آیفون یا سامسونگ؟ گوشی دلخواهتون چجوریه؟

دنباله‌ی موضوع گوشی موبایل 4.7 اینچ میخوام کجا پیدا کنم؟:

آخر هفته گذشته بود که آیفون از آخرین ورژن گوشی هاش رونمایی کرد. آیفون 11. سامسونگ هم که حال گوشی تاشوش میبره. شما به عنوان مصرف کننده، گوشی دلخواهتون رو چه ویژگی هایی داره؟

• برای خودم: من همیشه گوشیهای خیلی لوکس برام جذاب نبودن. مثلاً گوشی های برند آیفون خیلی برام هیجان انگیز نیستن. در کل خرید آیفون رو همیشه یک اشتباه مصرف گرایی میدونستم. گوشی های سامسونگ هم تا همین اواخر که طرحهای بهتری رو بروز دادن برام جذاب نبودن. در کل چه ویژگی هایی از گوشی برام مهمه؟

اولا زیاد ظریف نباشه، دوماً زیاد یغور نباشه. در واقع یه حد میانه ای از ظرافت رو رعایت کرده باشه. تا هم معنی تلفن همراه رو حفظ کنه(گوشی زیادی بزرگ واسه تو جیب گذاشتن خوب نیست) هم انقدری بزرگ باشه که از کیفیت تصویرش آدم حظ ببره. دومین نکته دارای اهمیت برام دوربین گوشی بوده. هم دوربین جلوش و هم دوربین اصلیش. دوست دارم کیفیت دوربینش، مخصوصاً در تاریکی عالی باشه. یه ویژگی که همیشه گوشیای قبلیم آزارم میدادن این بوده که حافظه داخلیشون همیشه پر میشدن و من مجبور بودم دست به حذف بزنم. در نتیجه حافظه داخلی بالا هم برام خیلی مهمه. پردازنده قوی به نظرم موردیه که همشون سعی میکنن داشته باشن و زیاد از این لحاظ دلنگران نیستم و همیشه کارم راه افتاده. قیمت رو عامل مهمی میدونم واسه همین همیشه گوشیهای متوسط القیمت رو ترجیح میدادم. چون با قیمت متوسطی میتونستم از این ویژگی هایی که مد نظرم بوده برخوردادر بشم. این رو هم اضافه کنم که تا حالا نه آیفون داشتم و نه گوشی برند سامسونگ. آخرین گوشیم که داره کارمو راه میندازه و ازش راضیم یه اچ تی سی دیزایر 750 است. تنها مشکلش باطریش بوده که خُب باهاش کنار اومدم.

image

5 پسندیده

به نظرم انتخاب گوشی به نحوه ی استفاده کاربر وابسطه است
برای خیلی ها کار کردن با گوشیهای آیفون سخته و به همین دلیل سامسونگ رو ترجیح میدن ولی باید این رو هم در نظر گرفت که گوشی های آیفون حتی مدل های پایینشون پاسخ گوی برنامه های سنگین هستند ولی سامسونگ فقط در مدل های بالاش این ویژگی رو داره
نکته بعدی امکانات هم هست. درسته که الان سامسونگ با مدل جدیدش S با ایفون در رقابته ولی در کل از نظر کیفیت دوربین ،حتی مدل های پایین آیفون هم قابل قبول اند ولی مدل های پایین سامسونگ رو کلا باید بی خیالش بشی
البته به خاطر IOS گوشی های آیفون کمی مشکل ارتباطی و برخی برنامه ها هست که با چند تا نرم افزار حل میشه
مثلا من خودم که عاشق عکس گرفتنم و کیفیتش خیلی برام مهمه و هر چی برنامه و نرم افزار و اپ دستم بیاد نصب می کنم و پدرم که نصف کارشو با برنامه های سنگین و عجیب غریب نقشه کشی و برنامه ریزی و … انجام میده(که حتی خیلی از لپ تاب ها پاسخ گوش نیستن) از آیفون استفاده می کنیم
ولی مامانم و داداشام چون به قول خودشون سخته کار با آیفون از سامسونگ استفاده می کنند.
البته یکیشونم عشق سونیه :grin:

4 پسندیده

گوشی دوست ندارم :grin: آرزومه که یه آیفون حسابی داشته باشم اما راستش گوشی دوست ندارم…بیشتر یه تلفن ساده ولی خوشدست و نازک و زیبا میخوام…جز این یه مک بوک خوب دوست دارم داشته باشم چون هم قدرتمنده و هم سبک و خوشدست…حقیقتش هیچی یه عینک واقعیت افزوده نمیشه و واقعا دوست دارم یکی شو داشت باشم یه عینک باحال و ساده و سبک که هوشمند باشه

1 پسندیده