آینده صنعت تبلیغات در بازی ها و آپلیکشین ها به چه صورت هست؟

سلام دوستان

من دارم روی شرکتی مثل adcolony که به درخواست شرکت ها میاد تبلیغات شون رو در بازی ها و یا آپلیکیشن ها نشون میده (Mobile Video Advertising Platform) تحقیق می کنم و دوست داشتم نظر شما هم بدونم اینکه چه آینده ای برای این صنعت می بینید و با چه چالش ها فرصت ها و تهدید های مواجه میشن؟

منتظر نظراتتون هستم :slight_smile:

1 پسندیده

به نظر من یکی از چالش هاشون اینه که تبلیغ مناسب رو در جای مناسب بذارن. آخه خیلی جاها اینو دیدم که باعث آزار و اذیت شده و خیلی جاها دیدم که جذاب بوده. مثلا وسط بازی های بچه گانه، تبلیغ بامیلو واقعا روی اعصابه ولی تبلیغ بازی call of duty در بازی dota 2 میتونه هم جذاب باشه و هم مفید.

3 پسندیده

دنیا داره به سمت افزایش تعاملات مجازی میره، و یا interactive شدن. بهتره تبلیغات هم سوار این نیاز کاربرها بشه، یعنی تبلیغ خشک و خالی که درش فقط یه محصول یا یه سرویس معرفی میشه تاثیرش خیلی کمتر از تبلیغی هست که درش کاربر بتونه با محصول/سرویس تعامل داشته باشه.

2 پسندیده

چیزی که میتونه مفید باشه اینه : اول تبلیغ دیدن توی بازی جایزه داشته باشه ! اگر تبلیغ ببینی جایزه میگیری ! اگر ثبت نام کنی تو بازی مبدا هم جایزه میگیری! اگر به مقصد رفتی وکاربرای اونارم تونستی ببری بالا بازم باید توی بازی اول جایزه بهت بدن! جوایز درون بازی ای خیلی خوب جواب میده. چیز دیگه میتونه نوع تبلیغ باشه : من به شخصه از تبلیغا گول زنک بدم میاد خیلی از بازی ها مخصوصا خارجی ها تبلیغات غیر واقعی میسازن که این بازی فلان ترین وبهمان ترینه! یه چیز دیگه که توی تبلیغات اشاره کلیکی دیدم داشتن یه اکشن توی این اشارس مثلا توی تبلیغ های بنری ورد آف تانک یا همچین بازی ای یه تانکی هست که وقتی ماوس رو میبری روش میتونی بهش شلیک کنی! مهم نیست هیچ تاثیری نداره ولی جذاب همین حد از خلاقیت ! یا موشن گرافیک ها با اشاره ی کاربر عوض میشن! اینا تو تبلیغات ما میرسه به سه تا عکس پشت هم ویا ویدیو! بسته به ابزار استفاده هم باید تبلیغ طراحی بشه ! بنر برای بازی های تحت گجت هایی مثل گوشی ها خوب نیست مثلا خوب نیست به نظرم ولی برای وب خوبه وبرعکس.
یه چیز دیگه هم پاداش زنجیره ای ! :slight_smile: چیزی شبیه کار شرکت های هرمی که هر فردی که زیر مجموعه هاشم آدم جذب کنن اونم از پاداش بهره مند بشه یه میزانی !

2 پسندیده