آیا میشه تعرق بیش از حد دست و پا رو کم کرد؟

من همیشه سردمه، در واقع خیلی وقتا مخصوصا زمستون و پاییزن عرق سرد در کف پا دارم. از بچه گی مجبور بودم یه سری تریک استفاده کنم، مثلا موقع نوشتن دفترم خیس نشه یا کمتر خیس بشه! الانا که همش چندین جفت دستکش نخی دورو برم هست.

دنبالهٔ موضوع بوی جوراب و کفش خجالت آوره!

2 پسندیده

اگر مربوط به مسائلی ژنتیکی و ارثی نشه بهتره یه آزمایش هورمونی داده بشه، یکی از دلایل دیگه ی عرق کردن دست و پا استرس هست که در این حالت نیاز به روانشناس هست.

4 پسندیده

هایپرهیدروز ،منم همین مشکلو دارم ،دکترا حدس مزینن بخاطر عدم تعادل غده ایی یا چند غده توی بدن بیمار باشه اما هنوز بهش نرسیدن و فعلا ی فرضیه اس و درمان قطعی براش ندارن و تا اونجایی ک من دنبالش بودم میگن توی خارج از کشورم درمانی براش وجود نداره (البته تزریق موضعی که سالی 2 3 بار باید ترمیم و تعویض بشه و الکتریسته …)ک ی جورایی درمان کوتاه مدت اسمشو بزاریم وجود داره ،من تن ب این کار ندادم ،بعد دنبال طب سنتی و گیاهی رفتم و ایشون گفتن ادمایی ک این بیماریو دارن ب 2تا گروه تقسیم میشن یا مشکل غدد و کبد دارن و یا روزنه های پوستشون بازه و خوشبختانه من توی دسته دوم قرار گرفتم و ایشون ی نوع داروی موضعی رو تجویز کردن از ی مدل بلوط ساخته شده اما طرز مصرفش سخت بودو زمان گیر و من موکولش کردم به ی ماه دیگه ،و ایشون گفتن بعد از 2 3 هفته مصرف از شر این بیماری خلاص میشم :heart_eyes:،شماهم بنظرم برین دنبال دارو گیاهی تا تشخیص بدن توی کدوم گروه قرار میگیرین و روند درمانو شروع کنین البته یکی از دوستای قدیمیم هم همین مشکلو داشت اما اون بخاطر مشکلات غددی بود و داروی گیاهی میخورد اما متاسفانه وقتی دارو نخورع باز دستاش خیس میشه :frowning:

1 پسندیده