از چه راه هایی برای درمان خانگی سرماخوردگی نتیجه گرفته اید؟

خب چند روزیه که خودم و دوستام اکثرا سرما خوردیم.

سرماخوردگی انواع مختلف داره و تاثیرات مختلفی روی فرد میزاره.

• گرفتگی بینی
  • آبریزش بینی
  • گلودرد
  • سردرد
  • چشم درد
  • بدن درد
  • سرفه و عطسه
  • درد کلیه ها
    و…

لطفا راه هایی که عنوان میکنید، تاثیرش روی بدن رو هم بگید.

مثلا :point_down:
من آب و عسل به همراه سیر رنده شده خوردم و بعدش رفتم دوش آب گرم گرفتم هم سرم سبک شد هم گلو دردم کاهش پیدا کرد.

4 پسندیده

بهترین تجربه‌ي من برای درمان سرماخوردگی و همین‌طور فرار از سرماخوردگی وقتی در معرض افراد بیمار هستی، پیاز و شلغم-عسل بوده! قطعات پیاز رو برای ضدعفونی‌ کردن محیط در اطراف خودم میذاشتم و یا اطراف فرد مبتلا به سرماخوردگی. ضمن اینکه تو رژیم غذاییم هم نگهش میدارم.

شلغم-عسل هم برای سرماخوردگی خوبه و هم برای گلودرد عالیه! طریق خوردنش هم این طوریه که درون شلغم یه حفره که تهش بسته‌س ایجاد کنین، بعد یه قاشق عسل بریزین توش. این شلغم رو بذارین سر یه لیوان،‌ طوری که بعد از مدتی که عسل از بافت شلغم رد شد، آب-شلغم و عسل بریزه توی لیوان.

این شربت شلغم-عسل عالیه! اگه لازم بود، در مجله دکتر سلامت میتونین توضیحات بیشتری بیابین.

دوستی رو میشناسم که اطلاعات خیلی خوبی راجع به ارزش مواد غذایی مختلف و تاثیرشون در درمان بیماری‌ها و یا روی طبع‌های مختلف داره. ایشون رو به این پرسش خوب دعوت کردم @mohammad.etemaddar

4 پسندیده
  • برای گلو درد از آبلیمو و عسل استفاده می‌کنم.
  • برای درمان تب و بدن درد، خاکشیر و نبات در آب حل می‌کنم و می‌نوشم.
  • برای برطرف کردن گرفتگی بینی با جوشانده شاخه و برگ گل گاوزبان سر و صورتم رو بوخور می‌دم.
  • برای درمان سرفه و عطسه، علاوه بر رعایت عادات غذایی درست، لیمو شیرین، آب پرتقال و شلغم با نمک می‌خورم.
  • برای از بین بردن چشم درد از بوخور آلوورا استفاده می‌کنم (کله‌ام رو هل میدم تو بوخور :joy: ).

وقتی خاکشیر رو هر روز صبح قبل از ناشتا به مدت یک هفته می‌خورم، خیلی از بدن دردم کم می‌کنه. گل بنفشه هم برای سرماخوردگی خیلی خوبه اما خیلی طبع گرمی داره باید مراقب خوردنش باشید.

راه‌های دیگه یادم اومد اضافه می‌کنم.

3 پسندیده

خواب به مدت طولانی زیر پتو و دیگر هیچ…

2 پسندیده

تجربه شخصی من از گلو درد این است که یک قاشق عسل داخل یک گیلاس آب نیم گرم میریزم و چهار یا پنج برگ نعنای تازه در هاون میکوبم و یک عدد لیموی تازه را نیز آب میگیرم و این مواد ها را با هم مخلوط میکنم بعداً شربت حاصله را مینوشم فقط کافی است این شربت را یک الی دو روز شب قبل از خواب میل کنیم گلو درد و عفونت گلو به کلی رفع میشود، و حالا برای سرماخوردگی یک عدد شلغم تازه را بگیرید سر آن را به صورت مدور قطع کنید و دور نیندازید چون بعداً کارش داریم و حالا داخل شلغم را کمی خالی کنید و یک قاشق عسل داخل بریزید و سر شلغم را که بریده بودید دوباره روی آن قرار بدهید و بعد از 24 ساعت شربت حاصله را نوش جان کنید خیلی مفید است.

2 پسندیده