با پسماند غذا چه کارهایی میتوان کرد؟

بنظرتون با پسماندهای غذایی چه کار مفیدی میشه انجام داد؟
من جدیدا عضو یک ارگان دولتی شدم که پسماندهای غذایی رو دور میریزن (بدون تفکیک)

اگر ایده ی مفیدی دارید کمکم کنید لطفا

پسماند غذا

6 پسندیده

خیلی خوشحالم که به این فکر افتادی. میتونید به مطالب جمع‌آوری شده در نوآی هدررفت غذا یک نگاهی بندازید. بعضی از موضوعاتی که به ایده‌پردازی در این مورد مربوط میشن:

3 پسندیده

میشه توی خاک دفنشون کرد.خیلی سریع به گیاخاک تبدیل میشن و بدرد گیاهان هم میخورن. فک کنم این دم دست ترین راه باشه.
یا مثلا میوه های پلاسیده رو تبدیل به لواشک کرد. دونه های برنج اضافه رو برای پرنده ها تو باغچه یا پشت پنجره گذاشت. یا اصلا چرا غذای زیاده از حد درست کنن که بمونه. بالاخره بعد از چند بار غذا درست کردن اشپز دستش میاد که چه مقدار غذا درست کنه
و غیره

3 پسندیده

بنظرم این برای منزل راهکار خوبی باشه. اما در اشل های بزرگتر وقتی مثلا 2000 نفر ( و خیلی بیشتر) دارن تغذیه میشن، دفن کردن پسماند غذا ایده جالبی بنظرم نمیاد. ممنون از نظرت اگر با توجه به این اطلاعات راهکار دیگه ای مدنظرت هست ممنون میشم بگی

3 پسندیده

نگاه کردم لینک هارو … بعضی ها جالب بودن … ممنون

من خودم در نگاه اولیه این فکر به سرم زد که از این پسماندها میشه برای تغذیه و پرورش مرغ گوشتی استفاده کرد و پس از هر دوره پرورش از همون مرغ ها برای تامین گوشت غذاها استفاده کرد. این کار به مدیریت هزینه هاشون هم کمک می کنه
ضمن اینکه می تونن کودهای مرغی رو هم بفروش برسونن اگر بعد از محاسبات دیدیم حجم قابل توجهی تولید خواهد شد!

طبیعتا ایده یا باید پولساز باشد یا در مخارج بعدی صرفه جویی بشه تا برای سازمان ها قابل توجه بنظر برسد ( که اگر برسد). در این صورت وجهه زیست محیطی در خود کار مستتر خواهد شد.

4 پسندیده

یک پیشنهاد ساده‌تر و کم‌ریسکتر اینه که با کسانی که در کار پرورش طیور هستن مذاکره کنید. در ازای قراردادی شاید بتونید پسماند رو بهشون بفروشید. ایجاد یک کسب وکار پرریسک و نیازمند تخصصهای خاص احتمالا در درازمدت چندان سودی نخواهد داشت.

3 پسندیده