اولین کتابی رو که خوندی و یادت میاد چی بوده؟

چه تجربه ای ازش یادت میاد؟

4 پسندیده

کتاب داستان کاکا کثیفه اولین کتابی بود که خواهر برادرام برام میخوندن و هم اولین کتابی بود که خودم خوندمش…
یادش بخیر چه کاکای کثیفی بود :grinning:

3 پسندیده

من اولین کتابی که خوندم از کتاب هایی بود از سری کتاب های علوم ترسناک.
به اسم کتاب نگاه نکنید:joy:، یه کتاب کمدیه که برای کودکان و نوجوانان بود و خیلی باهاش حال کردم.

3 پسندیده

نزدیک‌ترین چیزی که به ذهن‌ام می‌رسه «شغال خرسوار»ــه. یادمه که نوار کاست هم همراهش داشت. اولین کتابی رو هم که هدیه کردم همون بود.

3 پسندیده

بابا لنگ دراز :slight_smile:

3 پسندیده

اولین کتابی که خوندم رمان دالان بهشت بود … اینقدر قشنگبود که بعدش عاشق رمان شدم و تا دو یا سه سال دوران راهنمایی فقط رمان خوندم بعد از اون وارد کتب روانشناسی شدم

2 پسندیده

ماهی سیاه کوچولو و آثار دیگر آقای بهرنگی

بعدش هم برادران گریم و علوم ترسناک

2 پسندیده

اولین ها یادمه اما دقیقن اولی یادم نیست
کتاب داستان علی بابا و چهل دزد بغداد بود و یه سری داستان دینی در مورد شخصیت های مذهبی مثل امام علی و سلیمان نبی و …
اینا مال قبل از کلاس چهارم بود
کلاس چهارم یه رمان خوندم به اسم ماجراهای عجیب دکتر جکیل و آقای هاید که ساده نویسی شده از رمان اصلی استیونسون بود، و اون هنوز هم به نظرم یکی از جالب ترین ها بود

3 پسندیده

سری کتاب های “به من بگو چرا”
و یه سری کتابا راجع به آسمون و منظومه شمسی.

“داستان راستان” مطهری

تجربه خاصی یادم نمیاد. ولی اون کتابای علمی علاقم رو به رشته آیندم زیاد کرد (البته جز آسمون فوق العاده شهرمون)

اون “داستان راستان” هم رو خُلق و رفتار اثر گذار بود.

3 پسندیده

من چیزی که واضح تو ذهنمه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب بود، مطمئنم قبل اینم چیزایی بوده که یادم نیست. یادم هم نیست چند جلدش رو داشتم و یادمه بعدها همش دنبالشون بودم که چی شدن، چون تو خونه پیداشون نمی‌کردم، شاید لابلای دفتر و کتابای درسی خودم یا بقیه خانواده، رفتن برای بازیافت :face_with_raised_eyebrow:

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب

2 پسندیده

خب یادم نمیاد دوران دبستان چه کتابی رو خوندم. اما اولین کتاب که خودم خریدم و با آگاهی کامل بود :grin: کتاب «روزگاران ، تاریخ ایران از ابتدا تا انتهای پهلوی» دکتر زرینکوب بود. فکر کنم پنجم دبستان یا اول راهنمایی بودم و اون زمان خیلی عاشق تاریخ بودم (الان هم هستم). رفتم کتاب فروشی و به خانم پشت صندوق گفتم یه کتاب تاریخی میخوام که کل ایران رو گفته باشه. اونم این کتاب رو معرفی کرد.

همون زمان‌ها سری کتابهای کمیک «تن تن» رو هم دنبال میکردم. ماجراهای تن تن خبرنگار جوان! :grin:
تن تن ، سرزمین طلای سیاه
تن تن ، ماجرای کلکولس
تن تن ، جدال با تبهکاران
تن تن ، سفر به کره ماه
تن تن ، سیگارهای فرعون
تن تن ، گشت‌وگذار در ماه

بقیه سری‌هاش رو پیدا نکردم :upside_down_face:

2 پسندیده

۱۰۰ سال تنهایی مارکز
همه تیکه هاش رو یادمه مو به مو
همه تخیل هاش
همه تفکر هاش