تبدیل ضایعات غذا به صبحانه برای افراد

هدف از این ایده بیشتر استفاده جانبی دورریزهای واحدهای کوچیکی مثل رستوران یا سلف یه دانشگاه هست، البته خب در ابعاد بزرگتر میشه سراغ حتی ایجاد یه مرغداری جهت کسب و کار هم رفت. این ایده توجه به نوع مرغداری بومی داره و نه صنعتی.

مرغ های بومی مقاومت بیشتری دارن و ما الان سال ها هست که تو خونه مرغ بومی نگهداری می کنیم و از این لحاظ که باقی مانده غذا رو بهشون میدیم مشکلی پیدا نکردن.

این لینک رو بخونید، تفاوت مرغ صنعتی و بومی رو متوجه می شید.

البته تاکید می کنم :slight_smile: این یک راه فرعی بسیار کوچیک برای رستوران های کوچیک هست و برای استفاده از همه دورریزها باید اولا به فکر کاهش دورریز باشیم و دوم سایر ایده های دوستان.

1 پسندیده

ظاهرا در دانشگاه شریف بعضی از مواد غذایی بازمونده رو به دامداری ها میدن.

1 پسندیده

ما خودمون مدت ها مرغ بومی پرورش میدادیم
اشکالی که در اینجا وارد میشه اینه که روغنزیاده موجود در غذاهای رستوان ها و سلف ها مانع تخم گذاری مرغ ها در بلند مدت میشه…شاید این ایده برای مرغهای به اصطلاح گوشتی، که برای مصرف گوشتشون استفاده میشه بهتره…
از این جهت مخاطب ما محدود میشه

6 پسندیده

دفع زباله یکی از مشکلات بزرگ رستورانها، غذاخوریها، میوه فروشیها و کارخانجات مربوط به مواد غذایی است، هر کسی قصد استفاده از این پسماندهای با ارزش رو داره، فقط کاقیه یک پیشنهاد عالی به صاحب اون تشکیلات بده، میگه من هر روز میام و زباله های شمار و میبرم، سطل پر رو میبرم و سطل خالی میذارم اینجا، شما تا فردا پرش کنید من میام میبرم ، سطل هم خودم میخرم.