با حشره هایی که به محیط خونه وارد میشن چه کنیم؟

تو اکثر خونه ها مگس کش و حداقل یکی از انواع حشره کش های شیمیایی هست. هرچی هم مراقب باشیم بالاخره شده جمع شب تابستونیمون با حمله یه سوسک پردار بزرگ پراکنده و مشوش بشه و جیغ و فرار و جستجو و به کارگیری انواع ابزار برای کشتن سوسک بیچاره :cry: واقعا چکار باید کرد؟

حشره کش

4 پسندیده

فک میکنم که @mahdi_alavi در این مورد آگاهی بیشتری داشته باشه.

خیلی جاها دیدم که از حشره کش های صوتی (البته بهتره بگم دستگاه دفع حشرات)برای رفع آفات استفاده میشه (مثلا در انبار های پسته یا برنج) که فقط باعث دفع اون موجود میشه، البته دستگاه دفع سگ و حیوانات وحشی برای کوه نوردان هم ساخته شده که فقط امواج صوتی میفرسته و آسیبی به خوده موجود نمیزنه(و هم خطرش کمتره و هم استفاده ازش راحت تره).

یه بار یکی از اقواممون یه نوع حشره کش رو بهم معرفی کرد و اون حشره کش این بود:

وقتی که وارد تالار ها، بعضی از شیرینی فروشی ها و بعضی دیگر از اماکن عمومی میشیم، یه دستگاهی درست دم در ورودی نصب شده که اون دستگاه یه دیواره ای از هوا رو درست جلو درب درست میکنه.

ظاهرش دقیقا عین کولر گازیه ولی فقط جلوی در ورودی رو باد میزنه، به من گفت که این دستگاه حشره کش نیست ولی باعث دفع حشرات میشه.

7 پسندیده

استفاده از گیاه ها هم میتونه مفید باشه، میدونم که جاهایی که گیاه خرزهره هست، پشه نیست. تو سفرهای شمال گاهی پدرم مکان چادر زدن و اتراق رو با توجه به این گیاه تعیین میکردن.

و یا گیاه اسطوخودوس مگس ها رو دفع میکنه. این دومی، رو دیدم در کافی شاپ علوم پایه، آقا داوود در محیط کافی شاپ میذاشتن که مگس مزاحم افراد نشه.

برای سوسک و سایر حشرات هم حتما گیاهانی پیدا میشه که دافعه داشته باشه.

5 پسندیده

یک راه حل برای پشه اسفاده از مخلوط مخمر در آب قند هستش.

یه بطری نوشابه رو از یک سوم بالایی میبرین داخل دوسوم پایینی مخلوط مخمر، آب و شکر میریزین و یکسوم بالایی رو بر می گردونید روش.
اینجوری پشه ها درون بطری گیر می افتن.

ولی به نظرم بهترین راه همونی هست که @lolmol گفتن.

1 پسندیده

اینی که میگم ربطی به محیط خونه نداره ولی میتونه توی سفر های خارج از شهر کمکتون کنه.

یادمه وقتایی که کمپ خارج از شهر میزدیم، همیشه کمپمون خارج از شهر بود و جایی بود که نه ماشین میرفت و نه موتور.

اون وقتا یادمه استادمون همیشه یه گالن گازوییل همراهش داشت و هر چند ساعت یک بار دور کمپ و چادر ها گازوییل میریخت و یک خط گازوییلی اطراف کمپ میکشید و میگفت که بوی گازوییل باعث میشه که مار و عقرب و بقیه ی حشرات موذی این اطراف پیداشون نشه.

1 پسندیده

ممنون از پاسختون

من که حداقل حساب و هندسم دبیرستانم بد نبوده بین یک سوم و دو سوم شیشه و مخمر گیر افتادم و حسابی گیج شدم :innocent: چه برسه به پشه های بیچاره؛ با این حساب این روش جواب میده.
اما راستی پشه ها زنده گیر میفتن یعنی میشه برد یه جا آزادشون کرد ؟
اینو به دو دلیل میپرسم: چون
اولا هیچی از روش نفهمیدم،
دوما همونطور که خودتونم اشاره کردید ، هدفم ازین سوال بیشتر پیدا کردن پاسخ های حشره دوست بود تا حشره کش یا حشره گیج کن.

این شکل کمک میکنه:

بستگی داره چه زمانی خالی کنید ظرف رو اگه دیر اینکار رو انجام بدین میمیرن.

1 پسندیده