح کنن و منابع دیگه عالیه

2 پسندیده

موضوعات مربوط به محتوانویسی در قالب شش درس در اتاق مدرسه در دسترس هست:

1. کلیات تولید محتوای سایت
  2. یافتن کلمات کلیدی متناسب با یک موضوع
  3. نحوه استفاده از کلمات کلیدی در داخل محتوا
  4. جادوی کلمات کلیدی در سئو
  5. انتخاب تیتر مناسب برای محتوا