اگر منطق بازی به جهان می‌نگریست، چه تفسیری از جهان بدست می‌آمد؟

تصویر زیر رو به همراه تفسیری در شبکه‌های اجتماعی دیدم. مستقل از تفسیر شبکه‌های اجتماعی، چیزی که خودم در این تصویر می‌بینم زنی هست که اعتراضات و سرکوب‌ها رو یه بازی میدونه.

بنظرتون اگه چنین برداشتی از لحظه‌لحظه‌ی زندگی، تفسیر غالب اکثرمون باشه، چه اتفاقی میفته و دنیا به چه سمتی میره؟

%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%20%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87

7 پسندیده

من حس میکنم اون عکس به تنهائی این برداشت رو به دست نمیده. ممکنه از اون لحظه‌ها بد باشه که همه چیز رو تحت‌الشعاع قرار میده.

ولی در مورد چیزی که گفتید بخصوص در روندهای طولانی، ایجاد حس از زندگی معمولی و ساده، میتونه خیلی کمک کننده باشه برای بالا بردن تحمل آدمها. هرچند ممکنه این فرآیند تطبیق اون قدر جا بیوفته که حساسیت آدمها به شرایط بد رو از بین ببره. چیزی شبیه به وضعیتی که امروز در مورد رفتارهای ناخوشایند در اجتماع میبینیم. این اتفاق همون چیزی که توی سئوال دنبالش هستید به نظرم. اگر که اکثریت آدمها، در اکثریت مواقع، این برداشت رو داشته باشن، تغییر اجتماعی مثبت ناممکن میشه، حساسیت نسبت به اساس زندگی اجتماعی پائین میاد، و با کمترین ضربه ای اجتماع به مفهوم جمع به هم پیوسته انسانی، فرو می پاشه. هرچند ممکنه اجبارهائی انسانها رو کنار هم نگاه داره ولی با از دست رفتن انرژی این اجبارها جامعه مسیر متفاوتی در پیش میگیره.
میشه البته در همین مورد، تحمل پذیری ( robustness) را هم مطرح کرد که چه میزان از این رفتار در فرآیند اجتماعی قابل هضم هست و اون کلمه “اکثریت” رو کمینه کرد.

4 پسندیده

در این باره باید بگم که برنامه نویس ها و کدزن ها معمولا با منطق بازی به دنیا نگاه میکنن. خیلی وقتها دلیل اینکه افراد میرن سراغ یادگیری برنامه نویسی و این کار براشون این قدر جذابه، همینه که میخوان بازی های خودشون رو طراحی کنن!

به نظرم اگه به دنیا به شکل یه بازی نگاه کنیم، دنیا به سمت دنیای برنامه نویس ها میره (و دنیای IT که این روزها درش هستیم).

2 پسندیده

تصویر خیلی جالب

بنظرم هرج و مرج خواهد شد

@ehsan_vafa
برنامه نویسی از اونجایی که در چارچوب قوانین بین المللی پیگیری میشه ساختار خوب و خیلی رو به جلویی داره.
البته همین برنامه نویسی موشک ها و هواپیماهای جنگی هوشمند هم ایجاد کرده!
فکر میکنم برنامه نویس ها هم اگر به این فکر نکنن که کارشون پیگیری میشه وضعیت برنامه های مخرب کاملا متفاوت میشه

فکر کنید قانون ها وضع شده در یک بازی وضع شدن!!!
چه اهمیتی داره چه کار هایی میکنید!

از طرفی این مدل طرز فکر باعث از بین رفتن مذاهب و ساختمان های فکری هم میشه

2 پسندیده