از این‌که نوشته‌تون در پادپرس ویرایش بشه، چه حسی پیدا می‌کنید؟

می‌خوام لطفا به اولین حس‌ ِتون اشاره کنین، نه چیزی که بعد از فکر کردن و بالا پایین کردن فکرتون به دست می‌آرید.

دو تا حالت محتمل این‌ها هستند:

1. فکر کنین که به نوشته‌ی من ارزش گذاشته شده و یک همکاری جمعی برای بهتر و بیش‌تر دیده شدنش شکل گرفته.
  2. فکر کنین این‌طور به نظر رسیده که شما بلد نبودین یا تنبل بودین برای این‌که نوشته‌ای خوب تولید کنید.

به طور کلی در چه مواقعی حس اول و در چه مواقعی حس دوم بهتون دست می‌ده؟ (چه در پادپرس چه هر جای دیگه)

و سیستم چه کارهایی می‌تونه انجام بده تا از ایجاد حس دوم تا حد امکان پیش‌گیری کنه؟

دنباله‌ی موضوع عنوان و نشان جلوی اسم من در پادپُرس بر چه اساسی تنظیم میشه؟

10 پسندیده

هر کس فکر کنه همه چیز را می داند نشان نادانیست بلکه
همه چیز را همه کس داند
یعنی همه نظرات بر روی هم معنی کامل یه مطلبه
فکر میکنم حس اول

4 پسندیده

این حس رو دارم و خوشحال میشم.
همین دیروز @lolmol نوشته ی من رو ویرایش کردند و من طبق روال ویرایش های قبلی کنجکاو شدم برم ببینم این اصلاحاتی که انجام دادند چی بوده و خودمم یادشون بگیرم. خیلی چیز خوبیه به نظرم. من شخصا ندیدم محتوا تغییر کنه فقط جمله ها اراسته تر شدن یا لینک ها به طور صحیح تری قرار گرفتن!

3 پسندیده

هر دو حس در شرایط مختلف بهم دست داده. سختمه بهتون بگم چه موقعی چه حسی! صرفا از هر کدوم یه تجربه براتون تعریف میکنم:

• یه بارش روی پست چطور پوکرفیس باشیم؟ بود. قبل دیدن ویرایش حس و صدای ذهنم این بود که «این محتوای من که خیلی خوب بود و کلی اتفاقا فیدبک خوب چه از گوگل و چه از کاربرا براش گرفته بودم، چرا ویرایشش کردن؟!» و «عمرا چیز زیادی رو دستکاری کرده باشن. احتمالا در حد یه ویرگول و ایناس.»

بعد از دیدن ویرایش اعمال شده حسم این شکلی بود: وقتی پشتت به یه شبکه‌ی انسانی نوآور گرمه اصلا یعنی چی؟

• بار دیگه که الان یادم هست وقتی بود که @leilay یکی از پاسخ‌های خیلی قدیمی‌م در موضوع کمال‌گرایی بیمار رو ویرایش کرد. این بار هیچ صدای ذهن خاصی برام ایجاد نشد، پیش از این ویرایش، اعتمادم به خوبی به توانایی مکمل سایرین جلب شده بود، و صرفا برای کنجکاوی رفتم ببینم چه اتفاقی برای پاسخ افتاده.

بعد از دیدن ویرایش، واقعا لذت بردم! از اینکه چنین پشت‌گرمی وجود داره، و دلم خواست زودتر به سمتی بریم که پادپرسی‌های بیشتری، چنین دسترسی به قابلیت ویرایش رو به دست بیارن.

6 پسندیده

بعضی از نوشته ها با احساس نوشه میشه و به نظر من ویرایششون حس بدی میده،
چون نویسنده حس میکنه ارزش اون نوشته از دست رفته، مثل این میمونه یه نفر به نقاش بگه چشم تصویری که کشیده بودی کج بود برات راستش کردم،
خوب اون چشم کج، جزئی از اون حس نقاش در اون لحظه بوده، که با روش دیگه ای نمیتونسته بیانش کنه،
ولی شاید بتونیم این نوع نوشته ها رو از هم تفکیک کنیم،
مثلا در جواب یک موضوع علمی من خودم خوشحال میشم کسی نوشته من رو ویرایش کنه،
چون دیگران نگاه نمیکنن کدوم قسمتش ویرایش شده که. فکر میکنن کار خودمه همه اش :grinning:

5 پسندیده

برای من حس خیلی جالبی به همراه داشت، چون احساسم اینه که توی یه فضای زنده و پویا قرار گرفتم که با محتوای من، هر چند سطحی و پیش پا افتاده باشه، شبیه یه نوشته‌ی ارزشمند رفتار میشه و برای بهتر شدن و شکیل‌تر شدنش وقت گذاشته میشه.

یه نکته‌ی مثبت دیگه هم اینه که خیلی وقتا از فرمت نوشته‌ام راضی نیستم، ولی در لحظه ممکنه به ذهنم نرسه چطور به نحو بهتر و زیباتری اصلاحش کنم و یا اصلا بلد نیستم. اونوقت ویراستارای عزیز پادپرس کمک می‌کنند.
در آخر باید اضافه کنم:
اهمیت دادن به ویرایش محتوا یکی از نقاط قوت پادپرس هست و مطمئنم اگه یه مدت نسبتا طولانی عضو پادپرس باشیم، با این روش مهارت‌های نوشتن اعضا - با پی بردن به نقاط ضعف نگارششون - به طرز چشمگیری ارتقا پیدا می‌کنه.

6 پسندیده

از خدامه چون اشکالات نگارشی و تایپیم رو برطرف میکنن همیشه هم چک میکنم تا فرقشونو ببینم و متوجه اشکالم بشم :ok_hand:

7 پسندیده

از اینکه یه نفر حواسش هست متن منو دقیق و با حوصله بخونه که ویرایش کنه حس خوبی دارم چون به متن توجه شده و اشکالات بر طرف میشه.

6 پسندیده

هییییییییی اوههههم
دقیقا همین و میگم
اول تعجب بعد رضایت

6 پسندیده

خیلی خلاصه بود و حس رو میرسوند :+1:

3 پسندیده

چند بار که ویرایش شده بود سوالم تو بانک
خیلی خوشحال شدم از اینکه مطلب و سوالم کامل شده. ولی یبار بخاطر غلط املایی تو جواب یکی از سوالات بود کامنتم ویرایش شد و حس خوبی نداشتم البته کیبورد بعضی وقتا کلمات پیشنهادی میده و یا من حواسم نمیشه

5 پسندیده