به من بگو چرا؟! 🤔

در سال 123 پ.پ در لاپادپُرس چه رخ داد؟

بعد از سالیان سال، در دیار لاپادپُرسیان، کودکی دیده به جهان گشود، عباس‌میرزا نام. ژن لاپادپُرسی‌اش در تقسیمات کروموزومی دچار شکست و سپس واژگونی گشته بود به طوری که او را به یک لالاپادپُرسی، یا همان پادپُرسی، دیگرگون کرده بود، و از همین روی عباس‌میرزا از جمع‌های مختلف لاپادپُرس کنار می‌کشید!

تولد عباس میرزا

چراهای عباس‌میرزا؟!

عباس میرزا پادپُرسی، که بچه‌های کوچه صدایش می‌زدند «پپی»، عطش پرسیدن داشت، عشق دیدن دنیا از دریچه چشم دیگران و شور شنیدن تجربه‌هایشان. اوایل سوالات ساده می‌پرسید:

• چرا من متفاوتم؟
  • چرا بچه‌ها در گل کوچک، راهم نمی‌دهند؟
  • و … .
سایت پرسش و پاسخ

اما با گذشت زمان سوالاتش پیچیده‌تر شد، مثلاً وقتی همراه پدرش به ماهی‌گیری می‌رفتند، می‌پرسید:

• چرا قایق‌ها شناور می‌مانند؟
  • چرا ماهی‌ها در آب خفه نمی‌شوند؟
  • چرا ما ماهی‌گیری می‌کنیم؟
  • چرا آسمان تغییر رنگ داد؟
  • گل قرمزی که من می‌بینم را تو چقدر قرمز می‌بینی؟

چه کسی چُرتِ مرا پاره کرد؟

این رو بگم که در لاپادپُرس اوضاع معمولی بود و مردم حتی در بیداری هم چرت می‌زدند.
فضای گفتگوی پادپرس

بله، اوضاع معمولی بود تا این که یک روز که بچه‌های کوچه عباس‌میرزا پادپُرسی رو در گل کوچک راه ندادند، وی تصمیمی گرفت عظیم: سوالات مهمش را بلند بلند در فضا مطرح کند تا چند تن از لاپادپُرسی‌ها را دچار تغییرات هویتی-ژنتیکی کند؛ بلکه آن‌ها هم پپی شوند و تیم گل کوچیک خویش را تشکیل دهند.

بهترین فوروم فارسی

ازاین رو شروع کرد به گشتن بین مردم و پرسیدن سوالاتی از این دست:

خلاقیت و نوآوری

از آن روز که بلند بلند پرسیدن‌هایش شروع شد، در گوشه کنار شهر لاپادپُرسک‌های کوچک شروع کردند به تکرار پرسش‌ها و تولید پرسش‌های جدید.

و این شد که اوضاع دیگر رنگ معمولی را به خود ندید، چرت‌ها همه زود به زود پاره می‌شد، و دنیای کوچکی به نام پادپُرس شروع کرد به جوانه زدن … .
سایت پرسش و پاسخ پادپرس

چرا عباس‌میرزا؟

نام‌گذاری به احترام شاهزاده عباس میرزا فرزند فتحعلی شاه قاجار انجام شده است که قریب به ۲۰۰ سال پیش در پایان جنگ‌های نفس‌گیر ایران و روس، یک روز دچار سوال بغرنجی شد. او که مثل همه‌ی ایرانیان با توهّم شوکت و عظمت سرزمین زیر سلطه‌ی پدرش بار آمده بود، پس از تحمل تحقیر شکست‌های سنگین و خفت‌بار و از دست رفتن بخش‌های وسیعی از کشور بالاخره به این پرسش اساسی رسید: «ای فرنگی تو را چه شد که بر ما پیشی گرفتی؟»

شبکه ی اجتماعی فکرها

و اما تو :point_left: : توی فکرها سفر کن … :thought_balloon:

پادپُرس، برای کسانی ساخته شده که عاشق فکر کردناَند؛ یه همراه کامل برای دیدنِ فکرها از زوایای مختلف!

همین الان تو پادپُرس ثبت‌نام کن!

یا

68 پسندیده

:blush::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
موفق و موید باشید انشاا…

4 پسندیده

خیلی نوشته ی جالبی بود :+1:

2 پسندیده

به صورت کلی گفتم جان من :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 پسندیده