از آخرین اشتباهت چی یاد گرفتی؟

آخرین اشتباه قابل‌گفتنت در زندگی چی بوده؟ چه درسی از اون گرفتی که میتونه به بقیه هم کمک کنه تا اون رو تکرار نکنن؟

درسهایی از اشتباهات زندگی

10 پسندیده

هر کسی رو دوست خودم ندونم.
شخصیت اجتماعی و فردی هنرمند رو از شخصیت هنری اون فرد جدا بدونم.
مشورت خیلی خوبه وبه افراد قابل اعتماد زندگیم بخوام تجربه هاشون رو دراختیارم بزارند.
مدارا همیشه خوب نیست وگاهی روحیت رو خسته میکنه.سعی کردم دیگه مدارا نکنم .
نمیدونم اینا اشتباهات زندگی کسی فرض میشه یا نه اما منو هی بیشتر به عقب میکشونه و بیشتر برام آسیب های ذهنی میاره و سعی کردم دیگه تکرار نکنم.

7 پسندیده

آخرین اشتباه قابل گفتنم همین الانه
تا دیروقت بیدار موندن!
درسش رو هم فردا که برای بیدار شدن اذیت شدم میگیرم.:wink:
شعارش رو هم همین الان میدم:
سحر خیز باش تا کامروا باشی

و اشتباه تاثیرگذارتر که چند بار آزارم داده و درس گرفتم ازش اینه:
نیکی که از حد بگذرد ،نادان خیال بد کند

4 پسندیده

آخرین اشتباهم همین امشب بود که هزینه ی نسبتا سنگین مالی برایم داشت!
امشب درس گرفتم که وقتی ماشینم را جایی پارک می کنم (حتی در خیابانی نسبتا شلوغ و جلوی چشم یک نگهبان) هیچ وسیله ای را داخلش نگذارم تا یک دزد نا به کار کیف لباس های مجلسی ام را با نفوذ از صندلی عقب و از صندوق عقب بر ندارد و چند میلیون خسارت به من نزند.
البته این را نیز یاد گرفتم که باید علاوه بر قفل فرمان، از قفل پدال و دزدگیر نیز استفاده کنم چون اگر دیرتر می رسیدم، کل ماشین سرجایش نبود!
همچنین یاد گرفتم که باید هیجانی رفتار نمی کردم و به یاد می آوردم که همان لحظه باید اول به پاسگاه خبر می دادم و بعدا به خانه می رفتم تا حداقل دوستان بیشتر در خیابان ناامنی که بارها سرقت در آن دیده شده گشت بزنند.

چند ساعت از آن لحظه ی اسف بار گذشته اما حالا می فهمم که چقدر بدبختی به او فشار آورده که در کنار کیف مذکور حتی از یک کاپشن ساده ی بارانی و لیوانی پلاستیکی داخل داشبورد نیز نگذشته!

ببخشید موضوع بیشتر دنیوی بود!

8 پسندیده
  • همون‌قدر روی بقیه سرمایه‌گذاری کن که روت سرمایه‌گذاری می‌کنن.
5 پسندیده

ما همیشه در حال اشتباه کردن هستیم
شاید خیلی ها باید بگردن تا اشتباهاتشون رو پیدا کنن ولی من هر روز کلی اشتباه دارم
هر روز دارم درس میگیرم ازشون و این تموم بشو نیست

3 پسندیده

من آدما رو سریع از دست میدادم
دلیلشم این بود که برای نگه داشتن بقیه خیلی خودمو به زحمت نمی انداختم و هر کی دلش می خواست بره جلوشو نمی گرفتم
ولی بعد متوجه شدم که حضور بعضی آدما چقدر مهمه و برای نگه داشتنون باید دست به هر کاری بزنم وگرنه خیلی زود پشیمون میشم.

3 پسندیده

آخرین اشتباه بزرگم انتخاب یه پارتنر از رو ظاهر بود
همیشه میدونستم و ملکه ی ذهنم بود که آدمارو از رو ظاهرشون قضاوت نکن اما خودم اینکارو کردم (خب اشتباه کردم) درسایی که گرفتم شاید به دردتون بخوره
یاد گرفتم اگه از ظاهر کسی خوشم اومد بزارم حداقل۳ ماه بگذره تا ظاهر واقعیشو ببینم
واقعا فهمیدم چقد ظاهر بی اهمیته وقتی طرفت باطنش زشته
حتی زیبایی هاشو نمیبینی وقتی باطنش زیبا نیست
اگه از ظاهر طرف خوشتون اومد تو دلتون بگید(( این نقابشه من چند ماه منتظر می مونم تا چهره ی واقعیشو ببینم!))

4 پسندیده

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات زندگیم دلبستگی به انسان هایی بود که میدونستم یه روزی منو ترک میکنن و یاد گرفتم که نباید به هر کسی دلبسته و وابسته شد

2 پسندیده