امداد بنزین برای باک های خالی

من توی اتوبان و یا خیابون زیاد دیدم که بنزین تموم کردن و با یه بطری بغل جاده وایسادن. چقد خوب میشد یه امداد با عنوان امداد بنزین بود و مردم بی هیچ دردسری بنزین بهشون میرسید.

امداد بنزین

5 پسندیده

#سوال
راننده ها چطوری نمی تونند پیش بینی کنند که بنزینشون رو به اتمام هست؟ الارم خودرو که چراغش قرمز میشه. یا اشکال از سیستم خودروهاست؟ یا فاصله بین پمپ بنزینها ؟ یا چی؟

دنباله‌ی موضوع چه جوری “به تعویق انداختن” رو به تعویق بندازیم؟

1 پسندیده

به نظر من کسانی که اینجوری هستند دیگه خیلی بی خیال هستند نه تنها در این زمینه بلکه در همه زمینه ها …
باید یه دستگاه درست کنید داخل ماشین که اول به این دستگاه هشدار بده بعد این دستگاه هم یه پسکله ایی به این راننده بی خیال بزنه…

3 پسندیده

معمولا در چه موقعیت هایی راننده ها با مسئله ی بی بنزینی مواجه میشن؟

#تجربه
گاهی تو براورد مکان پمپ بنزین دچار اشتباه شدم، یا فرض های اشتباه کردم. در اتوبان کرج-زنجان خیلی پیش اومده، یه نمونه ش:

تصمیم داشتم که در فلان پمپ بنزین که با توجه به تابلوها 10 کیلومتر دیگه ازم فاصله داره بنزین بزنم، بعد در نزدیکی پمپ بنزین، هیچ تابلوی راهنمایی نبوده و چون تو اتوبانم با سرعت حداقل 80 تا از کنارش رد شدم!

پمپ بنزین بعدی سی کیلومتر فاصله داشته و خوشحال گفتم مشکلی نیست، تو اتوبان که نمیشه دنده عقب زد، میرم بعدی. به بعدی که رسیدم بنزین نداشت!

و در این لحظه بود که فهمیدم واقعا مشکلی هست! چون با پمپ بعدی حداقل پنجاه تا دیگه فاصله داشتم، و چراغ هشدارم هم مدتی هست که روشنه.

من آدم بوق یا بی خیالی نیستم. ولی آدمم و اشتباه میکنم. آیا نمیشه کسب و کاری راه انداخت که برای من، که یک آدم هستم و حق اشتباه کردن دارم، راه حلی ارائه بده؟

حالا این راه حل میتونه یه امداد بنزین باشه، میتونه یه اپلیکیشن باشه که مکان پمپ بنزین ها رو به صورت بهتری در اختیارم قرار بده، میتونه یه پسکله-زن باشه!

3 پسندیده

فرض کنید شما هر دو سال ممکنه یک بار این اتفاق پیش بیادبراتون. یک زنگ بزنید آژانس براتون بگیره بیاد!
حفظ نگه داشتن شمارش منطقی تر و راحت تره، دسترسیش ساده تره، کم هزینه تره!

اما شاید طرح رو بشه به زدن بنزین درب منزل تغییر داد، این برای من قابل قبول تره، چون خودم گاهی به علت کسرت کار وقت یا حوصله پمپ بنزین رفتن رو ندارم! مثل بقالی ها که تلفنی خریدامونو میارن در خونه، اون ها هم می تونن، بنزین رو در محل حتی در خیابون تحویل بدن! فقط ایمنی رو هم باید مد نظر قرار داد.

2 پسندیده

کسب و کاری برای برطرف کردن این مشکل و همین طور مشکل تو صف بنزین واستادن اخیرا در آمریکا به وجود اومده، یه اپلیکیشن ساده براش طراحی کردن که سوخت‌رسان رو به ماشینی که سوخت لازم داره میرسونه و سوخت رو با هزینه ی معمولش (و حتی کمی کمتر!) حساب میکنه و در نهایت هم یه هزینه ی پیک رو میگیره:

We charge the lowest price of the three stations closest to you plus a small delivery fee, typically $3.

آدرس اپلیکیشن:

یه ویدیوی توصیفی هم از اتفاقی که میفته در ویمئو در دسترس هست.

2 پسندیده

در تهران هم تا جاییه که یادمه کاری مشابه انجام شده بود به اسم “پی دو”. که برمیگرده به یه سال پیش. ولی دیگه ازشون خبری نشد و معلوم نیست این کسب و کار الان در چه وضعیتیه؟

http://www.1pezeshk.com/archives/2018/07/pido-application.html

1 پسندیده